Ranking Aminokwasów [Najlepsze Aminokwasy 2019] - sklep Musclepower

Ranking aminokwasów - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wartość białka żywnościowego lub suplementu białkowego zależy od składu aminokwasowego. Aminokwasy są budulcem białka i tkanki mięśniowej. Wiele fizjologicznych procesów związanych ze sportem - od pozyskiwania energii, regeneracji, hipertrofii mięśni, aż do utraty tłuszczu i przyrostu siły, wiąże się właśnie z aminokwasami.

Czym są aminokwasy - co dają?

Dwadzieścia trzy aminokwasy są cząsteczkowymi „cegłami” budulcowymi białka. Aminokwasy można podzielić na dwie grupy:

* niezbędne aminokwasy

* nieistotne aminokwasy

Dziewięć niezbędnych aminokwasów muszą zostać dostarczone z wewnątrz - wraz z pożywieniem lub poprzez suplementację. Organizm wykazuje zdolność do samodzielnego wytwarzania pozostałych dwunastu nieistotnych aminokwasów.

Los aminokwasu po jego transporcie do wątroby zależy w dużym stopniu od potrzeb organizmu w danym momencie. Niektóre aminokwasy wchodzą do krwioobiegu, gdzie łączą aminokwasy, które zostały uwolnione podczas ciągłego rozkładu i syntezy tkanki ciała. Inne aminokwasy są wykorzystywane przez wątrobę do produkcji wielu wyspecjalizowanych białek, takich jak enzymy wątrobowe, lipoproteiny i białko krwi (albumina). Ponieważ te aminokwasy krążą po całym organizmie, każda komórka kierowana jest przez własny szlak DNA, gdzie po drodze czerpie ze wspólnej puli dostępnych aminokwasów, by finalnie powstało białko.

Aby synteza białka zachodziła pomyślnie, niezbędne jest odpowiednie zaopatrzenie zarówno niezbędnych, jak i nie niezbędnych aminokwasów. Jeśli brakuje jednego z niezbędnych aminokwasów, synteza zostaje zatrzymana. Te częściowo zmontowane białka zostają zdemontowane, a aminokwasy wracają do krwi. Wszelkie aminokwasy, które nie zostają użyte w krótkim czasie, nie mogą być przechowywane przez organizm do wykorzystania w przyszłości. Są one dostarczane z powrotem do wątroby i pozbawione azotu, który jest następnie włączany do mocznika i wydalany przez nerki. Pozostały szkielet białka zostaje przekształcony w glukozę i spalony jako energia lub przekształcony w tłuszcz lub glikogen do przechowywania.

Chociaż synteza białek jest bardzo ważna, najważniejszym priorytetem organizmu jest uzyskanie wystarczającej ilości energii do wykonywania istotnych funkcji, takich jak krążenie, oddychanie i trawienie. Dlatego, w przypadku braku węglowodanów i tłuszczu, organizm nie tylko rozkłada białko w diecie ale również we krwi, wątrobie, trzustce, mięśniach i innych tkankach. Wszystko po to, by utrzymać istotne funkcje życiowe narządów.

Po więcej informacji i ciekawostek dotyczących BCAA kliknij tutaj lub w grafikę powyżej.

Aminokwasy BCAA vs aminokwasy wolne EAA

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach lub BCAA to aminokwasy, które wspomagają wzrost i utrzymanie mięśni na kilka sposobów. Wiele badań wykazało, że mogą one zwiększać poziom azotu w mięśniach, co pozwala ćwiczyć bez utraty chudej tkanki mięśniowej później. Mogą również pomóc w utrzymaniu zapasów glikogenu mięśniowego. Oznacza to, że podczas treningu dostaniesz więcej paliwa, aby podnieść wagę i wykonać więcej powtórzeń.

Aminokwasy wolne EAA

EAA (ang. "Essential Amino Acid") są to związki, których organizm nie wytwarza – musisz dostarczyć je z zewnątrz – z pożywieniem lub za pomocą odpowiedniej suplementacji. Działania EAA mają na celu naprawę i zwiększenie poziomu energii komórek, co może pomóc w pracy nad zbudowaniem beztłuszczowej masy mięśniowej. EAA pomagają również w ekstrakcji substancji odżywczych z pożywienia, dzięki czemu mogą być prawidłowo wchłaniane przez organizm. Jeśli składniki odżywcze nie zostaną wchłonięte, jedzenie może łatwo przekształcić się w magazyn tłuszczu. Aminokwasów EAA warto szukać w białkach takich jak: mięso lub jajka. Jednak przyjmowanie EAA w formie suplementów może okazać się bardziej zasadne – z uwagi na lepszą skuteczność przyswajania składników.

Wykorzystanie aminokwasów przez organizm - EAA vs BCAA

Okazuje się, że organizm wydajniej wykorzystuje aminokwasy EAA, niż BCAA gdy mowa o zapewnieniu energii potrzebnej do wzrostu mięśni przed i po treningu. Spożywane białko stanowi budulec dla syntezy nowych włókien mięśniowych. Podobnie jak w przypadku każdego procesu, istnieje punkt szczytowy, w którym synteza jest najbardziej aktywna, po czym powoli się zmniejsza. Tutaj cenne są aminokwasy EAA, które pomagają w ponownym uruchomieniu i utrzymaniu syntezy białek pomiędzy szczytami. Z kolei BCAA wykazuje swój potencjał antykataboliczny podczas deficytu kalorycznego (np. podczas redukcji).

Ponadto EAA mogą pomóc kontrolować głód (czego nie robią BCAA). Można zatem wysnuć wniosek, że EAA są bardziej wszechstronną wersją aminokwasów suplementacyjnych, niż BCAA i działają jako środek poprawiający wydajność treningu i podtrzymujący wzrost naprawy mięśni w dłuższym czasie, niż robią to aminokwasy BCAA.

Należy jednak pamiętać, że aminokwasy BCAA dostarczają energii i wykazują silne antykataboliczne działanie. Z tego względu warto je przyjmować jako przedtreningówki.

Aminokwasy BCAA - jak wybrać?

Przyjmowanie BCAA powinna być regularną częścią Twojej suplementacji przedtreningowej. Ponieważ te aminokwasy omijają wątrobę oraz jelita i trafiają bezpośrednio do plazmy krwi, mogą być używane jako bezpośrednie źródło energii podczas treningów o wysokiej intensywności. Walina i izoleucyna to aminokwasy glukogeniczne, co oznacza, że ​​można je przekształcić w glukozę, aby uzyskać energię. To może pomóc w walce ze zmęczeniem podczas treningów mięśniowych. Optymalne proporcje to 2 :1:1 z przewagą l-leucyny. Warte uwagi są doskonale rozpuszczalne aminokwasy instanizowane.

Zdjecie Nazwa Opis Rozpuszczalność Smak Przydatność okołotreningowa Link
OSTROVIT - BCAA + Glutamine - 500g - To suplement diety zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA, w najkorzystniejszym stosunku 2:1:1 oraz L-glutaminę- aminokwasu, który buduje niemal 40% wszystkich włókien mięśniowych.
ACTIVLAB - BCAA Xtra - 800g - Duża zawartość l-waliny, l-izoleucyny i l-leucyny. Hamuje katabolizm i przyspiesza regenerację.
4+ NUTRITION - BCAA Instant - 500g - Produkt zawiera tylko i wyłącznie aminokwasy z dodatkiem witamin z grupy B. Jest wolny od wszelkiego rodzaju niewartościowych „wypełniaczy” i cukru.
IHS - BCAA PLUS - 400g - Bardzo rozbudowane, przedtreningowe BCAA z dodatkiem Beta-Alaniny, L-Tyrozyny, N-Acetylu, L-Karnityny i L-Histydyny. Bez dodatku stymulantów i weglowodanów.
BSN - Amino X - 435g - przedtreningowe BCAA z dodatkiem l-alaniny, tauryny i cytruliny, ale bez kofeiny i węglowodanów. Jeden ze sztandarowych suplementów BSN. Przyjemne smaki i dobra rozpuszczalność.
OSTROVIT - BCAA 2-1-1 - 500g - Podstawowe, aminokwasy BCAA o dobrych dla trenujących proporcjach 2:1:1. Korzystna cena, dostępne w wersji smakowej i bezsmakowej.
OLIMP - BCAA 1100 Mega Caps - 120caps - Najsilniejsze i najbardziej skoncentrowane aminokwasy rozgałęzione. Każda kapsułka to aż 1100mg BCAA. Dodatkowo została wzbogacona witaminą B6. - -
SCITEC - BCAA X - 330caps - Aminokwasy BCAA w formie kapsułek, w tradycyjnych proporcjach 2:1:1. Najbardziej anaboliczny aminokwas - leucyna - której zawartość w 1 kapsułce wynosi aż 600mg, oraz waliny i izoleucyny po 300mg. - -
EXTRIFIT - Amigo - 150caps - Zestaw 18 ważnych aminokwasów, który stanowi niezastąpione wsparcie dla regeneracji i budowy mięśni. Zawiera dużą dawkę BCAA i Glutaminy. - -
IHS - BCAA 2:1:1 IronCaps - 300caps + 30caps GRATIS - Podstawowy suplement aminokwasowy BCAA o dobrych dla trenujących proporcjach 2:1:1. Forma wygodnej kapsułki żelatynowej, bez smaku, barwnika i zbędnych wypełniczy. Duża ilość porcji w opakowaniu. - -
NUTREND - BCAA Mega Strong - 1000ml + 500ml - BCAA w formie płynnej, wzbogacone o witaminę B6. W porcji 1840mg L-waliny, 800mg L-izoleucyny, 560 mg L-leucyny. Produkt wygodny, w formie gotowej do spożycia. Minusem jest mała ilość porcji w opakowaniu.
TREC - G-Force 1150 - 90caps - To preparat zawierający optymalne proporcje aminokwasów rozgałęzionych: L-Leucyny, L-Waliny i L-Izoleucyny oraz wysoką dawkę mikrorozdrobnionej L-Glutaminy. - -
SCITEC - BCAA 6400 - 375tabs - Aminokwasy BCAA w formie tabletek, w tradycyjnych proporcjach 2:1:1. 5 tabletek to jednorazowa, łatwa do spożycia porcja. - -
UNIVERSAL - 100% Beef Amino - 200tabs - Najwyższej jakości formuła aminokwasowa białek wołowych, która wspomaga procesy anaboliczne. - -
ACTIVLAB - BCAA 1000 XXL - 240tabs - Aminokwasy BCAA w formie tabletek, z której każda zawiera aż 1g aminokwasów (500mg leucyny, 250mg waliny i izoleucyny). Suplement bardzo wydajny i atrakcyjny cenowo. - -
ACTIVLAB - BCAA Xtra Instant - 500g - Aminokwasy BCAA w formie tabletek, z której każda zawiera aż 1g aminokwasów (500mg leucyny, 250mg waliny i izoleucyny). Suplement bardzo wydajny i atrakcyjny cenowo.
OSTROVIT - BCAA 8-1-1 - 200g - Zapewnia uzyskanie odpowiedniej energii oraz ma bardzo silne działanie antykataboliczne. Jest jednym z najbardziej odpowiednich produktów dla osób, które skupiają się w głównej mierze na rozbudowie masy mięśniowej, przyroście siły, bądź poprawie wytrzymałości.
OLIMP - BCAA Xplode - 500g - To suplement diety zawierający w składzie najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA, w najkorzystniejszym stosunku 2:1:1 oraz L-glutaminę- aminokwasu, który buduje niemal 40% wszystkich włókien mięśniowych.
OPTIMUM NUTRITION - Amino Energy - 270g - Odżywka zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na aminokwasy egzogenne, których organizm sam nie potrafi syntetyzować. Zapewni szybką regenerację, zredukuje uczucie zmęczenia i zwiększy zdolność koncentracji.
OLIMP - Anabolic Amino 9000 MT - 300tabs - Pierwszy preparat na rynku skomponowany przy użyciu odpowiednich hydrolizatów źródeł białka, by nasilić procesy metaboliczne, kluczowe dla harmonicznego rozwoju sylwetki i zdolności wysiłkowej. - -
  

Nowy wymiar aminokwasów

Artykuł Nowy wymiar aminokwasów Bartosza Gurana daje nam kluczowe odpowiedzi na pytania związane z suplementacją aminokwasów i ich wpływem na przyswajalność białek. Bazą tego tekstu jest powstanie suplementu AMIGO firmy Extrifit różniącego się od innych produktów proporcją idealną dla optymalizacji jego działania. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie: co to są aminokwasy oraz dlaczego powinniśmy je stosować, to ten artykuł jest dla Ciebie.
  

Nowy wymiar argininy

W tym artykule Bartosz Guran przedstawia Nowy wymiar Argininy! Opisuje działanie tego wartościowego aminokwasu oraz skutki jego niedoboru. Dodatkowo wskazuje na najlepszy produkt zawierający argininę. Jeśli zastanawiasz się nad suplementacją aminokwasów i nie wiesz, jakie są tego efekty, co dokładnie możesz zyskać, koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł.
  

Ranking aminokwasów (BCAA)

Łukasz “Siergiej” Sieraga doradza, jakie aminokwasy BCAA przyjmować aby faktycznie poprawić swoje wyniki treningowe. Czego potrzebuje profesjonalista i wymagający konsument? Dowiedz się, jakie są skutki mocnych ćwiczeń bez stosowania aminokwasów. Ekspert i trener personalny opowie o doświadczeniach swoich podopiecznych. Czy w pewnym momencie każdego dopada kryzys formy i trzeba sięgnąć po suplement na regenerację?
  

BCAA TOP 5 - mój ranking

Ekspert w dziedzinie suplementacji dla sportowców, Bartosz Guran, przedstawi swoje top 5 aminokwasów BCAA. Dołącz do najlepszych! Poznaj tajniki właściwej regeneracji potreningowej i przygotuj swoje ciało na ostry wycisk. Nie musisz obawiać się intensywnych ćwiczeń, które przekroczą możliwości Twojego organizmu. Wystarczy, że zapewnisz swojemu ciału ochronę a będziesz mógł dalej cisnąć na maxa. Buduj sylwetkę i prezentuj się jak Bartosz Guran.
  

Jak stosować aminokwasy BCAA?

Łukasz “Siergiej” Sieraga radzi, które aminokwasy przyjmować, by zapewnić sobie skuteczną regenerację po treningu. Czy składy różnią się w zależności od producenta? Na co Siergiej zwraca uwagę przy wyborze aminokwasów BCAA i jak je stosuje? Poznaj rady sportowca o doskonałej sylwetce i przekonaj się, jak regeneracja może wzmocnić Twoje ciało i przygotować je do ciężkiej pracy. Niezależnie od tego, co robisz w życiu, gdzie pracujesz i ile zarabiasz, możesz wybrać BCAA dla siebie.
  

Jak tak naprawdę działają aminokwasy BCAA?

Stosujesz aminokwasy BCAA ale czy naprawdę wiesz, jak działają? Zgłębiłeś się kiedyś w ich strukturę chemiczną lub czytałeś badania dotyczące wpływu aminokwasów BCAA na organizm sportowca? Bartosz Guran to specjalista i pasjonat, który przedstawia na swoim blogu treści oparte na najnowszych badaniach. Teraz masz szansę dowiedzieć się nie tylko CZY ale JAK działają aminokwasy BCAA. Czerp wiedzę i pracuj nad idealną formą..
  

Czy cena wpływa na jakość aminokwasów BCAA?

Czy musisz dużo wydać żeby być posiadaczem najlepszych aminokwasów BCAA? Poznaj sposoby, jak dobrać dla siebie suplement na regenerację potreningową. Wygraj z bólem i strachem przed katabolizmem mięśni. Dowiedz się, jak Siergiej dobiera aminokwasy BCAA, by osiągnąć kompromis między ceną a jakością. Wzoruj się na najlepszych i pracuj nad doskonałą, muskularną sylwetką.
  

Jakie aminokwasy BCAA wybrać na początek?

Jesteś początkującym sportowcem? Wiesz, że potrzebujesz odżywki białkowej i zastanawiasz się, po co ludzie biorą aminokwasy BCAA? Dowiedz się, co do powiedzenia ma ekspert, Bartosz Guran, który doprowadził do idealnej formy wielu kobiet i mężczyzn. Dlaczego przyjmowanie aminokwasów BCAA ma sens i które suplementy nadają się do stosowania przez początkujących? Wybierz produkt, który nie pozbawi Cię całej wypłaty i dzięki któremu osiągniesz lepsze efekty treningowe.
  

Aminokwasy BCAA tylko dla osób ćwiczących?

Czy aminokwasy BCAA powinni stosować tylko sportowcy? Co, jeśli czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują regeneracji, nawet jeśli nie ciśniesz na siłowni? Siergiej opowiada o tym, kto powinien stosować aminokwasy BCAA i jak warto je przyjmować. Przełamujemy stereotypy! Przeczytaj i dowiedz się więcej, czy aminokwasy BCAA odpowiadają na potrzeby szerszej grupy odbiorców.
  

Fakty i mity o aminokwasach BCAA

Obalamy mity i przedstawiamy fakty! W Internecie można przeczytać naprawdę wiele o aminokwasach BCAA - które informacje są prawdziwe a które tylko mącą Ci w głowie? Jeśli szukasz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących regeneracji, przeczytaj ten artykuł i w końcu dowiedz się prawdy. Kiedy i jak stosować aminokwasy? Czy w ogóle warto? Jaki suplement wybrać i czym się kierować podczas zakupu? Zasięgnij wiedzy, dzięki której znacznie wesprzesz swoją regenerację.
  

Z czym łączyć aminokwasy BCAA aby spotęgować ich działanie?

Czujesz spadek formy? Przyjmujesz aminokwasy BCAA ale to nie wystarcza? Dowiedz się, z czym warto łączyć aminokwasy rozgałęzione aby znacznie spotęgować ich działanie. Poczuj przypływ energii, wzmocnij organizm i regeneruj się nawet po mocnym treningu. Poznaj tajniki suplementacji, która faktycznie wpłynie na wygląd Twojej sylwetki oraz poprawi kondycję. Niezależnie od sportu, który uprawiasz, wiedza to podstawa do osiągnięcia sukcesu.
  

Aminokwasy Wolne EAA – Co to jest?

Aminokwasy wolne EAA – czym są i dlaczego warto je suplementować? Jak radzą sobie ze starciem z popularnymi aminokwasami BCAA? Dowiedz się, jakie popularne odżywki zawierają te właśnie składniki i dlaczego jako osoba aktywna fizycznie, powinieneś się tym zainteresować. Przed, czy po treningiem? Jak przyjmować aminokwasy EAA żeby osiągnąć z tej suplementacji największe korzyści? Poznaj, co do powiedzenia ma specjalista, Bartosz Guran.
  

Aminokwasy egzogenne i endogenne

Czym są aminokwasy egzogenne i endogenne? W jaki sposób organizm może je pozyskać i dlaczego ich przyjmowanie jest tak istotne? Zastanawiasz się, po co suplementować aminokwasy, które w jakimś stopniu są samodzielnie wytwarzane przez organizm? Poznaj funkcje aminokwasów i dowiedz się, jak poprawnie przyjmować te składniki. Po co przyjmować suplementy, których przeznaczenia się nie zna? Przeczytaj – podejmuj świadome decyzje – bądź zadowolony z podjętego zakupu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.Korzystając nadal z niniejszej strony, w tym klikając lub zamykając ten banner, zgadzają się Państwo na wykorzystanie technologii reklamowych i analitycznych (w tym plików „cookie”) na niniejszej stronie i innych stronach współpracujących z naszymi partnerami. Pamiętaj: Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się
pixelpixelpixelpixel