Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Siarka organiczna (MSM)

( ilość produktów: 14 )

MSM to substancja, która podbija rynek suplementów diety, i to nie tylko tych na stawy. Jej właściwości są naprawdę wszechstronne i zauważalne. Siarka jest niezbędna do produkcji kreatyny, jak również kolagenu. To sprawia, że odpowiednia ilość MSM w organizmie pomaga poprawić stan układu kostno-stawowego, zmniejsza dolegliwości bólowe, regeneruje chrząstkę stawową oraz hamuje stany zapalne.

Jakie są właściwości siarki organicznej?

MSM (metylosulfonylometan) to związek siarki, który jest dostępny w formie proszku lub tabletek, a także jako element wieloskładnikowych preparatów. Siarka uczestniczy w wielu procesach, które zachodzą w organizmie człowieka. Bierze udział w syntezie aminokwasów i enzymów, jest ważnym składnikiem białek, odpowiada za prawidłową przemianę materii, reguluje gospodarkę hormonalną oraz oczyszcza organizm z toksyn.

Co więcej, MSM wspiera pracę wątroby oraz procesy trawienne w organizmie, wpływa na układ odpornościowy i układ krążenia, a także wspiera proces gojenia się ran, zmniejszając ryzyko występowania blizn. Największą jednak zasługę przypisuje się jej w leczeniu dolegliwości stawowych i kostno-stawowych.

MSM – siarka organiczna na stawy

Najpopularniejszą właściwością MSM jest jej oddziaływanie na mięśnie i stawy. Przynosi duże korzyści osobom zmagającym się ze zwyrodnieniem stawów, które są przyczyną częstego dyskomfortu w kolanach, plecach i rękach. Jak oddziałuje MSM (siarka) na stawy? Siarka organiczna znacznie zmniejsza stany zapalne oraz hamuje rozpad chrząstki, czyli elastycznej tkanki, która chroni kości w stawach. Stany zapalne w stawach to częsty problem, który powoduje ból i ograniczony ruch w stawach.

Suplementy z zawartością metylosulfonylometanu znacznie zmniejszają dyskomfort stawów oraz nieprzyjemną sztywność. W ten sposób poprawiają funkcjonowanie fizyczne oraz wpływają na ogólne samopoczucie i jakość życia. Z tego powodu są coraz więcej osób sięga po preparaty zawierające MSM. Opinie na jej temat są również bardzo pozytywne. Także cena MSM jest bardzo korzystna i stosunkowo niska.

MSM – dawkowanie

Jak stosować MSM w proszku? Należy wlać dowolną ilość wody lub soku, wsypać 1 gram siarki, wstrząsnąć i spożyć - najlepiej 30 minut przed posiłkiem. Dawkowanie MSM to jednak kwestia indywidualna - waha się od 1 do 15 gramów na dobę i można je stopniowo zwiększać. Nadmiar jest wydalany z organizmu, więc nie ma możliwości przedawkowania. Na początku suplementacji warto stosować 1 gram dziennie, a jeśli nie występują żadne negatywne i nieprzyjemne objawy, dawkę można zwiększyć do 3-5 gramów na dobę.

Następnie można zacząć „wysycanie” organizmu siarką organiczną, które powinno trwać około 4 tygodni. W tym czasie polecane stosowanie to 15 gramów na dobę w 3 osobnych dawkach (3 x 5 gram). Następnie należy obniżyć do dawki podtrzymującej, która wynosi 3-5 gramów. Przy dłuższym stosowaniu warto spożywać 1 gram na dobę. Aby dodatkowo wzmocnić właściwości MSM, można ją stosować z witaminą C, a także witaminą B12.

Pokaż tylko
Marka
Cena
-
Usuń wszystkie filtry
pixel