Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mixy

( ilość produktów: 9 )

Adaptogeny to naturalne wyciągi z roślin, które łagodnie poprawiają pracę organizmu człowieka, wspierają podstawowe układy i pomagają ciału odzyskać równowagę. Ekstrakty tych roślin są coraz bardziej doceniane na rynku suplementów i liczba preparatów zawierających wyciągi z adaptogenów ciągle rośnie. Wiele z nich stanowi podstawę suplementów i są jedyną substancją aktywną, w popularność rosną także preparaty wieloskładnikowe, łączące kilka adaptogenów w jednym suplemencie.

Mix Adaptogenów

Adaptogeny idealnie nadają się jako preparaty wspierające organizm. Bardzo łatwo można je połączyć z innymi substancjami czynnymi o podobnych właściwościach. Na przykład żeń-szeń o właściwościach pobudzających bywa łączony z kofeiną, która wykazuje się podobnym, energetyzującym działaniem. W suplementach łączy się substancje, których działanie wzajemnie się wspiera, aby razem mogły stworzyć silny preparat o konkretnych właściwościach. Adaptogeny łączy się często z witaminami, minerałami i innymi ekstraktami roślinnymi w celu stworzenia całych kompleksów wspierających pracę organizmu. Przykładem takiego połączenia może być także wyciąg z pieprzu czarnego i kurkumina, które w fuzji dają preparat silnie wspierający procesy trawienne.

Zestawy adaptogenów

Adaptogeny zestawia się nie tylko z innymi substancjami, ale także z innymi przedstawicielami adaptogenów. Ekstrakt z ashwagandhy łączy się z różeńcem w celu uzyskania preparatu regenerującego zmęczony organizm, który oczyści ciało ze szkodliwych wolnych rodników za sprawą antyoksydantów. Warto łączyć adaptogeny i eksperymentować z ich właściwościami, ponieważ można uzyskać fascynujące rezultaty, które odnowią zarówno ciało, jak i ducha. Adaptogeny pomagają przywrócić równowagę w organizmie.

Stacki adaptogenów

Wielu producentów suplementów podjęło wyzwanie łączenia adaptogenów z innymi składnikami, łącznie z takimi znanymi markami jak Solgar, Swanson czy Himalaya. Zainteresowanie tymi wyjątkowymi roślinami ciągle rośnie, dlatego na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej preparatów zawierających adaptogeny. Ich cena waha się w zależności od producenta i ilości porcji w preparacie. Można znaleźć preparaty całkiem dobrej jakości, które na dodatek nie obciążają zbytnio kieszeni. Adaptogeny w preparatach wieloskładnikowych występują głównie w formie tabletek, kapsułek i kropli.

Opinie użytkowników

Adaptogeny stają się coraz popularniejsze i zyskują zaufanie coraz większego grona użytkowników. Można je znaleźć już nie tylko w specjalistycznych sklepach zielarskich, ale także w aptekach, a nawet w sklepach z suplementami. Łatwość dostępności takich preparatów dodatkowo napędza ich popularność, przez co producentom opłaca się inwestować w specyfiki na bazie adaptogenów - a my otrzymujemy wysokiej jakości preparaty. Ekstrakty roślinne wzbudzają zaufanie - w końcu dała nam je sama matka natura. Skutki uboczne przyjmowania adaptogenów są raczej znikome i mało uciążliwe, a korzyści z suplementacji są olbrzymie, nic więc dziwnego, że cieszą się niesłabnącą popularnością.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Cena
-
pixel