Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ćwicz w domu

( ilość produktów: 39 )

Coraz więcej osób dba o aktywność fizyczną, a ćwiczenie na siłowni stało się jednym z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Co jednak w sytuacji, kiedy z różnych powodów nie możemy chodzić na siłownię? Rozwiązaniem jest trening w domu, który może być uzupełnieniem lub całkowitym zastępstwem ćwiczeń na sali treningowej.

Do ćwiczeń w domu należy się jednak przygotować. Na siłowni mamy dostęp do różnych maszyn, ciężarów i akcesoriów, z którymi można wykonać praktycznie każdy trening. Jeśli chcemy skutecznie rozwijać wszystkie partie mięśni w domu, powinniśmy wyposażyć domową siłownię w taki sposób, aby mogła w pełni zastąpić profesjonalną salę treningową.

Jaki sprzęt do treningu w domu?

Przed wyborem sprzętu do domowej siłowni powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań: ile masz miejsca oraz jakie treningi planujesz wykonywać. To pozwoli Ci wybrać niezbędny dla Ciebie sprzęt spośród szerokiej gamy przyrządów i akcesoriów treningowych.

To, czego przede wszystkim potrzebujesz do ćwiczeń w domu to przestrzeń, odpowiedni strój sportowy i buty oraz mata do ćwiczeń. Z takim zestawem możesz rozpocząć treningi z masą własnego ciała. Natomiast jeśli chcesz urozmaicić swoje ćwiczenia oraz zacząć pracę nad konkretnymi partami ciała warto, żebyś zainwestował w sprzęt do treningu w domu. W domowej siłowni przede wszystkim powinny się znaleźć ciężary, gumy, skakanka i drążek. Jednak lista akcesoriów jest znacznie dłuższa, dlatego przede wszystkim kieruj się swoimi celami treningowymi.

Jak stworzyć swoją domową siłownię?

Na początku wybierz ciężar — kettle bell lub hantle — z dostosowanym do siebie obciążeniem. Z wolnymi ciężarami możesz wykonać ogromną ilość ćwiczeń na różne partie mięśni. Warto także zdecydować się na gumy oporowe i taśmy TRX, z którymi znacznie urozmaicisz swój trening i zwiększysz trudność ćwiczeń. Kolejny na liście jest drążek, który jest niezbędny, jeśli chcesz efektywnie ćwiczyć górne partie mięśni — ramion, pleców i brzucha. Skakanka natomiast to akcesorium do ćwiczeń cardio i interwałów. Możesz ją wykorzystać również w czasie rozgrzewki.

Jaki powinien być dobry sprzęt do ćwiczeń w domu?

Inwestując w akcesoria do ćwiczeń, niezależnie od rodzaju treningu, jaki chcesz uprawiać, zwróć uwagę na to, aby przyrząd, jaki wybierzesz, był wytrzymały, bezpieczny, ergonomiczny i efektywny. Wysoka jakość jest w tym przypadku gwarancją Twojego bezpieczeństwa i szybkich efektów.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
pixel