Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking boosterów testosteronu

ranking boosterów testosteronu

Spis treści:

Testosteron to męski hormon płciowy, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. W świecie kulturystyki najważniejszą cechą tego hormonu są jego właściwości anaboliczne. Wysoki poziom testosteronu pozwala na szybsze budowanie masy mięśniowej, nie dziw więc fakt, że wielu sportowców szuka sposobów na zwiększenie poziomu tego hormonu. Jednym ze sposobów jest korzystanie z suplementów nazywanych "boosterami testosteronu". Poniżej przedstawiamy najlepsze produkty pozwalające zwiększyć poziom testosteronu.

Ranking boosterów testosteronu

Zdjęcie Nazwa Opis Ilość porcji Główny składnik aktywny Stężenie Cena / Jakość Link
GASPARI NUTRITION - Tribulus - 90caps 30 Tribulus Terrestris
3FLOW SOLUTIONS - Faqflow - 60kaps 30 DAA
IRIDIUM LABS - Somatodrol - 60kaps 60-30 Beta-alanina
TREC Tribulon - 120caps 60 Tribulus
NUTREX - Tribulus Black 1300 - 120caps. 60 Tribulus
IRIDIUM LABS - Cerberus - 60caps 30 Estro Block Proprietary Blend
MEGABOL - INHAR - 60caps 60 Testo-3
MEGABOL Testosterol 250 - 30caps 30 Fitosterol

Testosteron jest androgenem, czyli męskim hormonem płciowym, chociaż kobiety również potrzebują go w mniejszych stopniu. U mężczyzn niski poziom testosteronu jest związany z niskim libido oraz ma wpływ na złe wyniki zdrowotne, takie jak rozwój zespołu metabolicznego. U mężczyzn i kobiet niski poziom testosteronu może być przyczyna depresji. Już u mężczyzn w średnim wieku poziom testosteronu spada o 0,4% do 1,6% rocznie. Badaniu pokazują, że wielu mężczyzn ma niższy niż przeciętny poziom tego hormonu i dotyczy to mężczyzn nawet po trzydziestce. Na szczęście dobry sen, aktywność fizyczna, kontrola wagi, niektóre suplementy, magnez, cynk, witamina D, mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu testosteronu.

Zanim w ogóle pomyślisz o przyjmowaniu suplementu na testosteron, powinieneś naprawdę poznać podstawy tego ważnego hormonu. Jeśli ogólnie czujesz się kiepsko, lekarze sprawdzają zestaw typowych elementów, aby postawić diagnozę. Na przykład, czy twoja tarczyca działa prawidłowo? Czy Twój poziom witaminy D jest odpowiedni? Lekarz również sprawdzi Twój poziom testosteronu, a konkretnie trzy czynniki. Twój całkowity testosteron można podzielić na trzy kategorie:

  • Ściśle związany testosteron: Około dwóch trzecich testosteronu we krwi wiąże się z globuliną wiążącą (SHBG). Przez to nie jest łatwo dostępny do wykorzystania przez twoje ciało.
  • Luźno związany testosteron: Około jedna trzecia testosteronu we krwi jest słabo związana z albuminą. Gdy ta "więź" zostanie zerwana, testosteron krąży w twoim ciele jako wolny testosteron.
  • Wolny Testosteron: to niewielki procent testosteronu we krwi (z reguły 1–4%), który krąży swobodnie w organizmie. Twoje ciało może go z łatwością wykorzystać, a enzym 5-alfa-reduktaza może przekształcić go w dihydrotestosteron (DHT), bardzo silny androgen.

Jakie suplementy wspomagają produkcję testosteronu?

boostery testosteronu z Long Jack

Eurycoma Longifolia Jack

Eurycoma Longifolia Jack to nazwa ziołowa specyfiku znanego bardziej jako Tongkat Ali, malezyjski żeń-szeń lub Longjack. Efekty afrodyzjaku Eurycoma są dość wiarygodne, bo przebadane i wydają się obejmować wiele różnych modeli zwierzęcych. Mamy ograniczone dowody działania na samice szczurów, ale wydaje się, że Eurycoma wpływa na nie w podobnym stopniu jak na samców. Poza tym Eurycoma jest tradycyjną rośliną poprawiająca libido u ludzi. Trudno jest przeprowadzić analizę porównawczą między innymi ziołowymi afrodyzjakami, aby ocenić moc, ale Eurycoma jest na pewno jednym z lepszych tego typu produktów.

Oprócz działania afrodyzjakalnego Eurycoma może również zwiększać produkcję plemników i może bezpośrednio działać jako środek poprawiający ilość testosteronu u osób z niską ilością tego hormonu. Co najmniej jedna cząsteczka w Eurycoma (9-hydroksykantyna-6-on) wiąże się zarówno z opóźnieniem wytrysku, jak i właściwościami poprawiających ilość testosteronu (choć nie jest znana zdolność działania tej cząsteczki do działania poprzez spożywanie kompletnego ekstraktu Eurycoma). Hormonalnie Eurycoma wydaje się mieć niezwykłe działanie antyestrogenne.

boostery testosteronu z Kozieradką

Kozieradka

Trigonella foenum-graecum, powszechnie znana jako kozieradka jest ziołem popularnym w regionach arabskich i Indiach. Tradycyjnie używano go w celu zwiększenia libido i poprawienia męskiej sprawności. Kozieradka była również stosowana do łagodzenia problemów z metabolizmem cukru we krwi, takich jak cukrzyca. Herbatka z kozieradki jest też polecana młodym matkom w celu zwiększenia produkcji mleka. Chociaż dowody na to twierdzenie są ograniczone, wydaje się, że są dokładne. Jedno badanie na ludziach wykazało, że suplementacja kozieradką może również poprawić poziom testosteronu, ale ponieważ dodatkowe dowody pokazują sprzeczne wyniki, potrzebne są dalsze dowody, aby potwierdzić ten efekt.

Najbardziej znanym związkiem kozieradki jest 4-hydroksyizoleucyna, która normalizuje metabolizm glukozy. Inne związki, zwane trygoneliną, galaktomannanem i trygoneozydami, również współpracują ze sobą, aby zapewnić korzyści dla poziomu cukru we krwi. Suplementacja kozieradką może powodować, że wydzieliny organizmu, w tym mocz, będą pachnieć jak syrop klonowy. Wynika to z metabolitu zwanego sotolonem.

boostery testosteronu z Coleus forskohlii

Coleus forskohlii

Coleus forskohlii to zioło historycznie stosowane w starej Indyjskiej medycynie (medycynie ajurwedyjskiej). Dziś Coleus forskohlii jest stosowany jako suplement spalający tłuszcz. Głównym bioaktywnym składnikiem Coleus forskohlii jest forskolina. Dzięki forskolinie suplementacja Coleus forskohlii może też zwiększać poziom testosteronu oraz chronić przed nowotworami, stanami zapalnymi. Potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić te efekty, ponieważ forskolina jest najczęściej używana jako narzędzie badawcze in vitro lub poza organizmem, więc Forskolina może działać inaczej w organizmie. Forskolina zwiększa poziom komórkowy cząsteczki zwanej cyklicznym monofosforanem adenozyny (cAMP). Podwyższony poziom cAMP wiąże się ze zwiększonym tempem utraty tłuszczu i może poprawić działanie innych związków spalających tłuszcz. Forskolina jest wciąż badana pod kątem jej wpływu na testosteron i utratę tłuszczu, ale wstępne dowody na ludziach już są obiecujące.

boostery testosteronu z Epimedium

Epimedium - Horny Goat Weed

Horny Goat Weed to zioło (Epimedium), które jest znane jako afrodyzjak i reklamowany jako booster testosteronu. Wywodzi swoją nazwę od kóz i owiec, które miały większą ochotę na kopulację po spożyciu Epimedium, które rosło w pobliżu ich pól. Jest również czasami określany przez jego aktywny składnik, Icariin. Ikaryna jest znany jako prenylowany związek flawonoidowy i wykazano, że wywiera wiele afrodyzjakalnych efektów zioła Horny Goat Weed. Wykazano również w jednym badaniu na szczurach, że zwiększa poziom testosteronu przy dość wysokich dawkach, a umiarkowane dawki okazały się korzystne dla zdrowia. Nie wykazano, aby Ikaryna zwiększał poziom testosteronu u kobiet, jednak dwa inne związki zawarte w Horny Goat Weed (Icaritin, Desmethylicaritin) faktycznie zwiększyły poziom estrogenu u kobiet po menopauzie. Zioło działa jak afrodyzjak u obu płci, a zwiększenie poziomu hormonu specyficznego dla płci może być korzystne dla obu płci.

boostery testosteronu z D-AA

Kwas D-asparaginowy

Kwas D-asparaginowy jest jedną z dwóch form aminokwasu kwasu asparaginowego. Druga forma to L-asparaginian. Korzyści z D-AA są specyficzne dla niego i nie rozciągają się na kwas asparaginowy lub L-asparaginian. D-AA może być stosowany jako booster testosteronu dla niepłodnych mężczyzn oraz przez sportowców jako booster tymczasowy. Podwyższony poziom testosteronu utrzymuje się tylko od tygodnia do półtora tygodnia u zdrowych mężczyzn, po czym testosteron wraca do normy. D-AA działa w centralnym obszarze mózgu, powodując uwalnianie hormonów, takich jak hormon luteinizujący, hormon folikulotropowy i hormon wzrostu. Może również gromadzić się w jądrach, gdzie łagodzi ograniczający tempo etap syntezy testosteronu, co prowadzi do niewielkiego wzrostu testosteronu. Potrzebne są dalsze badania nad D-AA, ponieważ większość badań próbuje ocenić rolę D-AA w organizmie w normalnych warunkach, a nie w ramach suplementacji.

Inne składniki

Bor jest minerałem zawartym w produktach spożywczych, który, jak się twierdzi, zwiększa poziom testosteronu, gdy jest suplementowany w dawkach wyższych niż z pożywienia, ale brakuje badań, aby to konkretnie potwierdzić. Na pewno ma jednak działania przeciwzapalne. Chryzyna to flawonoid pochodzący z pyłku i wosku pszczelego. Może zwiększyć poziom testosteronu, ale jest trudno wchłanialny. Jest środkiem zapobiegającym rakowi jelita grubego. Bulbine Natalensis to zioło z Afryki Południowej i Południowo-Wschodniej, które tradycyjnie było używane jako afrodyzjak, a także posiada inne korzystne właściwości. Ze względu na jego wpływ na funkcje poznawcze i seksualność jest obecnie badany pod kątem wpływu na testosteron. Basella Alba to zioło powszechnie stosowane obok innego zioła Hibiscus macranthus w celu uzyskania płodności. Stwierdzono, że połączenie tych dwóch zwiększa poziom testosteronu u szczurów, a Basella wydaje się pod tym względem bardziej aktywna.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć niski poziom testosteronu, umów się na wizytę u lekarza. Wystarczy proste badanie krwi, aby określić poziom tego hormonu. Jeśli Twój lekarz stwierdzi, że twój poziom testosteronu jest niższy niż normalnie, może zlecić dodatkowe testy lub przeprowadzić badanie, aby dowiedzieć się, dlaczego Twój plan leczenia będzie zależał od Twojej diagnozy i historii choroby. Lekarz może zalecić zmiany stylu życia lub terapię zastępczą testosteronem. Zawsze jednak powinieneś porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem nowych leków, w tym terapii zastępczej testosteronem i suplementów.

Data publikacji:

Polecane

UNIVERSAL Animal Stak - 21pack

UNIVERSAL Animal Stak - 21pack

289,64 zł52018 pkt.
Oszczędzasz10,00 zł
GASPARI NUTRITION Tribulus - 90caps

GASPARI NUTRITION Tribulus - 90caps

69,00 zł59,00 zł11800 pkt.
pixel