Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolagen

( ilość produktów: 19 )

Kolagen zyskuje coraz więcej uznania na rynku suplementów. Zachwala się go jako preparat na stawy, sprzedaje w tabletkach, w smakowych proszkach albo w płynie. Kolagen występuje w ciele człowieka, jednak co właściwie daje nam suplementacja? Czy przyjmowanie suplementu z kolagenem ma sens i faktycznie wspomoże pracę organizmu?

Działanie i właściwości kolagenu

Kolagen to związek chemiczny, który pełni wielką rolę w organizmie człowieka. Znajduje się w skórze, kościach, chrząstkach, dzięki niemu cera wygląda młodo i zdrowo, a kości poprawnie się zrastają. Nic dziwnego, że sama nazwa “kolagen” pochodzi od słowa oznaczającego “klej” - kolagen jest spoiwem, bez którego organizm człowieka nie mógłby funkcjonować. Kolagen jest produkowany przez ciało, jednak z wiekiem ilość tego związku spada i warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji. Kolagen warto przyjmować także, jeśli jesteś aktywny i często narażasz swoje stawy na przeciążenia i potencjalne kontuzje, by wzmocnić miejsca łączenia kości.

Kolagen nie tylko na kolana

Utarło się, że kolagen bierze się tylko na kolana, a to tylko wierzchołek góry jego możliwości. Kolagen działa na wszystkie stawy, w tym także na łokcie czy nadgarstki. Sprawia, że chrząstki stają się mocniejsze i mniej podatne na urazy, wpływa także na komfort ruchów. Stawy jako ruchoma część układu kostnego są szczególnie narażone na uszkodzenia ze względu na siły, które działają na nie podczas wykonywania ruchu, dlatego warto pomyśleć o swoim ciele i jego prawidłowej pracy, zanim zacznie nam dokuczać. Kolagen wpływa również na pracę układu krwionośnego oraz trawiennego. Substancja ta uelastycznia naczynia krwionośne, przez co poprawia wydolność krążenia. Korzystnie działa także na pracę jelit i pobudza metabolizm.

Kolagen w kapsułkach, w tabletkach, czy w proszku?

Kolagen jest suplementem, który występuje na rynku w wielu formach. Wiele preparatów można znaleźć w proszku, kolagen występuje też w formie tabletek. Kolagen do picia wydaje się być szczególnie popularny, zwłaszcza wśród sportowców, którzy przywykli do tej formy suplementacji. Mówi się, że kolagen w płynie lub w proszku jest szybciej przyswajalny niż odpowiednik w tabletkach, jednak nie ma między nimi różnic, jeśli weźmiemy pod uwagę skuteczność działania.

Opinie na temat kolagenu

Kolagen jak każda substancja ma także swoje wady. Kolagen można przedawkować, dlatego warto zapoznać się dawkowaniem zaproponowanym przez producenta przyjmowanego przez nas suplementu. Przyjęcie zbyt dużej ilości kolagenu może skutkować wystąpieniem nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak osłabienie, bóle mięśni lub przykry posmak w ustach.

Kolagen zyskał dość duże grono fanów. Preparaty na bazie kolagenu nie są drogie, nie wywołują częstych skutków ubocznych, a suplementy występują w wielu różnych formach. Cena kolagenu nie jest wygórowana i można ją porównać do cen popularnych specyfików witaminowych. Kolagen występujący w preparatach możemy podzielić ze względu na pochodzenie na rybi, wieprzowy i bydlęcy. Kolagen z ryb najlepiej sprawdzi się, jeśli zależy nam na poprawie stanu skóry.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
pixel