Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Glukozamina

( ilość produktów: 12 )

Glukozamina to składnik wielu preparatów na stawy, które mają poprawić ich pracę, złagodzić ból i ogólnie poprawić komfort życia osób z dolegliwościami stawów. Glukozamina jest popularna, a produktów bazujących na tym składniku jest coraz więcej. Na rynku możemy znaleźć głównie siarczany glukozaminy i chlorowodorki glukozaminy, często z dodatkami witamin lub innych składników o podobnym działaniu. Na czym dokładnie polega fenomen glukozaminy?

Co to jest glukozamina?

Glukozamina to związek chemiczny, który jest pochodną glukozy, należy też do grupy aminocukrów. Jest prekursorem substancji, które są potrzebne w organizmie, by mógł prawidłowo funkcjonować. Glukozamina jest składnikiem płynu maziowego i chrząstki. Nic dziwnego więc, że tą substancją zainteresowali się także producenci sportowych odżywek, którzy szukają nowych rozwiązań do swoich suplementów.

Glukozamina na stawy

Stawy, jako ruchome połączenie kości, są szczególnie podatne na urazy. To one odczuwają wszelkie przeciążenia, czy to w wyniku aktywności fizycznej czy nadwagi, dlatego warto zadbać o dobry stan stawów. Pomoże w częstych problemach ze stawami, można stosować glukozaminę na kolana, łokcie i inne wyjątkowo wrażliwe miejsca połączeń kości. Glukozamina wspiera odbudowę chrząstki stawowej, która jest niezmiernie istotna dla prawidłowej pracy stawu. Stawy ciągle są narażone na tarcie, co szczególnie uwydatnia się wraz z wiekiem, kiedy organizm nie wytwarza już takiej ilości kolagenu, jak przedtem. Przyjmowanie glukozaminy powinno złagodzić zmiany w stawach, by dłużej pozostały w dobrym stanie.

W suplementach szczególnie często wykorzystuje się siarczan glukozaminy, czyli formę, która cechuje się wyjątkowo dobrą biodostępnością dla organizmu człowieka. To substancja, która nie powinna wywoływać skutków ubocznych i jest bezpieczna w stosowaniu. Glukozamina często występuje w postaci tabletek i kapsułek, można także znaleźć glukozaminę w proszku i w saszetkach.

Opinie na temat glukozaminy

Preparaty na bazie glukozaminy mają wielu fanów, szczególnie wśród sportowców, którzy uprawiają dyscypliny mocno obciążające stawy. Po glukozaminę sięgają także osoby, które chcą polepszyć pracę i wytrzymałość mechaniczną stawów. Nie wszyscy mogą jednak przyjmować glukozaminę, ponieważ podobnie jak każda inna substancja może wywoływać skutki uboczne. Ludzie są różni i warto mieć to na względzie sięgając po suplementy. Część osób suplementujących glutaminę skarży się na ból w nadbrzuszu, dlatego zawsze warto monitorować reakcje organizmu na nowe suplementy i reagować w razie potrzeby.

Cena i dawkowanie glukozaminy

Glukozamina nie jest bardzo drogim suplementem. Opakowanie zapewniające trzy miesiące suplementacji można znaleźć za ok. 30zł. W porównaniu do najpopularniejszych preparatów witaminowo-mineralnych specyfiki na bazie glukozaminy nie wypadają wcale drogo. Dawkowanie glukozaminy powinno zależeć od wieku i dolegliwości osoby przyjmującej suplement. Warto zapoznać się z etykietą produktu, ponieważ producent powinien umieścić informację o jego poprawnym dawkowaniu.

Marka
Cena
-
pixel