Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maty do ćwiczeń

( ilość produktów: 7 )

Wygodna mata do ćwiczeń to gwarancja bezpiecznego i komfortowego treningu. Różne rodzaje aktywności mogą wymagać innej maty. Dlatego wyróżniamy maty do jogi, pilatesu, treningów fitness czy gimnastyki. Wybierając matę, dopasuj ją do trenowanej przez siebie dyscypliny i ćwiczeń, jakie chcesz na niej wykonywać. Pamiętaj, że to, jak czujesz się podczas treningu, wpływa na Twoją motywację. Dlatego zadbaj o to, aby wybrana przez Ciebie mata była maksymalnie wygodna.

Zalety mat do ćwiczeń

Najbardziej uniwersalne maty treningowe to te wykorzystywane w pilatesie, aerobiku i fitnessie. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed otarciami i stłuczeniami, wyizolowanie ciała od zimnego podłoża oraz zapewnienie komfortu. Zapobiegają ślizganiu się oraz porysaniu podłogi. Funkcję ochronną maty do ćwiczeń możesz wykorzystać, jeśli ćwiczysz na stepperze czy orbitreku. Maszyna nie będzie się przesuwać, a Ty zabezpieczysz swoje panele przed zniszczeniem.

Mata do ćwiczeń to prawdziwy must have osób, które ćwiczą w domu. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w bloku, zainwestuj w grubą matę, aby podskoki czy bieg w miejscu nie irytowały Twoich sąsiadów.

Jak wybrać odpowiednią matę treningową?

Przy wyborze odpowiedniej maty zwróć uwagę na jej długość. Powinna być dopasowana do Twojego wzrostu. Uniwersalne maty mają wymiary 200x100 cm oraz 200x120 cm, ale można spotkać także mniejsze rozmiary. Zastanów się również nad rodzajem ćwiczeń, jakie planujesz na niej wykonywać. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy potrzebujesz cienkiej maty, czy grubszej. Cienka mata sprawdzi się przy treningach o mniejszej intensywności. Jeśli potrzebujesz odpowiedniej amortyzacji, wybierz grubszą matę. Jedną z ważniejszych cech maty jest jej przyczepność. Wykonana z odpowiedniego materiału mata sportowa nie ślizga się i nie przesuwa. To wpływa na maksymalne korzyści z treningu i niezwykły komfort w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Zwróć również uwagę na to, czy mata dobrze się zwija. Jest to akcesorium, które można zabierać ze sobą na trening w plenerze czy na zajęcia jogi, więc ważne jest, aby mata bez problemu się rolowała.

Pokaż tylko
Wariant
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel