Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ronnie Coleman

Ronnie Coleman

Ronnie Coleman jest jednym z najbardziej popularnych kulturystów na świecie. Choć wiekiem zbliża się do sześćdziesiątki, to wciąż zachwyca swoją formą. Jak osiągnął swoje sportowe sukcesy?

Krótka historia największego kulturysty

Ronnie Coleman jest bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych kulturystów na świecie. Jako jedyny zrównał się z Lee Haneyem zdobywając tytuł Mr. Olympia aż osiem razy z rzędu. Warto jednak wiedzieć, że choć ćwiczył niemal od zawsze, to dopiero w 1989 roku rozpoczął treningi na siłowni. Miał wtedy 25 lat. Już rok później uzyskał tytuł mistrza Teksasu w NPC Texas Championships (waga ciężka i klasyfikacja ogólna) oraz 3 miejsce w zawodach NPC Nationals. W 1991 roku Ronnie Coleman gościł w Katowicach, gdzie zdobywając tytuł mistrza świata amatorów federacji IFBB uzyskał również licencję zawodowca.

Jako zawodowy kulturysta Ronnie zdobył ponad 30 tytułów mistrzowskich w różnych zawodach, a w swoim najlepszym czasie ważył niemal 130 kilogramów zachowując przy tym obwód bicepsa 58,5 cm. Szerokość jego klatki piersiowej wynosiła 147 cm. Warto dodać, że tak dobre wyniki osiągał pomimo zmagania się z różnymi chorobami. Coleman przeszedł aż 8 operacji, podczas których ratowano jego kręgosłup oraz wymieniono oba biodra. Problemy zdrowotne nie przeszkodziły mu jednak w dalszych treningach i tuż po regeneracji wracał na siłownię.

Ronnie Coleman - ciekawostki

Ciekawostki o Colemanie

Ronnie Coleman obecnie nie jest już zawodowym sportowcem, ale to nie znaczy, że porzucił sport. Jako 57-letni kulturysta wciąż regularnie pojawia się na siłowni, co relacjonuje na swoich kanałach społecznościowych. Ciekawostką jest, że potrafi zaczynać trening już o 4:00 nad ranem. Oprócz treningów, Ronnie nagrywa filmy instruktażowe dla młodych sportowców, którzy chcą iść w jego ślady. Ma również własną markę sprzętu do ćwiczeń oraz sygnowana nazwiskiem linię odżywek oraz suplementów diety.

Ronnie chętnie dzieli się różnymi ciekawostkami ze swojego sportowego życia. Zdradził m.in. jakie są jego ulubione ćwiczenia na poszczególne partie mięśni. I tak oto kaptury ćwiczył m.in. unosząc barki ze sztangą, a francuskim wyciskaniem jednorącz rzeźbił tricepsy. Martwy ciąg oraz wyciskanie sztangi również należały do ćwiczeń, które bardzo chętnie wykonywał.

Warto wspomnieć jeszcze o diecie, jaką Ronnie Coleman stosował przed zawodami. Składała się ona zazwyczaj z 7 posiłków w ciągu dnia. Żywił się wtedy głównie kurczakiem, indykiem, kaszą i pieczonymi ziemniakami. Ronnie stosował również różnego rodzaju suplementy, jak spalacze tłuszczów, a przy posiłkach nie mogło zabraknąć odżywki białkowej. Tego rodzaju preparaty z pewnością przyczyniły się do osiągnięcia tak rewelacyjnych rezultatów.

król kulturystyki Ronnie Coleman

Ronnie Coleman - The King!

Amerykański kulturysta zyskał ogromną sławę, ale mówi się, że film dokumentalny powstał nie dlatego, że był najlepszy w swojej kategorii. To oczywiście też było znacznym powodem, dla którego powstał “The King”, ale autorów również zaciekawił jego upór i niezłomność. W filmie można posłuchać historii o legendzie kulturystyki i jego trudach związanych z dążeniem do celu.

Data publikacji:

Polecane

UNIVERSAL Animal Cuts - 42pack

UNIVERSAL Animal Cuts - 42pack

222,34 zł51800 pkt.
HIRO.LAB Instant Whey Protein - 750g

HIRO.LAB Instant Whey Protein - 750g

79,00 zł15800 pkt.
0,11 zł / g
EXTRIFIT 100% Instant Whey - 2000g

EXTRIFIT 100% Instant Whey - 2000g

221,90 zł44380 pkt.
0,11 zł / g
HIRO.LAB Whey Protein Isolate - 700g

HIRO.LAB Whey Protein Isolate - 700g

109,00 zł21800 pkt.
0,16 zł / g
pixel