Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bacopa (Brahmi)

( ilość produktów: 2 )

Bakopa drobnolistna, czyli Bacopa Monnieri to roślina, która została doceniona w Indiach już w VI wieku. Jej właściwości są tak korzystne dla pracy organizmu, że została nawet nazwana mianem Brahmi, na cześć jednego z naczelnych hinduskich bogów - moc rośliny była tak potężna, że kiedyś przypisywano jej właściwości siłom boskim.

Bakopa należy do grupy adaptogenów, czyli roślin charakteryzujących się korzystnym wpływem na ciało i umysł człowieka. Przywracają równowagę w procesach zachodzących w ciele człowieka, korzystnie wpływają też na odporność. Rośliny te były przez wieki wykorzystywane przez pokolenia, które kontynuowały rodzinne tradycje. Dopiero stosunkowo niedawno potwierdzono badaniami ich skuteczność, zadziwiając naukowców ich niezwykłymi właściwościami.

Właściwości Bakopy

Liście Bakopy wykazują bardzo silne działanie przeciwutleniające. Antyoksydanty to związki istotne dla pracy całego organizmu, ponieważ neutralizują wolne rodniki, czyli cząsteczki posiadające wolne elektrony. Elektrony te próbują znaleźć sobie parę, jednak przez to narażają na destabilizację inne cząstki, na przykład składowe błon komórek ciała. Przeciwutleniacze “przechwytują” związki z niesparowanymi elektronami, zanim wyrządzą krzywdę komórkom.

Bacopa redukuje uczucie stresu, wykazuje działanie uspokajające i wyciszające. Stosowana w okresie napięcia nerwowego skutecznie ukoi i pomoże załagodzić myśli. Bakopa pomaga w zapamiętywaniu i przyswajaniu nowych informacji, znacząco poprawiając jakość uczenia się. Pozytywnie działa na pracę układu nerwowego. Uważa się, że Brahmi może posiadać właściwości bakteriobójcze, a także przeciwgrzybicze. Pozytywnie wpływa na stan włosów i skóry, szczególnie jeśli Bakopę nałoży się bezpośrednio na skórę. Korzystnie działa również na pracę wątroby i całego układu pokarmowego.

Brahmi opinie

Każda substancja ma swoje dobre i złe strony i nie inaczej jest nawet z adaptogenami. Uważa się, że Bakopy nie powinno się przyjmować na pusty żołądek, podobnie jak wielu innych preparatów. Można spotkać się także z opinią, że Bacopa powoduje suchość w jamie ustnej, to jednak bardziej wyjątek niż reguła. Właściwości Brahmi są jednak na tyle korzystne dla pracy całego ciała, że te drobne niedogodności nie powinny nikogo odstraszyć.

Brahmi może występować w formie proszku, z którego tworzy się napar, a także jako tabletki i kapsułki. Te dwie ostatnie formy są bardzo wygodne i bezsmakowe, natomiast korzystając ze sproszkowanego ekstraktu z Bakopy trzeba być przygotowanym na specyficzny smak rośliny, który nie każdemu może przypaść do gustu. Kapsułki lub tabletki będa tutaj ostrożniejszym wyborem, jeśli nie jesteś przekonany do egzotycznych smaków.

Bakopa cena

Brahmi nie należy do drogich suplementów. Wiadomo, wszędzie można znaleźć produkty droższe i tańsze, nie tylko wśród preparatów roślinnych, jednak patrząc na średnie ceny Brahmi nie wypada źle na tle innych, podobnych suplementów. Witamina C wyprodukowana przez znane, medialne marki bywa droższa niż ekstrakt z Bakopy.

Pokaż tylko
Marka
Usuń wszystkie filtry
pixel