Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Taśmy i gumy do ćwiczeń

( ilość produktów: 8 )

Taśmy i gumy oporowe to prawdziwy must-have domowego treningu. Zapewniają większą intensywność ćwiczeniom oraz mają różnorodne zastosowanie. Możesz je wykorzystać podczas treningu z masą własnego ciała, a także na siłowni, żeby zwiększyć trudność i efektywność ćwiczeń. Ze względu na to, że są niewielkie, lekkie i bardzo praktyczne, możesz je zabrać nawet na trening w plenerze.

Gumy do ćwiczeń można wykorzystać w treningu na praktycznie wszystkie partie ciała. Dzięki oporowi, jaki powstaje przy naciąganiu taśmy, mięśnie są zmuszone do wzmożonej pracy. A to przekłada się na większe i lepiej widoczne efekty.

Zalety gum oporowych

Gumy i taśmy są skutecznym wsparciem w dążeniu do umięśnionej i wysportowanej sylwetki. Nie tylko umożliwiają wykonywanie zróżnicowanego treningu, ale także pomagają w opanowaniu prawidłowej techniki trudniejszych ćwiczeń. Dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym lub crossfitem, mogą się okazać nieocenionym wsparciem w nauce podciągania na drążku. Dzięki gumom oporowym będzie Ci znacznie łatwiej.

Zastosowanie gum i taśm do ćwiczeń

Gumy oporowe, mini bandy i taśmy wykorzystuje się podczas zajęć fitness, treningu na siłowni oraz treningu domowego. Są bardzo uniwersalnym sprzętem, zajmują mało miejsca i dzięki oporowi pozwalają lepiej poczuć pracujące mięśnie. Jeśli masz problem z czuciem mięśnia podczas wykonywania ćwiczenia, gumy oporowe pozwolą Ci lepiej skoncentrować się na ruchu.

Gumy treningowe - pojedynczo i w zestawach

Gumy oporowe są dostępne w różnych kolorach, które odpowiadają różnym poziomom oporu. Możesz kupić cały zestaw, aby dodatkowo urozmaicić swój trening dzięki różnym stopniom trudności. Z taśmami wykonasz kompletny trening na całe ciało, lub w czasie rozgrzewki, aby lepiej pobudzić mięśnie do pracy. Gumy oporowe pomagają budować masę mięśniową, zlikwidować tkankę tłuszczową oraz zwiększyć mobilność i poziom czucia mięśni. Mini bands bardzo dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń na dolne partie ciała - nogi i pupę, więc są niezastąpione w treningu każdej kobiety, która dąży do pełnych i krągłych kształtów.

Akcesoria treningowe - idealne do ćwiczeń w domu

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla naszego organizmu. Chcąc dążyć do budowania idealnej sylwetki nie trzeba jednak wykonywać złożonych planów treningowych tylko na siłowni. Mając do dyspozycji akcesoria fitness można pracować nad wzmocnieniem mięśni i utrzymaniem swojego ciała w dobrej kondycji wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę - w zaciszu domowym, w plenerze czy na wakacjach. W naszym sklepie Musle Power dostępne są różnorodne gumy oporowe, zarówno pojedyncze, jak i w komplecie z innymi akcesoriami, jak piłka, skakanka czy mata treningowa.

Zwiększ mobilność stawów z taśmami oporowymi

Gumy do ćwiczeń są często używane przez sportowców do wykonywania treningów rozwojowych. Zwiększają one napięcie mięśni, dzięki czemu wykonywana praca fizyczna wymaga włożenia znacznie więcej wysiłku. Używając taśm do ćwiczeń można urozmaicić sobie podstawowe ćwiczenia, np. wykroki lub przysiady.

Warto zauważyć, że taśmy do ćwiczeń znajdują niemałe zastosowanie w rehabilitacji różnych kontuzji. Są świetnym narzędziem, które pomaga aktywować osłabione po urazie mięśnie i zwiększać ruchomość stawów. Wykonując odpowiednie ćwiczenia z gumami, proces rekonwalescencji można znacznie skrócić.

Korzyści ćwiczeń z taśmami oporowymi

Wykonywanie ćwiczeń z taśmami oporowymi przynosi wiele korzyści dla organizmu i jego kondycji oraz sprawności. Taśmy mogą posłużyć podczas treningu mobilizacyjnego, ale także ogólnorozwojowego. Z ich pomocą można łatwiej osiągnąć cele treningowe. Ćwiczenia z gumami oporowymi modelująciała, wpływają na rozwój mięśni, a także ułatwiają pozbyć się zbędnych kilogramów podczas redukcji.

Sumienne wykonywanie treningów z gumami oporowymi przynosi wymierne rezultaty już po kilku tygodniach. Ciało w tym czasie nabiera jędrności, a mięśnie zyskują znacznie większą siłę. Ćwiczenia z taśmami spalają tkankę tłuszczową i jednocześnie wzmacniają i budują mięśnie, dzięki czemu dużo łatwiej jest wypracować smukłą sylwetkę.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel