Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kreatyna przed czy po treningu?

kreatyna przed czy po treningu

Interesujesz się sportem? Rozpoczynasz proces budowy wymarzonej sylwetki? W takim razie z pewnością słyszałeś o suplemencie, jakim jest kreatyna. Kiedy ją stosować? Sprawdź!


Spis treści

Kreatyna jest jednym z najbardziej znanych suplementów diety stosowanych przez osoby uprawiające sport i pracujące nad wymarzoną sylwetką. To suplement, który może między innymi przyczynić się do osiągania lepszych efektów podczas treningów siłowych. Wiele osób bardzo chętnie sięga po kreatynę, jednak wciąż wiele wątpliwości budzi pora suplementacji. Kreatyna przed czy po treningu? Sprawdź!

co to jest kreatyna

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to jeden z najbardziej popularnych suplementów diety, zaraz obok odżywek białkowych. Co więcej, kreatyna występuje naturalnie w organizmie człowieka. To związek chemiczny występujący przede wszystkim w mięśniach i ścięgnach. Głównym zadaniem omawianego suplementu jest wspomaganie wzrostu masy mięśniowej. Kreatyna jest odpowiedzialna za gromadzenie, a także uwalnianie energii niezbędnej do wielu procesów, między innymi do syntezy białek mięśniowych.

korzyści z suplementacji kreatyny

Korzyści wynikające z suplementowania kreatyny

Dlaczego warto włączyć kreatynę do swojej codziennej suplementacji? Kreatyna może pomóc w uzyskaniu lepszych efektów treningu i poprawić wydolność organizmu. Do głównych zalet kreatywny zalicza się między innymi:

  • pomoc w zwiększeniu masy mięśniowej,
  • zwiększenie siły mięśniowej,
  • szybszą regenerację powysiłkową,
  • większą wydolność,
  • większą sprawność.

Kreatyna to bez wątpienia suplement diety, który cieszy się ogromnym uznaniem zarówno sportowców, jak i amatorów. To jeden z suplementów, który powinien znaleźć się w Twoich rękach, jeśli chcesz kształtować swoją sylwetkę, budować mięśnie i osiągnąć swoje sportowe cele.

kiedy kreatyna - przed czy po treingu?

Kreatyna przed czy po treningu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która pora jest lepsza na przyjmowanie kreatyny. Na efektywność treningu nie ma większego wpływu to, czy będziesz przyjmować keratynę przed czy po treningu. Wiele osób jednak preferuje przyjmowanie kreatyny przed treningiem siłowym. Zwolennicy utrzymują, że keratyna przyjmowana przed treningiem pozwala zwiększenie intensywności treningu i siły mięśni. Z kolei kreatyna przyjmowana po treningu może wpływać na szybsze odnowienie zasobów energetycznych i lepszy proces regeneracji organizmu.

Jeśli chcesz, aby Twój trening był jeszcze bardziej efektywny i przybliżał Cię do osiągnięcia celów, powinieneś zadbać również o odpowiednią suplementację. Kreatyna jest jednym z najbardziej popularnych suplementów diety wśród osób uprawiających sport. Znany jest jej korzystny wpływ na organizm, jednak wątpliwości wciąż się pojawiają, jeśli chodzi o porę przyjmowania kreatywny. Możesz przyjmować ją przed lub po treningu, dokładna pora nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o działanie i efektywność treningów.

Data publikacji:

Data publikacji:

Polecane

EXTRIFIT Creatine Monohydrate - 400g

EXTRIFIT Creatine Monohydrate - 400g

89,00 zł17800 pkt.
0,22 zł / g
OLIMP Creatine 1250 Mega Caps - 120caps

OLIMP Creatine 1250 Mega Caps - 120caps

54,80 zł11478 pkt.
0,46 zł / szt.
HIRO.LAB Creatine - 500g

HIRO.LAB Creatine - 500g

79,00 zł15800 pkt.
0,16 zł / g
HIRO.LAB TCM - 360caps - Kreatyna

HIRO.LAB TCM - 360caps - Kreatyna

129,00 zł25800 pkt.
0,27 zł / szt.
HIRO.LAB Creatine - 360 caps.

HIRO.LAB Creatine - 360 caps.

119,00 zł23800 pkt.
0,29 zł / szt.
TREC CM3 Powder - 250g

TREC CM3 Powder - 250g

83,11 zł19678 pkt.
0,33 zł / g
BioTech USA Tri-Creatine Malate - 300g

BioTech USA Tri-Creatine Malate - 300g

68,89 zł16400 pkt.
0,23 zł / g
OLIMP Creatine Xplode Powder - 260g

OLIMP Creatine Xplode Powder - 260g

73,59 zł15438 pkt.
0,28 zł / g
pixel