Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gaba

( ilość produktów: 7 )

Gaba, czy kwas gamma-aminomasłowy to organiczny związek, który w ciele człowieka pełni rolę neuroprzekaźnika, konkretniej neuroprzekaźnika hamującego w ośrodkowym układzie nerwowym. Za jego sprawą organizm wycisza się, komórki nerwowe stają się mniej pobudliwe, a co za tym idzie, relaks odczuwa całe ciało, szczególnie włókna mięśniowe.

Właściwości Gaby

Gaba działa uspokajająco i wyciszająco. Pomaga w zasypianiu, przynosi ulgę w stanach napięć nerwowych oraz lęku. Kwas gamma-aminomasłowy poleca się osobom cierpiącym na bezsenność, a także w czasie spadku nastroju. Gaba reguluje jakość i długość snu, hamuje także stany pobudzenia, paniki, agresji i lęku. Reguluje także stężenie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Gaba pozytywnie wpływa na wytwarzanie hormonu wzrostu, wspomaga też nocną regenerację organizmu. Ze względu na te właściwości, Gabę lubią także sportowcy, którym zależy na regeneracji włókien mięśniowych po ciężkich treningach. Hormon wzrostu wpływa na stan mięśni, ich wytrzymałość oraz pozwala im rosnąć w objętość.

Mówi się, że Gaba może pomóc w stanach depresyjnych i padaczkowych, jednak jeszcze nie do końca udało się poprzeć tę tezę badaniami. Faktem jest, że osoby cierpiące na depresję mają w organizmie mniejsze stężenie Gaby niż osoby zdrowe. Kwas gamma-aminomasłowy działa jednak wyciszająco i uspokajająco, więc powinien chociaż złagodzić stany niepokoju towarzyszące depresji.

Suplement Gaba

Gaba występuje w ofercie wielu marek. Można znaleźć kwas gamma-aminomasłowy w formie kapsułek, tabletek i proszku. Dwie pierwsze formy są poręczne i szybkie w zażyciu, proszek wymaga rozrobienia z wodą. Proch to ciekawe rozwiązanie dla osób, lubiących suplementy smakowe - Gaba to ten rodzaj preparatu, który można znaleźć w różnych ciekawych wariantach. Już krótkie poszukiwania mogą zaowocować suplementem, który zachwyci Twoje podniebienie na tyle, że nie zechcesz zmieniać proszku na kapsułki lub tabletki.

Opinie na temat Gaby są podzielone. Głównie wynikają one z tego, że organizm każdego człowieka jest inny i nieco odmiennie reaguje na działanie różnych substancji. Tak samo jest w przypadku suplementowania Gaby. Szacuje się, że najlepszą skuteczność preparat osiąga u osób zestresowanych i niespokojnych. Kwas gamma-aminomasłowy najpierw pomaga się wyciszyć, później polepsza jakość zasypiania i samego snu. Użytkownicy zalecają ścisłe trzymanie się zaleceń producenta i nie przedawkowywanie suplementu, by uniknąć skutków ubocznych. Wielu z nich deklaruje także polepszenie nastroju po stosowaniu Gaby.

Dawkowanie i cena Gaby

Jak więc dawkować kwas gamma-aminomasłowy, by nie przesadzić z ilością suplementu? Większość preparatów zawiera od 500mg do 750mg substancji czynnej w porcji dziennej i to wydaje się być optymalną dawką. Jeśli producent nie zaleca inaczej, warto zacząć od mniejszej dawki i zwiększyć ją w razie potrzeby. Kwas gamma-aminomasłowy to suplement, którego wachlarz cenowy jest bardzo szeroki. Preparat zapewniający 90 dni suplementacji można kupić w cenie poniżej 30 złotych. Można oczywiście znaleźć też droższe suplementy znanych marek.

Pokaż tylko
Marka
Cena
-
pixel