Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Anabolizm - rozbudowa masy mięśniowej - Suplementy diety - odżywki - www.musclepower.pl

Anabolizm – inaczej synteza – jest to proces, w którym organizm używa aminokwasów w celu odbudowy i wzmocnienia uszkodzonych włókien mięśniowych, do których doszło w wyniku intensywnych treningów siłowych.

Aby uzyskać jak najlepszy stan anaboliczny, należy dostarczyć odpowiednią ilości białek. Prawidłowa podaż tego makroskładnika czyni włókna mięśniowe bardziej odpornymi na uszkodzenia, toteż nie ma ryzyka rozpadu komórek mięśniowych. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że niezbędny jest dodatni bilans kaloryczny (który można osiągnąć stosując odżywki węglowodanowo-białkowe, typu gainer, bulk; bądź węglowodanowe pod postacią carbo, czy choćby maltodekstryn).

Należy również nadmienić to, że osiągnięcie wysokiego poziomu anabolicznego możliwe jest dzięki suplementacji aminokwasami wolnymi, jak i rozgałęzionymi (BCAA). Pozwalają one uzyskać dodatni bilans azotowy w organizmie, co ma nieprzeciętny wpływ na przyspieszenie syntezy białek. Opisując w skrócie – anabolizm jest to proces, w wyniku którego dochodzi do powiększenia się masy mięśniowej.

pixel