Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Glutamina

( ilość produktów: 21 )

Glutamina jest endogennym aminokwasem, co oznacza, że organizm potrafi sam go wytwarzać w mięśniach szkieletowych. Jednak dostarczanie jej z zewnątrz pomoże zachować organizm w zdrowiu i kondycji oraz wspomoże w walce z drobnoustrojami. Hamuje katabolizm mięśni oraz skraca czas regeneracji, co wpływa na przyrosty masy mięśniowej.

W określonych sytuacjach zapotrzebowanie na aminokwasy białkowe wzrasta. Ma to miejsce zwłaszcza w czasie podejmowania intensywnych wysiłków fizycznych czy w okresie kontuzji, gdy organizm potrzebuje budulca do regeneracji tkanek. Warto wówczas rozważyć zwiększenie podaży aminokwasu, jakim jest glutamina. Suplementy z jej udziałem zazwyczaj mają postać jednoskładnikowych preparatów, ale znajdziesz ją na rynku także w połączeniu z innymi substancjami.

Jakie działanie ma glutamina?

Przede wszystkim L-glutamina wpływa na zwiększenie produkcji azotu, dzięki temu organizmowi łatwiej budować białka mięśniowe. Umożliwia także skuteczniejszą produkcję glutationu, który jest silnym przeciwutleniaczem. Dzięki temu ma pozytywny wpływ również na funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dodatkowo oddziałuje na funkcje jelit. Glutamina jest głównym źródłem energii dla jelita cienkiego i dlatego jest konieczna, by zapewnić jego właściwą pracę. Szczególną uwagę na ten fakt powinny zwrócić uwagę osoby cierpiące na wszelakie dolegliwości żołądkowo-jelitowe, również te, u których występującą one podczas treningów.

Popularne odżywki z glutaminą

W Muscle Power glutamina dla sportowców zamknięta jest w preparatach o różnych postaciach. Najpopularniejsze są proszki, które należy rozpuścić w wodzie czy innych napojach. Udostępniamy je w wersji naturalnej oraz smakowej. Osoby preferujące inne formy podaży glutaminy mogą kupić ją w formie kapsułek, w dużych i ekonomicznych opakowaniach. Znajdziesz tu również wspomniane już wieloskładnikowe preparaty, w których jednym ze składników jest właśnie glutamina. Odżywki tego typu mogą zawierać np. beta-glukan, który korzystnie wpływa na gospodarkę lipidową organizmu.

Więcej o aminokwasach w naszym Rankingu aminokwasów.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel