Ranking Białek [Najlepsze Białka] - sklep Musclepower

Ranking odżywek białkowych

Odżywki białkowe to jeden z najchętniej kupowanych suplementów zarówno przez osoby aktywne fizycznie jak i coraz częściej osoby starsze, które chcą odżywić swój organizm poprzez sporządzenie szejka proteinowego. Firm, które w swojej ofercie mają do wyboru odżywki białkowe z roku na rok przybywa przez co wielu klientów może mieć problem z wyborem odpowiedniego produktu dla siebie. Poza najbardziej popularnym białkiem serwatkowym firmy wdrażają do sprzedaży coraz więcej źródeł białek więc wybór jest ogromny i może wpędzić nas w nie lada zakłopotanie. Spotkać możemy się z różnymi białkami roślinnymi, których surowcem jest: soja, groch, pszenica, fasola, ryż a także białka jajeczne czy wołowe. Wybór jest duży, ale dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem, weganinem czy po prostu masz nietolerancję laktozy. My postaramy się jak najlepiej pomóc Wam w dokonaniu dobrego wyboru.

Specjalnie dla Was sporządziliśmy ranking najlepiej sprzedających się białek w naszym sklepie MusclePower. Będziemy brali tutaj po uwagę zarówno sprzedaż detaliczną w naszym sklepie stacjonarnym w Częstochowie jak i również sprzedaż internetową gdzie dziennie z naszego magazynu wychodzą setki paczek. Przez kilkuletni okres pracy w sklepie z suplementami miałem okazję spróbować białek z przeróżnych firm. Dzięki uprzejmości producentów, którzy podesłali nam próbki białek będę mógł napisać coś od siebie na temat smaku, rozpuszczalności czy ogólnej konsystencji białka tak aby jak najrzetelniej porównać dla Was każdą z firm, które wymienimy w rankingu.

Ranking białek serwatkowych

Białka serwatkowe są najczęściej stosowane przez bywalców siłowni i to nie bez przyczyny. Jest to suplement, który można śmiało polecić zarówno osobom chcącym zwiększać masę mięśniową jak i osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe takie jak: bieganie, kolarstwo, crossfit itp. Każda osoba aktywna fizycznie ma wzmożone zapotrzebowanie na białko. Dzięki dużej puli aminokwasów zawartych w białkach serwatkowych znacząco zwiększymy swoją regenerację!

Pamiętajcie, że jest to dodatek, uzupełnienie Waszej diety. Ilość potrzebnych szejków białkowych w ciągu dnia jest zależna od tego ile białka dostarczycie z pożywienia. Od niedawna w naszym asortymencie znajduje się Instant Whey Protein od Hero.Lab. Jest to świetny jakościowo koncentrat białka serwatkowego od angielskiego producenta. Wyróżnia go pyszny smak i fakt, że w przeciwieństwie do innych, podobnych produktów to białko doskonale się trawi i nie powoduje dyskomfortu żołądkowo-jelitowego.

Białka serwatkowe charakteryzują się dobrą przyswajalnością oraz bezpieczeństwem stosowania. Wytwarza się ono z serwatki czyli płynu, który pozostaje po produkcji sera. Serwatka zawiera niewiele białka i ma w sobie węglowodany i tłuszcze więc musi zostać ona poddana kilku procesom. Najpierw poddawana jest ona ultrafiltracji, która oddziela białko od węglowodanów oraz tłuszczu. Serwatka pod ciśnieniem przepuszczana jest przez membrany z odpowiednią wielkością otworów co nazywane jest procesem odwróconej osmozy. Kolejnym procesem jest mikrofiltracja podczas, której usuwana jest woda i zostaje nam sucha, sypka masa. Tak wyprodukowane białko jest produktem całkowicie naturalnym. Nie posiada wyraźnego smaku ani zapachu. Następnie dani producenci wzbogacają ją o różnego rodzaju słodziki, aromaty oraz barwniki aby uzyskać jak najlepszy smak.

Jeżeli wiecie już jak powstaje białko serwatkowe podam Wam moje 3 propozycje białek, które najczęściej stosuję ze względu na ich jakość, smak oraz dobrą cenę.

Polecany izolat białka

1. Znajdzie się tutaj białko Włoskiej firmy 4+ Nutrition ISO+ ze względu na jego jakość, szybkość przyswajania oraz smak. W środku znajduje się izolat białka serwatkowego, który zawiera w sobie 88% - 92% białka.

Polecane białko wielofrakcyjne WPC WPI i WPH

2. Na drugim miejscu dałem białko Polskiej Firmy Iron Horse 100% Pure Whey. Znalazło się tutaj ze względu na bardzo dobrą cenę do jakości oraz świetny smak. W środku znajdziecie połączenie 3 frakcji białek: koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu. Na 100g produktu mamy 80g białka. Warto wspomnieć też o znikomej zawartości cukru. To zaledwie 0,15g na porcję 30g.

Polecane białko wielofrakcyjne WPC i WPI

3. Kolejnym często kupowanym przeze mnie białkiem jest białko firmy GoOn Nutrition Whey. Znalazło się tu ono ze względu na świetny smak oraz dobrą jakość. Jest to jedno ze smaczniejszych białek jakie piłem i nie jest to tylko moja opinia, ale również wielu klientów naszego sklepu stacjonarnego. W 100g produktu znajdziemy 76g białka, które jest połączeniem koncentratu oraz izolatu.Jakie odżywki białkowe na masę?

Wielu klientów odwiedzających nasz sklep stacjonarny Muscle Power przychodzi z chęcią zakupu odżywki białkowej w celu rozbudowy masy mięśniowej. I mają oni rację bo białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni. Bez odpowiedniego jej dostarczenia nie będziemy w stanie odpowiednio odżywić naszych mięśni tak, aby był możliwy ich wzrost.

Istnieje jednak do tej pory jeden mit: pij dużo białka, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Oprócz białek nasz organizm w dużej mierze potrzebuje też węglowodanów oraz tłuszczy. Przykładowo osoba szczupła, która przy wzroście 188cm ma zaledwie 75 kg wagi potrzebuje do budowania masy około 1,6g na 1kg masy ciała więc jest to zaledwie 120g białka dziennie. Jest to ilość, którą bez problemu możemy dostarczyć z pożywienia. Taka osoba zapewne ma bardzo szybką przemianę materii, czyli potrzebuje dużej ilości jedzenia, aby stworzyć dodatni bilans kaloryczny, który jest niezbędny, aby zacząć budować masę mięśniową. Wtedy po krótkim wywiadzie z klientem przeważnie zamiast zakupu odżywki białkowej polecam zakup gainera. Jest to odżywka, która zawiera 10-30% białka oraz 60-80% węglowodanów. Porcja 100g gainera dostarczy niecałe 400 kcal i będzie to lepsze rozwiązanie dla osoby szczupłej, która pomimo zjadania dużej ilości jedzenia w ciągu dnia nadal nie może przytyć.

Najlepsze białka dla sportowców

Białko serwatkowe jest najpopularniejszym źródłem białka kupowanym przez klientów a zarazem najlepiej przyswajalnym. Jest bardzo bogate w aminokwasy zarówno egzogenne jak i endogenne, co w znacznym stopniu wpływa na szybkość budowania masy mięśniowej oraz regenerację. Jest ono w pełni przyswajalne przez nasz organizm, a nawet osoby z nietolerancją laktozy bez problemu znajdą coś dla siebie. Każda firma suplementacyjna w swojej ofercie posiada białka serwatkowe, dlatego wybór jednego z wielu może być trudny. W zależności od Waszego celu oraz pory stosowania białka możecie wybrać jedną z trzech frakcji białek serwatkowych. Oprócz pojedynczych frakcji coraz więcej firm oferuje nam tzw. matrixy, które polegają na połączeniu kilku frakcji białek w jednej odżywce, co daje nam zróżnicowany czas wchłaniania. Wyróżniamy 3 główne typy białek serwatkowych i jest nim koncentrat (WPC), izolat (WPI) oraz hydrolizat (WPH). Poniżej opiszę Wam czym każda z frakcji białek się charakteryzuje aby wybór tego odpowiedniego był łatwiejszy.

Koncentrat białka serwatkowego (WPC)

jest najtańszą wersją białka serwatkowego. W swoim składzie będzie miało 60 – 80 % białka, 3 – 20% węglowodanów oraz 2 – 10% tłuszczu. Przedział jest bardzo zróżnicowany… Możemy zakupić koncentrat mający zaledwie 60% białka i dużą ilość węglowodanów sięgającą aż do 20g na 100g produktu, ale również wiele firm suplementacyjnych w swojej ofercie ma bardzo dobrze oczyszczone koncentraty gdzie białka znajdziemy nawet powyżej 80% oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczu. Można je stosować w ciągu dnia jako uzupełnienie diety.

Izolat białka serwatkowego (WPI)

Jest nieco droższą wersją niż koncentrat serwatki ze względu na jego stopień oczyszczenia więc będą miały większą procentową zawartość białka. Dużym plusem jest brak laktozy. W składzie znajdziecie 85 – 97% białka, oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy nie przekraczającą 5%. Charakteryzuje się również bardzo szybkim tempem wchłaniania, gdzie aminokwasy w krwiobiegu mamy już po 30 minutach. Białko to dobrze stosować jest po treningu, gdzie nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy.

Hydrolizat białka serwatkowego (WPH)

Cena zbliżona będzie do izolatu bądź nieco wyższa. Podobnie jak izolat, hydrolizaty będą miały 85 – 97% białka oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy. Charakteryzuje się najszybszym tempem wchłaniania ze względu na użycie enzymów, które ,,tną” białka na mniejsze fragmenty (peptydy) przez co znacznie szybciej mogą trafić do krwioobiegu i być wykorzystane przez nasz organizm. Białko to idealnie nadaję się do spożycia po treningu ale aby było ono w odpowiedni sposób wykorzystane przez mięsień najpierw przyjmij porcję węglowodanów.

Porównanie odżywek białkowych dostępnych na rynku

Zapraszam serdecznie do kolejnego artykułu, gdzie przedstawimy Wam 30 najlepiej sprzedających się białek na rynku. Weźmiemy pod uwagę zarówno sprzedaż internetową jak i sprzedaż detaliczną. Porównamy je dla Was po względem smaku, rozpuszczalności dzięki uprzejmości firm, które podsyłają nam próbki ich produktów. Dzięki temu możemy jak najlepiej porównać każde z nich oraz pokrótce przedstawić ich charakterystykę oraz to co znajdziemy w środku.

Zdjecie Nazwa Opis Typ Przyswajalność Smak Rozpuszczalność Cena / Jakość Link
OPTIMUM NUTRITION - Whey Gold Standard - 2270g - Połączenie izolatu, koncentratu i hydrolizowanego izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz 81,6g białka, tylko 5,5g węglowodanów, 4,2g cukrów, 3,3g tłuszczu, z czego 2,1g stanowią tłuszcze nasycone.
OLIMP - Whey Protein Complex 100% - 2270g - To połączenie koncentratu i izolatu białka. W 100g produktu znajdziesz 17g białka, 11g węglowodanów, 4g cukru, 4,2g tłuszczu, z czego tłuszcze nasycone to tylko 0,7g.
EXTRIFIT - 100% Instant Whey - 2000g - To produkt wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g odżywki znajdziesz 75g białka, 9g węglowodanów, z czego 4,7g cukru, 5,3g tłuszczu i w tym 3,4g tłuszczów nasyconych.
BioTech USA - Iso Whey Zero - 500g - To odżywka białkowa wykonana z izolatu białka serwatkowego (WPI). W skład 100g produktu wchodzi aż 88g białka, 1,9g węglowodanów, 1,8g cukru, 1,9g tłuszczu, przy czym tłuszcze nasycone stanowią 0,9g.
OSTROVIT - WPC 80.eu Standard - 900g - Z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz: 78g białka, 8g węglowodanów, 2,9g cukru, 6g tłuszczu i 0,5g tłuszczów nasyconych.
BIOTECH - 100% Pure Whey - 1000g - To połączenie koncentratu i izolatu białka serwatkowego. W jego 100g znajduje się 78g białka, 5g węglowodanów, 3,8g cukru, 5,5g tłuszczu i 3,9g tłuszczów nasyconych.
GASPARI NUTRITION - Myofusion Advanced EU - 1814g - To aż pięć frakcji - WPC, izolat i hydrolizat białek serwatkowych, koncentrat białek mleka i kazeina. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 12,8g węglowodanów, 6,7g cukru, 7,4g tłuszczu i 3,7g nienasyconych kwasów tłuszczowych.

+ kazeina

GO ON NUTRITION - Whey - 750g - To połączenie koncentratu i izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 76g białka, 6,8g węglowodanów, 6,8g cukru, 5,7g tłuszczu, w tym 4g tłuszczów nasyconych.
MLEKOVITA - Instant WPC 80 SBA - 2270g - Suplement wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 76g białka, 11g węglowodanów (w czym 11g cukru), 7g tłuszczu, z czego 4,6g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. naturalny
DYMATIZE - Iso 100 - 2200g - Odżywka została wykonana z hydrolizowanego izolatu białka serwatkowego i izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 78g białka, 7,5g węglowodanów, 1,6g cukru, 1,1g tłuszczu i 0,6g tłuszczów nasyconych.
HERO.LAB - Instant Whey Protein - 750g - Suplement wykonany został z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 70g białka, 15,6g węglowodanów, 9,9g cukru, 5,7g tłuszczu z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 3,3g.
4+ NUTRITION - Iso+ - 2000g - Odżywka została wykonana z izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz 86g białka, 5,4g węglowodanów, 2,7g cukru, 1,5g tłuszczów, z czego 1g stanowią tłuszcze nasycone.
OLIMP - Pure Whey Isolate 95 - 1800g - Produkt został wykonany z izolatu białka serwatkowego. W 100g odżywki znajdziesz 86g białka, 1g węglowodanów, 1g cukru, 0,5g tłuszczu i 0,5g tłuszczów nasyconych.
SCITEC - 100% Whey Protein Professional - 2350g - Odżywka wykonana z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajdziesz 73g białka, 4,7g węglowodanów, z czego cukry stanowią 4,7g, 6,7g tłuszczu – w tym kwasy tłuszczowe nasycone to 2,3g.
BSN - Syntha-6 Edge - 1780g - To połączenie koncentratu białek serwatki, izolatu białek serwatki, hydrolizowanego izolatu białek serwatki, koncentratu białek mleka, kazeiny micelarnej, kazeinianu wapnia. W 100 gramach znajdziecie 66 g białka, 14,7 g węglowodanów, w tym 3,6g cukrów, 10,5 tłuszczy, w tym 1,9 g nasyconych.

+ kazeina

OPTIMUM NUTRITION - 100% Casein Protein - 1818g - Ten produkt został wykonany z kazeiny micelarnej. W 100g 76,4g to białko, 9,5g to węglowodany, 5,2g to cukry, 1,4g to tłuszcze, z czego 0,5g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. kazeina
4+ NUTRITION - HYDRO+ - 2000g - Suplement został wykonany z hydrolizowanego białka serwatkowego. W 100g znajduje się 86g białka, 8g węglowodanów, 8g cukru, 1,6g tłuszczu i 1g kwasów tłuszczowych nasyconych.
OSTROVIT - WHEY PROTEIN - 2000g - Z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 9g węglowodanów, 3g cukru, 6g tłuszczu, a w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g.
PVL - Mutant Whey - 2270g - Wykonany został z kilku rodzajów białka serwatkowego: koncentratu, izolatu i hydrolizowanych peptydów. W 100g znajduje się 61g białka, 19,5g węglowodanów, 7g cukru i 9,7g tłuszczu.
EXTRIFIT - Vegan 80 - 2000g - Odżywka wykonana z izolatu białka grochowego i hydrolizowanego izolatu białka ryżowego. W 100g produktu znajduje się 75g białka, 4,5g węglowodanów, 5,6g tłuszczu – tym 2g kwasów tłuszczowych nasyconych. izolat białka z grochu
+ izolat białka z ryżu
naturalny
TREC - Whey 100 - 900g - Produkt wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 81,2g białka, 7,8g węglowodanów, 1,8g cukru, 2,9g tłuszczu – z czego 1,7g to kwasy tłuszczowe nasycone.
IRON HORSE - Iso Whey - 2000g - Wykonany został z izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 90g białka, 0,5g węglowodanów, 0,2g cukru, 1,2g tłuszczu, z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 0,5g.
ACTIVLAB - Mega PROtein - 700g - Odżywka została wykonana z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 22g węglowodanów, 2,2g cukru, 4,4g tłuszczu, w tym kwasy tłuszczowe nasycone w ilości – 2,4g.
OPTIMUM NUTRITION - Gold Standard 100% Isolate - 930g - Produkt został wykonany z izolatu białek serwatkowych i izolatu hydrolizowanego białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 83g białka, 4g węglowodanów, 1g cukru, 1,2g tłuszczu – w tym 0,3g kwasów tłuszczowych nasyconych.
MUSCLE TECH - Nitro Tech 100% Whey Gold - 2510g - To połączenie peptydów serwatki, izolatu białka serwatki i koncentratu białka serwatki. W 100g produktu znajduje się 76g białka, 4,7g węglowodanów, 1,4g cukru, 7g tłuszczu – 3,2g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone.
BioTech USA Vegan Protein - 500g - Odżywka została wykonana z izolatu białka grochu i białka ryżu. W 100g produktu znajduje się 74g białka, 13g węglowodanów, mniej niż 0,5g cukru, 7,8g tłuszczu – z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 2g. izolat białka z grochu
+ izolat białka z ryżu
naturalny
SYNTRAX - Matrix 5.0 - 2270g - Mieszanka białek - koncentrat białka serwatkowego, koncentrat białka mleka, albumina jaja, hydrolizowany gluten pszenny. W 100g znajduje się 76,6g białka, 6,6g węglowodanów, 6,6g cukru, 5g tłuszczu – z czego 3,3g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone.

+ kazeina
+ albumina jaj

ACTIVLAB - De Luxe Whey - 2000g - Stanowi połączenie koncentratu I izolatu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 76g białka, 7g węglowodanów, 3,2g cukru, 5,2 g tłuszczu – czego 3,3g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone.
MEGABOL WPC Łowickie Instant - 1800g - Produkt wykonany z koncentratu białka serwatki. W 100g produktu znajduje się 77g białka, 8g węglowodanów, 8g cukru, 7,5g tłuszczu – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,5g.
FITMAX - Pure American - 750g - Produkt wykonany z połączenia koncentratu białka serwatkowego i izolatu białka sojowego. W 100g odżywki znajduje się 69g białka, 17,55g węglowodanów, 3,18g tłuszczu.

+ izolat białka sojowego

EXTRIFIT - PEPTIBEEF - 2000g - To produkt wykonany z hydrolizatu krowiego białka. W 100g znajduje się 91g białka, 1,1g węglowodanów, 0,8g cukru, 2,2g tłuszczu – z czego 1,7g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. hydrolizat białka krowiego
Ranking odżywek białkowych przygotował dla Was Damian Szlachta, specjalista ds. suplementacji, który w tej branży pracuje już 4 rok. Przez ten okres służył Wam pomocą odnośnie diet, treningów oraz doboru odpowiednich suplementów obsługując około 70 klientów dziennie co przez cały jego okres pracy daje nam liczbę prawie 70 tysięcy zadowolonych klientów.Najczęstsze pytania o suplementy białkowe

Produkty białkowe stały się tak bardzo popularne i występują w tylu wariantach, że właściwie nie wiadomo, który jest najlepszy, jak je zażywać i co przyniesie najlepsze rezultaty. W swoim artykule „Najczęstsze pytania o suplementy białkowe” Bartosz Guran zebrał wszystkie trapiące jego czytelników wątpliwości i udzielił wyczerpującej odpowiedzi na ich temat.

Dla kogo koncentrat białka serwatki?

Zastanawiasz się czy zażywać białko serwatkowe? Nie jesteś przekonany czy powinieneś je stosować? W artykule Bartosz Guran dla Twojej wygody podaje, kto powinien po nie sięgnąć, co zawiera w swoim składzie, a także przy jakich przypadłościach białko serwatki może pomóc. Zapoznaj się z artykułem i poszerz swoje horyzonty!

ODŻYWKA BIAŁKOWA - ZA I PRZECIW

Odżywki i suplementy dla sportowców cieszą się od jakiegoś czasu niesłabnącą popularnością. Jednak, mimo tego, wielu z nas zastanawia się czy powinno je wprowadzić do swojej diety. Odżywka białkowa – za i przeciw to zbiór informacji, które pomogą Ci zdecydować czy warto zacząć suplementować proteiny.

Odżywka białkowa - jak powstaje i dlaczego powinniśmy ją stosować?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje odżywka białkowa? W zależności od sposobu produkcji, można pozyskać inny rodzaj suplementów. Jakie odżywki białkowe są najbardziej popularne? Czym różnią się między sobą i w końcu, dzięki jakim technikom niektóre białka np. nie posiadają laktozy? Co ciekawe, to także metoda wyrobu konkretnego suplementu decyduje o tym, kiedy powinieneś zażyć gotowy produkt. Poznaj szczegóły dotyczące koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu białka serwatki a także dowiedz się, z czego jeszcze można stworzyć skuteczny suplement do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.

Odżywki białkowe – nowości

Odżywki białkowe – nowości to przegląd suplementów, które pojawiły się na rynku. Doskonale sprawdzi się do poszerzenia horyzontów dla osób zorientowanych w temacie, ale także nada się jako wstęp dla początkujących.

Odżywki białkowe i odchudzanie

Czy spożywając odżywki białkowe, można doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej? O tym dowiesz się, czytając nowy artykuł specjalisty – Bartosza Gurana. Jak wybrać odpowiednią odżywkę podczas odchudzania oraz jak ją stosować, by osiągnąć najlepsze wyniki treningowe? Nie sztuką jest kupić obojętnie jaki suplement, natomiast sztuką jest wydać pieniądze w mądry sposób i dopasować preparat do potrzeb własnego organizmu. Podejmuj świadome decyzje jako konsument – edukuj się jako sportowiec.

MyoFusion Advanced Protein Gaspari Nutrition

W tym artykule Bartosz Guran rozkłada na czynniki pierwsze odżywkę białkową MyoFusion Advanced Protein Gaspari Nutrition. Określa jej wady i zalety, wskazuje dla kogo będzie idealna, czy warto martwić się ilością danych składników odżywczych. Na sam koniec pokazuje, co tak naprawdę jest największą zaletą MyoFusion Advanced Protein od Richa Gaspariego. Przeczytaj artykuł, żeby dowiedzieć się, jak ekspert ocenia jedną z najpopularniejszych odżywek na rynku.

Typy odżywek białkowych

Zastanawiasz się, dlaczego można wyróżnić kilka typów odżywek białkowych? A może poszukujesz rozwiązania idealnego dla siebie? Warto wiedzieć, jak powstają i czym charakteryzują się określone rodzaje suplementów białkowych. Tylko na tej podstawie, będziesz mógł rozsądnie wybrać doskonały produkt pod potrzeby Twojego treningu. Czym różni się izolat od koncentratu białka? Czy zakup białek wielofrakcyjnych jest zasadny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

NAJLEPSZE ODŻYWKI BIAŁKOWE - CHARAKTERYSTYKA

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup odżywki białkowej to teraz pozostaje wybrać jak najlepszą. Najlepsze odżywki białkowe – Charakterystyka to liczba wytycznych, które charakteryzują środki dobrej jakości. Zapoznaj się z tym wpisem, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Odżywka białkowa na masę

Jesteś skoncentrowany na budowaniu masy mięśniowej ale nie odczuwasz widocznych efektów? Specjalista, Bartosz Guran podpowie Ci, jakie stosować odżywki białkowe by usprawnić anabolizm mięśni. Dodatkowo dowiesz się, jakie badania przeprowadzono odnośnie odżywki białkowej a budowaniu masy mięśniowej. Kiedy należy spożywać tego typu odżywki i po co dokładnie sięgnąć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Ranking białek – porównanie

Ranking białek – porównanie to zbiór czterech najlepiej sprzedających się w Muscle Power odżywek białkowych. Dowiesz się z niego jaką funkcję pełnią proteiny i jakie rodzaje odżywek można dostać w sklepie. Przeczytasz w nim również porównaniu kilku produktów od różnych marek, co z pewnością ułatwi Ci podjęcie wyboru, co będzie najlepsze dla Ciebie.

Jak przyjmować odżywkę białkową

Zastanawiasz się, jak mądrze przyjmować odżywkę białkową? Okazuje się, że sam zakup jakiegokolwiek białka to nie wszystko. Ważne jest również to, jak reagujesz na określone składniki, w jaki sposób wygląda Twój plan treningowy i kiedy chodzisz spać. Dowiedz się od specjalisty, Bartosza Gurana, jak mądrze przyjmować odzywki białkowe. Przeczytaj wyniki badań dotyczących tego tematu i zorientuj się, jaki produkt jest dedykowany właśnie Tobie.

Mieszanki białkowe najlepsze do budowy masy?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów odżywek białkowych – koncentraty, izolaty, hydrolizaty czy kazeiny. Z pewnością zastanawiasz się, który rodzaj białka jest najlepszy. Bartosz Guran w artykule pod tytułem „Mieszanki białkowe najlepsze do budowy masy?” przytacza wyniki badań pokazujące, że warto zainwestować właśnie w mieszanki białek. W artykule znajdziesz opis ich działania oraz największych zalet. Przekonaj się jaką przewagę mają nad koncentratem białka.

BIAŁKO – NAJWAŻNIEJSZY BUDULEC MIĘŚNIOWY

Białka, tłuszcze i węglowodany jak wiadomo - to najważniejsze makroskładniki ludzkiego organizmu. W naszym artykule zajmiemy się przede wszystkim tymi pierwszymi? Czyli odpowiednią podażą protein, które spełniają nieocenioną rolę w tak upragnionym przez osoby aktywne - anabolizmie mięśniowym.

Białko reguluje apetyt?

W XXI wieku dbanie o wagę i wygląd stało się normą. Jednak wiele osób wciąż ma problem jak osiągnąć upragnione rezultaty. Okazuje się, że, aby osiągnąć smuklejszy wygląd warto sięgnąć po produkty białkowe. Zapoznaj się z wpisem Białko reguluje apetyt? I poznaj wszystkie niuanse tego ciekawego zagadnienia.

JAKIE BIAŁKO WYBRAĆ?

Dobranie odpowiednich suplementów jest bardzo ważne i może rzutować na efekty treningu. Jakie białko wybrać? Pomoże Ci zdecydować się na odżywkę, która może pozytywnie wpłynąć na rezultaty Twoich ćwiczeń. Dowiesz się z tego artykułu jakie białko jest dobre na masę, redukcję czy odchudzanie?

Czy naprawdę potrzebuję suplementu białkowego?

Odżywki białkowe nie bez przyczyny mają spore grono amatorów i entuzjastów. Jednak wciąż można spotkać osobę, która trenuje i zastanawia się czy warto je wprowadzić do swojej diety. W Czy naprawdę potrzebuję suplementu białkowego? Znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań.

ODŻYWKI WYSOKOBIAŁKOWE - TEST

Stosujesz już odżywki białkowe, ale nie spełniają Twoich oczekiwań? Albo chcesz rozpocząć je stosować, ale nie wiesz od czego warto? Przeczytaj Odżywki białkowe – Test i poznaj jak wypadają poszczególne z nich. Wpis stanowi porównanie kilku z nich i z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji co wybrać.

Początki suplementów białkowych

Każda rzecz na świecie musiała mieć się jakoś zacząć, tak również było z odżywkami białkowymi. Początki suplementów białkowych przybliżają te burzliwe dzieje z których wyklarowała się obecna sytuacja. Z tego wpisu Bartosza Gurana dowiesz się jaką drogę pokonano, aby suplementy zaczęły wyglądać i smakować tak dobrze jak obecnie.

Gdzie kupić odżywkę białkową?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z suplementacją ma rozmaite problemy. Często nie wiemy co kupić ani gdzie wybrać. Jeśli szukasz kompleksowego wsparcia i porady to zapoznaj się z wpisem Gdzie kupić odżywkę białkową? Dowiesz się z niego na co uważać oraz gdzie możesz dostać to, czego poszukujesz.

Dla kogo dieta wysokobiałkowa?

Słyszałeś o diecie Atkinsa lub Dukana? Zastanawiasz się czy byłyby dla Ciebie odpowiednie? Bartosz Guran w swoim artykule odpowiada na pytanie: Dla kogo dieta wysokobiałkowa? Podając zalety i niebezpieczeństwa związane z jej stosowaniem skupia się na licznych możliwościach jakie daje. Opis wzbogacony jest o przepis i listę zdrowych, wysokobiałkowych pokarmów i suplementów, które ułatwią Ci wprowadzenie diety w życie.

Białko i sportowcy

Jeżeli interesujesz się sportem to pewnie zastanawiasz się nad wadami i zaletami suplementowania białka. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się spotykać zarówno zwolenników, jak i przeciwników. W swoim artykule Bartosz Guran opowiada o Białku i sportowcach, analizując popularne mity, przytaczając wyniki badań i określając ile powinno wynosić dzienne zapotrzebowanie na proteiny.

Ile białka naprawdę potrzeba po treningu siłowym?

Białko to najważniejsza i podstawowa odżywka dla sportowców. Jednak jej suplementacja może sprawić Ci problemy. Z pewnością zastanawiasz się, jaka jej ilość będzie dla Ciebie wystarczająca? W tym artykule Bartosz Guran zastanawia się Ile białka naprawdę potrzeba po treningu siłowym? W środku przeczytasz o bardzo istotnych badaniach, które na pewno wpłyną na Twój sposób suplementacji. Poznaj zdanie ekspertów!

Mini przewodnik po suplementach białkowych

W dobie powszechnego stosowania produktów białkowych z pewnością zastanawiasz się jaki byłby dla Ciebie najlepszy. Bartosz Guran w Mini przewodniku po produktach białkowych przybliża nam ten temat. Dzieląc się swoją wiedzą pomaga nam zdecydować, co będzie dla nas najlepsze i dlaczego. Zapoznaj się z artykułem jeśli chcesz zdobyć kompletną wiedzę dotyczącą dostępnych na rynku białek.

Jak poprawić działanie białka serwatki WPC?

W artykule Bartosz Guran odpowiada na pytanie Jak poprawić działanie białka serwatki? Dzięki niemu poznajemy opracowania naukowe, które pomogą nam zoptymalizować naszą dietę i dowiedzieć się, co sprawi, że białka będą szybciej wchłaniane. Korzystając z przedstawionych wyników i rad autora możemy osiągnąć wymarzone rezultaty i cele, Dzięki niemu dowiesz się jak rozwiązać możliwe problemy, które dotychczas Ci towarzyszyły.

Szybko wchłaniane białko vs wolno wchłaniane białko

W czasie stosowania odżywek białkowych z pewnością zastanawiasz się nad ich skutecznością. Jak wiadomo, każdy ma inne potrzeby, a każda odżywka ma trochę inne działanie. W artykule Szybko wchłaniane białko vs wolno wchłaniane białko Bartosz Guran opisuje badania na temat dawkowania białka serwatkowego. Zapoznaj się z artykułem jeśli chcesz wiedzieć, który sposób spowoduje większy wzrost mięśni.

Dlaczego wybieram hydrolizat białka?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele odżywek białkowych z których momentami trudno wybrać najlepszą. Pośród nich na szczególną uwagę zasługuje hydrolizat. Zapoznaj się z artykułem Dlaczego wybieram hydrolizat białka? I dowiedz się jakie stanowisko ma wobec niego Bartosz Guran.

Jak trawimy białko?

Trawienie białka to dość skomplikowany proces, który zależy od jego źródła. Inaczej ma się to w przypadku białek o pochodzeniu zwierzęcym, a inaczej gdy pochodzi ono z roślin. Z wpisu Jak trawimy białko? Dowiesz się jak obliczyć miarę aminokwasów znajdujących się w białku i jaka ich liczba dociera do mięśni oraz ile z nich jest wydalane.

Ile białka po treningu?

Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie to z pewnością często zastanawiasz się nad tym co ma wpływ na trening. Ile białka po treningu? To wpis z którego dowiesz się jaki wpływ ma jedzenie na ćwiczenia. Poznasz ilość protein potrzebnych dla każdego, a także w jakich porach warto pomyśleć o ich spożywaniu.

Mięso vs proszki białkowe

Odżywki białkowe zrewolucjonizowały podejście do diety i sportu. Nareszcie można było spożywać tylko to, czego potrzebuje Twój organizm bez tłuszczu, laktozy i cholesterolu. Ułatwiły także precyzyjne dozowanie ciało aminokwasów i białek. Przeczytaj Mięso vs proszki białkowe i dowiedz się czego potrzebujesz do zaspokojenia potrzeb.

Białka serwatkowe… czego jeszcze nie wiecie!

Białko serwatkowe należy do jednych z najbardziej popularnych. Jednak większość z nas wie o nim bardzo mało. Jeśli zależy Ci na poszerzeniu horyzontów i poznaniu informacji na jego temat to przeczytaj Białka serwatkowe….czego jeszcze nie wiecie. Jest to zbiór pożytecznych faktów i informacji, które mogą Ci pomóc w dobraniu odżywki idealnej dla Ciebie.

Trawienie białek

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to, co jemy jest niezwykle ważne. Jednak jak wiele osób zastanawia się nad wpływem trawienia? To tak naprawdę enzymy trawienne sprawiają, że nasz organizm w określonym czasie zyskuje odpowiednią ilość kalorii. Przeczytaj Trawienie białek i poznaj rodzaje enzymów trawiennych i ich funkcje w organizmie.

Zalety białek w diecie.

Coraz większą popularnością cieszy się dodawanie białek do diety. Powoli przestały się kojarzyć z kulturystami i sportowcami, a jego zalety stały się widoczne także dla innych osób. Niezależnie od tego czy chcesz schudnąć, przytyć, czy może nabrać masy mięśniowej to proteiny mogą Ci w tym pomóc. Przeczytaj wpis Bartosza Gurana Zalety białek w diecie i przekonaj się sam.
Polecane
Iso+ - 2000g Promocja Polecany
Iso+ - 2000gOdżywki białkowe
209,00 zł6270 pkt.
100% Pure Whey - 2000g
100% Pure Whey - 2000gOdżywki białkowe
169,00 zł5070 pkt.
Whey Gold Standard - 2270g Promocja Polecany
Whey Gold Standard - 2270gOdżywki białkowe
199,00 zł5970 pkt.
WPC Economy - 700g
WPC Economy - 700gOdżywki białkowe
34,74 zł1042.20 pkt.
WPC 80.eu Standard - 900g
WPC 80.eu Standard - 900gOdżywki białkowe
46,75 zł1402.50 pkt.
100% Whey Protein Professional - 2350g Przecena
100% Whey Protein Professional - 2350gOdżywki białkowe
199,00 zł5970 pkt.
 Instant Whey Protein - 750g Promocja Polecany
Instant Whey Protein - 750g Odżywki białkowe
49,00 zł1470 pkt.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.Korzystając nadal z niniejszej strony, w tym klikając lub zamykając ten banner, zgadzają się Państwo na wykorzystanie technologii reklamowych i analitycznych (w tym plików „cookie”) na niniejszej stronie i innych stronach współpracujących z naszymi partnerami. Pamiętaj: Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się
pixel