Ranking Białek [Najlepsze Białka] - sklep Musclepower

Najlepsze odżywki białkowe dla sportowców

Ranking odżywek białkowych

Odżywki białkowe to jeden z najchętniej kupowanych suplementów zarówno przez osoby aktywne fizycznie jak i coraz częściej osoby starsze, które chcą odżywić swój organizm poprzez sporządzenie szejka proteinowego. Firm, które w swojej ofercie mają do wyboru odżywki białkowe z roku na rok przybywa przez co wielu klientów może mieć problem z wyborem odpowiedniego produktu dla siebie. Poza najbardziej popularnym białkiem serwatkowym firmy wdrażają do sprzedaży coraz więcej źródeł białek więc wybór jest ogromny i może wpędzić nas w nie lada zakłopotanie. Spotkać możemy się z różnymi białkami roślinnymi, których surowcem jest: soja, groch, pszenica, fasola, ryż a także białka jajeczne czy wołowe. Wybór jest duży, ale dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem, weganinem czy po prostu masz nietolerancję laktozy. My postaramy się jak najlepiej pomóc Wam w dokonaniu dobrego wyboru.

Specjalnie dla Was sporządziliśmy ranking najlepiej sprzedających się białek w naszym sklepie MusclePower. Będziemy brali tutaj po uwagę zarówno sprzedaż detaliczną w naszym sklepie stacjonarnym w Częstochowie jak i również sprzedaż internetową gdzie dziennie z naszego magazynu wychodzą setki paczek. Przez kilkuletni okres pracy w sklepie z suplementami miałem okazję spróbować białek z przeróżnych firm. Dzięki uprzejmości producentów, którzy podesłali nam próbki białek będę mógł napisać coś od siebie na temat smaku, rozpuszczalności czy ogólnej konsystencji białka tak aby jak najrzetelniej porównać dla Was każdą z firm, które wymienimy w rankingu.

dobre białko serwatkowe

Ranking białek serwatkowych

Białka serwatkowe są najczęściej stosowane przez bywalców siłowni i to nie bez przyczyny. Jest to suplement, który można śmiało polecić zarówno osobom chcącym zwiększać masę mięśniową jak i osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe takie jak: bieganie, kolarstwo, crossfit itp. Każda osoba aktywna fizycznie ma wzmożone zapotrzebowanie na białko. Dzięki dużej puli aminokwasów zawartych w białkach serwatkowych znacząco zwiększymy swoją regenerację!

Pamiętajcie, że jest to dodatek, uzupełnienie Waszej diety. Ilość potrzebnych szejków białkowych w ciągu dnia jest zależna od tego ile białka dostarczycie z pożywienia. Od niedawna w naszym asortymencie znajduje się Instant Whey Protein od Hero.Lab. Jest to świetny jakościowo koncentrat białka serwatkowego od angielskiego producenta. Wyróżnia go pyszny smak i fakt, że w przeciwieństwie do innych, podobnych produktów to białko doskonale się trawi i nie powoduje dyskomfortu żołądkowo-jelitowego.

Białka serwatkowe charakteryzują się dobrą przyswajalnością oraz bezpieczeństwem stosowania. Wytwarza się ono z serwatki czyli płynu, który pozostaje po produkcji sera. Serwatka zawiera niewiele białka i ma w sobie węglowodany i tłuszcze więc musi zostać ona poddana kilku procesom. Najpierw poddawana jest ona ultrafiltracji, która oddziela białko od węglowodanów oraz tłuszczu. Serwatka pod ciśnieniem przepuszczana jest przez membrany z odpowiednią wielkością otworów co nazywane jest procesem odwróconej osmozy. Kolejnym procesem jest mikrofiltracja podczas, której usuwana jest woda i zostaje nam sucha, sypka masa. Tak wyprodukowane białko jest produktem całkowicie naturalnym. Nie posiada wyraźnego smaku ani zapachu. Następnie dani producenci wzbogacają ją o różnego rodzaju słodziki, aromaty oraz barwniki aby uzyskać jak najlepszy smak.

Jeżeli wiecie już jak powstaje białko serwatkowe podam Wam moje 3 propozycje białek dla sportowców, które najczęściej stosuję ze względu na ich jakość, smak oraz dobrą cenę.

izolaty białka

Polecany izolat białka

1. Znajdzie się tutaj białko Włoskiej firmy 4+ Nutrition ISO+ ze względu na jego jakość, szybkość przyswajania oraz smak. W środku znajduje się izolat białka serwatkowego, który zawiera w sobie 88% - 92% białka.

WPC, WPI, WPH

Polecane białko wielofrakcyjne WPC WPI i WPH

2. Na drugim miejscu dałem białko Polskiej Firmy Iron Horse 100% Pure Whey. Znalazło się tutaj ze względu na bardzo dobrą cenę do jakości oraz świetny smak. W środku znajdziecie połączenie 3 frakcji białek: koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu. Na 100g produktu mamy 80g białka. Warto wspomnieć też o znikomej zawartości cukru. To zaledwie 0,15g na porcję 30g.

poteiny dla sportowców

Polecane białko wielofrakcyjne WPC i WPI

3. Kolejnym często kupowanym przeze mnie białkiem jest białko firmy GoOn Nutrition Whey. Znalazło się tu ono ze względu na świetny smak oraz dobrą jakość. Jest to jedno ze smaczniejszych białek jakie piłem i nie jest to tylko moja opinia, ale również wielu klientów naszego sklepu stacjonarnego. W 100g produktu znajdziemy 76g białka, które jest połączeniem koncentratu oraz izolatu.białko na masę

Jakie odżywki białkowe na masę?

Wielu klientów odwiedzających nasz sklep stacjonarny Muscle Power przychodzi z chęcią zakupu odżywki białkowej w celu rozbudowy masy mięśniowej. I mają oni rację bo białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni. Bez odpowiedniego jej dostarczenia nie będziemy w stanie odpowiednio odżywić naszych mięśni tak, aby był możliwy ich wzrost.

Istnieje jednak do tej pory jeden mit: pij dużo białka, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. Oprócz białek nasz organizm w dużej mierze potrzebuje też węglowodanów oraz tłuszczy. Przykładowo osoba szczupła, która przy wzroście 188cm ma zaledwie 75 kg wagi potrzebuje do budowania masy około 1,6g na 1kg masy ciała więc jest to zaledwie 120g białka dziennie. Jest to ilość, którą bez problemu możemy dostarczyć z pożywienia. Taka osoba zapewne ma bardzo szybką przemianę materii, czyli potrzebuje dużej ilości jedzenia, aby stworzyć dodatni bilans kaloryczny, który jest niezbędny, aby zacząć budować masę mięśniową. Wtedy po krótkim wywiadzie z klientem przeważnie zamiast zakupu odżywki białkowej polecam zakup gainera. Jest to odżywka, która zawiera 10-30% białka oraz 60-80% węglowodanów. Porcja 100g gainera dostarczy niecałe 400 kcal i będzie to lepsze rozwiązanie dla osoby szczupłej, która pomimo zjadania dużej ilości jedzenia w ciągu dnia nadal nie może przytyć.

białka do ćwiczeń

Najlepsze białka dla sportowców

Białko serwatkowe jest najpopularniejszym źródłem białka kupowanym przez klientów a zarazem najlepiej przyswajalnym. Jest bardzo bogate w aminokwasy zarówno egzogenne jak i endogenne, co w znacznym stopniu wpływa na szybkość budowania masy mięśniowej oraz regenerację. Jest ono w pełni przyswajalne przez nasz organizm, a nawet osoby z nietolerancją laktozy bez problemu znajdą coś dla siebie. Każda firma suplementacyjna w swojej ofercie posiada białka serwatkowe, dlatego wybór jednego z wielu może być trudny. W zależności od Waszego celu oraz pory stosowania białka możecie wybrać jedną z trzech frakcji białek serwatkowych. Oprócz pojedynczych frakcji coraz więcej firm oferuje nam tzw. matrixy, które polegają na połączeniu kilku frakcji białek w jednej odżywce, co daje nam zróżnicowany czas wchłaniania. Wyróżniamy 3 główne typy białek serwatkowych i jest nim koncentrat (WPC), izolat (WPI) oraz hydrolizat (WPH). Poniżej opiszę Wam czym każda z frakcji białek się charakteryzuje aby wybór tego odpowiedniego był łatwiejszy.

koncentraty wpc

Koncentrat białka serwatkowego (WPC)

jest najtańszą wersją białka serwatkowego. W swoim składzie będzie miało 60 – 80 % białka, 3 – 20% węglowodanów oraz 2 – 10% tłuszczu. Przedział jest bardzo zróżnicowany… Możemy zakupić koncentrat mający zaledwie 60% białka i dużą ilość węglowodanów sięgającą aż do 20g na 100g produktu, ale również wiele firm suplementacyjnych w swojej ofercie ma bardzo dobrze oczyszczone koncentraty gdzie białka znajdziemy nawet powyżej 80% oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczu. Można je stosować w ciągu dnia jako uzupełnienie diety.
izolaty wpi

Izolat białka serwatkowego (WPI)

Jest nieco droższą wersją niż koncentrat serwatki ze względu na jego stopień oczyszczenia więc będą miały większą procentową zawartość białka. Dużym plusem jest brak laktozy. W składzie znajdziecie 85 – 97% białka, oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy nie przekraczającą 5%. Charakteryzuje się również bardzo szybkim tempem wchłaniania, gdzie aminokwasy w krwiobiegu mamy już po 30 minutach. Białko to dobrze stosować jest po treningu, gdzie nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy.
hydrolizat białka

Hydrolizat białka serwatkowego (WPH)

Cena zbliżona będzie do izolatu bądź nieco wyższa. Podobnie jak izolat, hydrolizaty będą miały 85 – 97% białka oraz znikomą ilość węglowodanów oraz tłuszczy. Charakteryzuje się najszybszym tempem wchłaniania ze względu na użycie enzymów, które ,,tną” białka na mniejsze fragmenty (peptydy) przez co znacznie szybciej mogą trafić do krwioobiegu i być wykorzystane przez nasz organizm. Białko to idealnie nadaję się do spożycia po treningu ale aby było ono w odpowiedni sposób wykorzystane przez mięsień najpierw przyjmij porcję węglowodanów.

porównanie odżywek proteinowych

Porównanie odżywek białkowych dostępnych na rynku

Zapraszam serdecznie do kolejnego artykułu, gdzie przedstawimy Wam 30 najlepiej sprzedających się białek dla sportowców. Weźmiemy pod uwagę zarówno sprzedaż internetową jak i sprzedaż detaliczną. Porównamy je dla Was po względem smaku, rozpuszczalności dzięki uprzejmości firm, które podsyłają nam próbki ich produktów. Dzięki temu możemy jak najlepiej porównać każde z nich oraz pokrótce przedstawić ich charakterystykę oraz to co znajdziemy w środku.

Zdjecie Nazwa Opis Typ Przyswajalność Smak Rozpuszczalność Cena / Jakość Link
Whey Gold Standard - Optimum Nutrition - 2270g - 1 OPTIMUM NUTRITION - Whey Gold Standard - 2270g - Połączenie izolatu, koncentratu i hydrolizowanego izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz 81,6g białka, tylko 5,5g węglowodanów, 4,2g cukrów, 3,3g tłuszczu, z czego 2,1g stanowią tłuszcze nasycone. Whey Gold Standard - Optimum Nutrition - 2270g - 2 Whey Gold Standard - Optimum Nutrition - 2270g - 3 Whey Gold Standard - Optimum Nutrition - 2270g - 4
Whey Protein Complex 100% - Optimum Nutrition - 2270g - 1 OLIMP - Whey Protein Complex 100% - 2270g - To połączenie koncentratu i izolatu białka. W 100g produktu znajdziesz 17g białka, 11g węglowodanów, 4g cukru, 4,2g tłuszczu, z czego tłuszcze nasycone to tylko 0,7g. Whey Protein Complex 100% - Optimum Nutrition - 2270g - 2 Whey Protein Complex 100% - Optimum Nutrition - 2270g - 3 Whey Protein Complex 100% - Optimum Nutrition - 2270g - 4
100% Instant Whey - EXTRIFIT - 2000g - 1 EXTRIFIT - 100% Instant Whey - 2000g - To produkt wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g odżywki znajdziesz 75g białka, 9g węglowodanów, z czego 4,7g cukru, 5,3g tłuszczu i w tym 3,4g tłuszczów nasyconych. 100% Instant Whey - EXTRIFIT - 2000g - 2 100% Instant Whey - EXTRIFIT - 2000g - 3 100% Instant Whey - EXTRIFIT - 2000g - 4
Iso Whey Zero - BioTech USA - 500g - 1 BioTech USA - Iso Whey Zero - 500g - To odżywka białkowa wykonana z izolatu białka serwatkowego (WPI). W skład 100g produktu wchodzi aż 88g białka, 1,9g węglowodanów, 1,8g cukru, 1,9g tłuszczu, przy czym tłuszcze nasycone stanowią 0,9g. Iso Whey Zero - BioTech USA - 500g - 2 Iso Whey Zero - BioTech USA - 500g - 3 Iso Whey Zero - BioTech USA - 500g - 4
WPC 80.eu Standard - OSTROVIT - 900g - 1 OSTROVIT - WPC 80.eu Standard - 900g - Z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz: 78g białka, 8g węglowodanów, 2,9g cukru, 6g tłuszczu i 0,5g tłuszczów nasyconych. WPC 80.eu Standard - OSTROVIT - 900g - 2 WPC 80.eu Standard - OSTROVIT - 900g - 3 WPC 80.eu Standard - OSTROVIT - 900g - 4
100% Pure Whey - BIOTECH - 1000g - 1 BIOTECH - 100% Pure Whey - 1000g - To połączenie koncentratu i izolatu białka serwatkowego. W jego 100g znajduje się 78g białka, 5g węglowodanów, 3,8g cukru, 5,5g tłuszczu i 3,9g tłuszczów nasyconych. 100% Pure Whey - BIOTECH - 1000g - 2 100% Pure Whey - BIOTECH - 1000g - 3 100% Pure Whey - BIOTECH - 1000g - 4
Myofusion Advanced EU - GASPARI NUTRITION - 1814g - 1 GASPARI NUTRITION - Myofusion Advanced EU - 1814g - To aż pięć frakcji - WPC, izolat i hydrolizat białek serwatkowych, koncentrat białek mleka i kazeina. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 12,8g węglowodanów, 6,7g cukru, 7,4g tłuszczu i 3,7g nienasyconych kwasów tłuszczowych. Myofusion Advanced EU - GASPARI NUTRITION - 1814g - 2

+ kazeina

Myofusion Advanced EU - GASPARI NUTRITION - 1814g - 3 Myofusion Advanced EU - GASPARI NUTRITION - 1814g - 4
Whey - GO ON NUTRITION - 750g - 1 GO ON NUTRITION - Whey - 750g - To połączenie koncentratu i izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 76g białka, 6,8g węglowodanów, 6,8g cukru, 5,7g tłuszczu, w tym 4g tłuszczów nasyconych. Whey - GO ON NUTRITION - 750g - 2 Whey - GO ON NUTRITION - 750g - 3 Whey - GO ON NUTRITION - 750g - 4
Instant WPC 80 SBA - MLEKOVITA - 2270g- 1 MLEKOVITA - Instant WPC 80 SBA - 2270g - Suplement wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 76g białka, 11g węglowodanów (w czym 11g cukru), 7g tłuszczu, z czego 4,6g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. Instant WPC 80 SBA - MLEKOVITA - 2270g- 2 naturalny Instant WPC 80 SBA - MLEKOVITA - 2270g- 3 Instant WPC 80 SBA - MLEKOVITA - 2270g- 4
 Iso 100 - 2200g - DIYMATIZE - 1 DYMATIZE - Iso 100 - 2200g - Odżywka została wykonana z hydrolizowanego izolatu białka serwatkowego i izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 78g białka, 7,5g węglowodanów, 1,6g cukru, 1,1g tłuszczu i 0,6g tłuszczów nasyconych. Iso 100 - 2200g - DIYMATIZE - 2 Iso 100 - 2200g - DIYMATIZE - 3 Iso 100 - 2200g - DIYMATIZE - 4
Instant Whey Protein - HERO.LAB - 750g - 1 HERO.LAB - Instant Whey Protein - 750g - Suplement wykonany został z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 70g białka, 15,6g węglowodanów, 9,9g cukru, 5,7g tłuszczu z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 3,3g. Instant Whey Protein - HERO.LAB - 750g - 2 Instant Whey Protein - HERO.LAB - 750g - 3 Instant Whey Protein - HERO.LAB - 750g - 4
Iso+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 1 4+ NUTRITION - Iso+ - 2000g - Odżywka została wykonana z izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajdziesz 86g białka, 5,4g węglowodanów, 2,7g cukru, 1,5g tłuszczów, z czego 1g stanowią tłuszcze nasycone. Iso+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 2 Iso+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 3 Iso+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 4
Pure Whey Isolate 95 - OLIMP - 1800g - 1 OLIMP - Pure Whey Isolate 95 - 1800g - Produkt został wykonany z izolatu białka serwatkowego. W 100g odżywki znajdziesz 86g białka, 1g węglowodanów, 1g cukru, 0,5g tłuszczu i 0,5g tłuszczów nasyconych. Pure Whey Isolate 95 - OLIMP - 1800g - 2 Pure Whey Isolate 95 - OLIMP - 1800g - 3 Pure Whey Isolate 95 - OLIMP - 1800g - 4
100% Whey Protein Professional - SCITEC - 2350g - 1 SCITEC - 100% Whey Protein Professional - 2350g - Odżywka wykonana z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajdziesz 73g białka, 4,7g węglowodanów, z czego cukry stanowią 4,7g, 6,7g tłuszczu – w tym kwasy tłuszczowe nasycone to 2,3g. 100% Whey Protein Professional - SCITEC - 2350g - 2 100% Whey Protein Professional - SCITEC - 2350g - 3 100% Whey Protein Professional - SCITEC - 2350g - 4
Syntha-6 Edge - BSN - 1780g - 1 BSN - Syntha-6 Edge - 1780g - To połączenie koncentratu białek serwatki, izolatu białek serwatki, hydrolizowanego izolatu białek serwatki, koncentratu białek mleka, kazeiny micelarnej, kazeinianu wapnia. W 100 gramach znajdziecie 66 g białka, 14,7 g węglowodanów, w tym 3,6g cukrów, 10,5 tłuszczy, w tym 1,9 g nasyconych. Syntha-6 Edge - BSN - 1780g - 2

+ kazeina

Syntha-6 Edge - BSN - 1780g - 3 Syntha-6 Edge - BSN - 1780g - 4
100% Casein Protein - OPTIMUM NUTRITION - 1818g - 1 OPTIMUM NUTRITION - 100% Casein Protein - 1818g - Ten produkt został wykonany z kazeiny micelarnej. W 100g 76,4g to białko, 9,5g to węglowodany, 5,2g to cukry, 1,4g to tłuszcze, z czego 0,5g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. kazeina 100% Casein Protein - OPTIMUM NUTRITION - 1818g - 2 100% Casein Protein - OPTIMUM NUTRITION - 1818g - 3
HYDRO+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 1 4+ NUTRITION - HYDRO+ - 2000g - Suplement został wykonany z hydrolizowanego białka serwatkowego. W 100g znajduje się 86g białka, 8g węglowodanów, 8g cukru, 1,6g tłuszczu i 1g kwasów tłuszczowych nasyconych. HYDRO+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 2 HYDRO+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 3 HYDRO+ - 4+ NUTRITION - 2000g - 4
WHEY PROTEIN - OSTROVIT - 2000g - 1 OSTROVIT - WHEY PROTEIN - 2000g - Z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 9g węglowodanów, 3g cukru, 6g tłuszczu, a w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g. WHEY PROTEIN - OSTROVIT - 2000g - 2 WHEY PROTEIN - OSTROVIT - 2000g - 3 WHEY PROTEIN - OSTROVIT - 2000g - 4
Mutant Whey - PVL - 2270g - 1 PVL - Mutant Whey - 2270g - Wykonany został z kilku rodzajów białka serwatkowego: koncentratu, izolatu i hydrolizowanych peptydów. W 100g znajduje się 61g białka, 19,5g węglowodanów, 7g cukru i 9,7g tłuszczu. Mutant Whey - PVL - 2270g - 2 Mutant Whey - PVL - 2270g - 3 Mutant Whey - PVL - 2270g - 4
Vegan 80 - EXTRIFIT - 2000g - 1 EXTRIFIT - Vegan 80 - 2000g - Odżywka wykonana z izolatu białka grochowego i hydrolizowanego izolatu białka ryżowego. W 100g produktu znajduje się 75g białka, 4,5g węglowodanów, 5,6g tłuszczu – tym 2g kwasów tłuszczowych nasyconych. izolat białka z grochu
+ izolat białka z ryżu
naturalny Vegan 80 - EXTRIFIT - 2000g - 3 Vegan 80 - EXTRIFIT - 2000g - 4
Whey 100 - TREC - 900g - 1 TREC - Whey 100 - 900g - Produkt wykonany z koncentratu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 81,2g białka, 7,8g węglowodanów, 1,8g cukru, 2,9g tłuszczu – z czego 1,7g to kwasy tłuszczowe nasycone. Whey 100 - TREC - 900g - 2 Whey 100 - TREC - 900g - 3 Whey 100 - TREC - 900g - 4
Iso Whey - IRON HORSE - 2000g - 1 IRON HORSE - Iso Whey - 2000g - Wykonany został z izolatu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 90g białka, 0,5g węglowodanów, 0,2g cukru, 1,2g tłuszczu, z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 0,5g. Iso Whey - IRON HORSE - 2000g - 2 Iso Whey - IRON HORSE - 2000g - 3 Iso Whey - IRON HORSE - 2000g - 4
Mega PROtein - ACTIVLAB - 700g - 1 ACTIVLAB - Mega PROtein - 700g - Odżywka została wykonana z koncentratu białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 70g białka, 22g węglowodanów, 2,2g cukru, 4,4g tłuszczu, w tym kwasy tłuszczowe nasycone w ilości – 2,4g. Mega PROtein - ACTIVLAB - 700g - 2 Mega PROtein - ACTIVLAB - 700g - 3 Mega PROtein - ACTIVLAB - 700g - 4
Gold Standard 100% Isolate - OPTIMUM NUTRITION - 930g - 1 OPTIMUM NUTRITION - Gold Standard 100% Isolate - 930g - Produkt został wykonany z izolatu białek serwatkowych i izolatu hydrolizowanego białka serwatkowego. W 100g produktu znajduje się 83g białka, 4g węglowodanów, 1g cukru, 1,2g tłuszczu – w tym 0,3g kwasów tłuszczowych nasyconych. Gold Standard 100% Isolate - OPTIMUM NUTRITION - 930g - 2 Gold Standard 100% Isolate - OPTIMUM NUTRITION - 930g - 3 Gold Standard 100% Isolate - OPTIMUM NUTRITION - 930g - 4
Nitro Tech 100% Whey Gold - MUSCLE TECH - 2510g - 1 MUSCLE TECH - Nitro Tech 100% Whey Gold - 2510g - To połączenie peptydów serwatki, izolatu białka serwatki i koncentratu białka serwatki. W 100g produktu znajduje się 76g białka, 4,7g węglowodanów, 1,4g cukru, 7g tłuszczu – 3,2g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. Nitro Tech 100% Whey Gold - MUSCLE TECH - 2510g - 2 Nitro Tech 100% Whey Gold - MUSCLE TECH - 2510g - 3 Nitro Tech 100% Whey Gold - MUSCLE TECH - 2510g - 4
Vegan Protein - 500g - 1 BioTech USA Vegan Protein - 500g - Odżywka została wykonana z izolatu białka grochu i białka ryżu. W 100g produktu znajduje się 74g białka, 13g węglowodanów, mniej niż 0,5g cukru, 7,8g tłuszczu – z czego kwasy tłuszczowe nasycone stanowią 2g. izolat białka z grochu
+ izolat białka z ryżu
naturalny Vegan Protein - 500g - 2 Vegan Protein - 500g - 3
Matrix 5.0 - SYNTRAX - 2270g - 1 SYNTRAX - Matrix 5.0 - 2270g - Mieszanka białek - koncentrat białka serwatkowego, koncentrat białka mleka, albumina jaja, hydrolizowany gluten pszenny. W 100g znajduje się 76,6g białka, 6,6g węglowodanów, 6,6g cukru, 5g tłuszczu – z czego 3,3g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. Matrix 5.0 - SYNTRAX - 2270g - 2

+ kazeina
+ albumina jaj

Matrix 5.0 - SYNTRAX - 2270g - 3 Matrix 5.0 - SYNTRAX - 2270g - 4
De Luxe Whey - ACTIVLAB - 2000g - 1 ACTIVLAB - De Luxe Whey - 2000g - Stanowi połączenie koncentratu I izolatu białka serwatkowego. W 100g znajduje się 76g białka, 7g węglowodanów, 3,2g cukru, 5,2 g tłuszczu – czego 3,3g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. De Luxe Whey - ACTIVLAB - 2000g - 2 De Luxe Whey - ACTIVLAB - 2000g - 3 De Luxe Whey - ACTIVLAB - 2000g - 4
MEGABOL WPC - Łowickie Instant - 1800g - 1 MEGABOL WPC Łowickie Instant - 1800g - Produkt wykonany z koncentratu białka serwatki. W 100g produktu znajduje się 77g białka, 8g węglowodanów, 8g cukru, 7,5g tłuszczu – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,5g. MEGABOL WPC - Łowickie Instant - 1800g - 2 MEGABOL WPC - Łowickie Instant - 1800g - 3 MEGABOL WPC - Łowickie Instant - 1800g - 4
Pure American - FITMAX - 750g - 1 FITMAX - Pure American - 750g - Produkt wykonany z połączenia koncentratu białka serwatkowego i izolatu białka sojowego. W 100g odżywki znajduje się 69g białka, 17,55g węglowodanów, 3,18g tłuszczu. Pure American - FITMAX - 750g - 2

+ izolat białka sojowego

Pure American - FITMAX - 750g - 3 Pure American - FITMAX - 750g - 4
PEPTIBEEF - EXTRIFIT - 2000g - 1 EXTRIFIT - PEPTIBEEF - 2000g - To produkt wykonany z hydrolizatu krowiego białka. W 100g znajduje się 91g białka, 1,1g węglowodanów, 0,8g cukru, 2,2g tłuszczu – z czego 1,7g stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. hydrolizat białka krowiego PEPTIBEEF - EXTRIFIT - 2000g - 2 PEPTIBEEF - EXTRIFIT - 2000g - 3autor damian szlachta
Ranking odżywek białkowych przygotował dla Was Damian Szlachta, specjalista ds. suplementacji, który w tej branży pracuje już 4 rok. Przez ten okres służył Wam pomocą odnośnie diet, treningów oraz doboru odpowiednich suplementów obsługując około 70 klientów dziennie co przez cały jego okres pracy daje nam liczbę prawie 70 tysięcy zadowolonych klientów.baner Dla kogo koncentrat białka serwatki?

Dla kogo koncentrat białka serwatki?

Zastanawiasz się czy zażywać białko serwatkowe? Nie jesteś przekonany czy powinieneś je stosować? W artykule Bartosz Guran dla Twojej wygody podaje, kto powinien po nie sięgnąć, co zawiera w swoim składzie, a także przy jakich przypadłościach białko serwatki może pomóc. Zapoznaj się z artykułem i poszerz swoje horyzonty!
baner Odżywka Białkowa - Za I Przeciw

ODŻYWKA BIAŁKOWA - ZA I PRZECIW

Odżywki i suplementy dla sportowców cieszą się od jakiegoś czasu niesłabnącą popularnością. Jednak, mimo tego, wielu z nas zastanawia się czy powinno je wprowadzić do swojej diety. Odżywka białkowa – za i przeciw to zbiór informacji, które pomogą Ci zdecydować czy warto zacząć suplementować proteiny.
baner Odżywka białkowa - jak powstaje i dlaczego powinniśmy ją stosować?

Odżywka białkowa - jak powstaje i dlaczego powinniśmy ją stosować?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje odżywka białkowa? W zależności od sposobu produkcji, można pozyskać inny rodzaj suplementów. Jakie odżywki białkowe są najbardziej popularne? Czym różnią się między sobą i w końcu, dzięki jakim technikom niektóre białka np. nie posiadają laktozy? Co ciekawe, to także metoda wyrobu konkretnego suplementu decyduje o tym, kiedy powinieneś zażyć gotowy produkt. Poznaj szczegóły dotyczące koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu białka serwatki a także dowiedz się, z czego jeszcze można stworzyć skuteczny suplement do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej.
baner Typy odżywek białkowych

Typy odżywek białkowych

Zastanawiasz się, dlaczego można wyróżnić kilka typów odżywek białkowych? A może poszukujesz rozwiązania idealnego dla siebie? Warto wiedzieć, jak powstają i czym charakteryzują się określone rodzaje suplementów białkowych. Tylko na tej podstawie, będziesz mógł rozsądnie wybrać doskonały produkt pod potrzeby Twojego treningu. Czym różni się izolat od koncentratu białka? Czy zakup białek wielofrakcyjnych jest zasadny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
baner Najlepsze Odżywki Białkowe - Charakterystyka

NAJLEPSZE ODŻYWKI BIAŁKOWE - CHARAKTERYSTYKA

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup odżywki białkowej to teraz pozostaje wybrać jak najlepszą. Najlepsze odżywki białkowe – Charakterystyka to liczba wytycznych, które charakteryzują środki dobrej jakości. Zapoznaj się z tym wpisem, aby dokonać jak najlepszego wyboru.
baner Białko – Najważniejszy Budulec Mięśniowy

BIAŁKO – NAJWAŻNIEJSZY BUDULEC MIĘŚNIOWY

Białka, tłuszcze i węglowodany jak wiadomo - to najważniejsze makroskładniki ludzkiego organizmu. W naszym artykule zajmiemy się przede wszystkim tymi pierwszymi? Czyli odpowiednią podażą protein, które spełniają nieocenioną rolę w tak upragnionym przez osoby aktywne - anabolizmie mięśniowym.
baner Jakie Białko Wybrać?

JAKIE BIAŁKO WYBRAĆ?

Dobranie odpowiednich suplementów jest bardzo ważne i może rzutować na efekty treningu. Jakie białko wybrać? Pomoże Ci zdecydować się na odżywkę, która może pozytywnie wpłynąć na rezultaty Twoich ćwiczeń. Dowiesz się z tego artykułu jakie białko jest dobre na masę, redukcję czy odchudzanie?
baner Odżywki Wysokobiałkowe - Test

ODŻYWKI WYSOKOBIAŁKOWE - TEST

Stosujesz już odżywki białkowe, ale nie spełniają Twoich oczekiwań? Albo chcesz rozpocząć je stosować, ale nie wiesz od czego warto? Przeczytaj Odżywki białkowe – Test i poznaj jak wypadają poszczególne z nich. Wpis stanowi porównanie kilku z nich i z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji co wybrać.
Polecane
Iso+ - 2000g Promocja Polecany
Iso+ - 2000gOdżywki białkowe
209,00 zł6270 pkt.
100% Pure Whey - 2000g
100% Pure Whey - 2000gOdżywki białkowe
169,00 zł5070 pkt.
Whey Gold Standard - 2270g Promocja Polecany
Whey Gold Standard - 2270gOdżywki białkowe
219,00 zł6570 pkt.
WPC Economy - 700g
WPC Economy - 700gOdżywki białkowe
34,74 zł1042.20 pkt.
WPC 80.eu Standard - 900g
WPC 80.eu Standard - 900gOdżywki białkowe
46,75 zł1402.50 pkt.
100% Whey Protein Professional - 2350g Przecena
100% Whey Protein Professional - 2350gOdżywki białkowe
199,00 zł5970 pkt.
 Instant Whey Protein - 750g Promocja Polecany
Instant Whey Protein - 750g Odżywki białkowe
49,00 zł1470 pkt.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.Korzystając nadal z niniejszej strony, w tym klikając lub zamykając ten banner, zgadzają się Państwo na wykorzystanie technologii reklamowych i analitycznych (w tym plików „cookie”) na niniejszej stronie i innych stronach współpracujących z naszymi partnerami. Pamiętaj: Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się
pixel