Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking Gainerów [Najlepsze odżywki na masę] - sklep Musclepower

ranking gainerów

Ranking odżywek na masę

Budowanie masy, a ściśle mówiąc masy mięśniowej to proces zasadniczo prosty. Prosty, jeżeli spojrzymy sucho na pewne fakty i spełnimy określone warunki. Nadwyżka kaloryczna, która powstaje w tym okresie, niejednokrotnie jest nadwyżką nieosiągalną dla zwykłych zjadaczy chleba. Słabo przygotowane i „rozepchane” żołądki często nie są w stanie poradzić sobie z czterema, pięcioma czy nawet sześcioma tysiącami kcal. Wiąże się to z ogromną objętością jedzenia, jaką niesie za sobą spożycie tak wysokiej ilości kalorii.

Spis treści:


W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i trenujących powstały suplementy o wysokiej zawartości kalorycznej, gdyż jedna ich porcja zawiera nie mniej niż sto gram produktu. Nierzadko producenci sugerują serwowanie stu dwudziestu czy nawet stu sześćdziesięciu gramów odżywki, co dostarcza około 600kcal na jeden „strzał”. Gainery i bulki to inaczej mówiąc produkty mające w swoim składzie w przypadku Gainerów 80-90% węglowodanów i 10-20% białek lub w przypadku bulków po 40–45% węglowodanów i 40-45% białek z domieszką tłuszczów.


Zdjecie Nazwa Opis Rodzaj Smak Rozpusz
-czalność
Typ Węglowodanów Cena / Jakość Link
gainer Mutant Mass PVL - Mutant Mass - 6800g
GAINER Przewaga złożonych odżywka na masę Mutant Mass
gainer Serious Mass Optimum Nutrition - Serious Mass - 5450g
BULK Przewaga złożonych odżywka na masę Serious Mass
gainer mass kong 3000g Hiro.Lab - Mass Kong - 3000g
GAINER Przewaga złożonych odżywka na masę Mass Kong 3000g
gainer  Muscle On Real Pharm - Muscle On
GAINER Przewaga złożonych odżywki na masę Profi Mass
gainer Profi Mass Olimp - Profi Mass
GAINER Przewaga złożonych odżywki na masę Profi Mass
gainer Mass Up Activlab - Mass Up - 1200g
GAINER Przewaga złożonych odżywka na masę Mass Up
gainer True Mass 1200 BSN - True Mass 1200 - 4730g
BULK Przewaga złożonych odżywka na masę True Mass 1200
ranking odżywek na masę

Po co są gainery?

Tak jak wspominałem wyżej, gainery są pewnym rozwiązaniem przy bardzo dużym bilansie kalorycznym. Ogromne ilości kalorii łatwiej są dostarczane do organizmu w formie płynu niż produktów spożywczych. Głównymi odbiorcami gainerów są osoby, które mają problem ze zwiększeniem masy mięśniowej lub po prostu ich cel nastawiony jest na wzrost ogólnej masy.

Istnieje pewne przekonanie, że gainery czy też bulki są w stanie zastąpić posiłek, ale w mojej opinii, nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwego posiłku, więc pozostawiłbym gainer w przestrzeni suplementu diety, czyli dopełnienia, a nie traktowałbym go jako obiadu w niedzielne popołudnie, kiedy to przychodzi do nas rodzina w gości. Zastosowanie Gainerów lub bulków ma wpływ na ogólne podniesienie bilansu kalorycznego spożytych kalorii w ciągu dnia. Zamysł z jakim powstały to dotarcie do dodatkowej nadwyżki kalorycznej w momencie nieosiągania wyznaczonego pułapu podczas spożywania zwykłych posiłków.

Spożycie gainerów powinno odbywać się zgodnie z zapotrzebowaniem na nadwyżkę kaloryczną. Nie powinno ono stanowić całej puli kalorii dostarczonych do organizmu, lecz należy spodziewać się, że porcje sugerowane nie są porcjami małymi, a wypicie shake’a, który posiada w sobie sto sześćdziesiąt gram produktu, stanowi na początku nie lada wyzwanie… Tym samym łatwo przypomnieć sobie widok olbrzymich pudeł lub toreb ważących bagatela po pięć, siedem czy dziesięć kilo. Wielkość porcji robi swoje. Gainer, jeżeli jest spożywany przynajmniej dwa razy dziennie, znika szybciej niż mogłoby się to wydawać.

Gainery czy Bulki?!

Podczas wyszukiwania dla siebie towarów typu gainer na pewno natkniecie się na produkty o nazwie BULK. To, jak już wcześniej wspominałem, mieszanka białek i węglowodanów praktycznie w proporcjach jeden do jednego. Nie przeważa to na plus dla bulków ani też nie działa na minus. Kwestia wyboru i zapotrzebowania. Suplementy dobierane są personalnie i według określonych potrzeb. Oba produkty powinny posłużyć jako zastrzyk do szybkiego pozyskiwania kilogramów, lecz nie obiecywałbym tutaj suchej masy mięśniowej, chociaż jest to kwestia użytkowania, diety i treningu. Ogólne założenie bulka i gainera to zdobycie szeroko pojętej masy!

jak wybrać najlepszy gainer

Czym się kierować podczas wyboru gainera?

Wybór gainera to wybór pomiędzy firmami, które w swoich produktach proponują różnego rodzaju węglowodany i dodatki. Na początku warto skupić się na samych cukrach, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze, jak bardzo jakościowa będzie nasza masa mięśniowa, jeżeli miałaby oczywiście zależeć tylko od tego suplementu. W większości producenci stawiają na zastosowanie dużej ilości cukrów prostych, co w efekcie przysłuży się wzrostowi większej ilości tkanki tłuszczowej, ale docelowo będzie skutkować ogólnie dodatnim bilansem zdobytych kilogramów.

Węglowodany wolnowchłanialne to takie, które pozwolą nam lepiej gospodarować energią, a w pierwszych godzinach nie dojdzie do ich przekształcenia w tłuszcz. Niestety, takich produktów jest mniej, a cena tych gainerów czy też bulków, bo ta sama zasada tyczy się także ich, jest dużo wyższa. Następnym aspektem, który jest szalenie istotny to zastosowanie dodatków. Często możemy odnaleźć świetne produkty, które mają w sobie domieszki glutaminy, kreatyny czy kompleks witamin i minerałów. Ważne jest tutaj, żeby spoglądać na zawartość tych produktów w jednej porcji, gdyż niekiedy są to ilości śladowe i mogą nie wywierać zamierzonego wpływu na nasz organizm.

Podsumowując: Gainery czy też Bulki to świetne produkty, dla osób których celem jest zdobycie większej masy. Produkcja jakościowych gainerów bazujących na węglowodanach długich pozwala nam trzymać pod kontrolą rozrost tkanki tłuszczowej, a wprowadzenie Bulka będzie całkiem niezłym zastrzykiem białka i dostateczną dawką węglowodanów po ciężkim treningu siłowym… Z uwagi na niesamowitą popularność i doskonałe efekty, nie sposób, aby pojedynczy konsument dokonał próby poznania wszystkich gainerów „na swojej skórze”, dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking, który jest efektem doświadczeń klientów, pracowników, trenerów i innych osób mających okazje próbować właśnie te produkty i dzielić się opinią właśnie z nami. Dzięki zebraniu tysięcy prawdziwych uwag udało nam się stworzyć świeży i użyteczny ranking odżywek na masę. Dzięki niemu nikt nie powinien mieć problemu z odszukaniem odżywki węglowodanowo-białkowej, która spełni jego indywidualne wymagania.

Gainery jako produkty mocno węglowodanowe, często różnią się pomiędzy sobą ilością i jakością zastosowanych cukrów. Zawartość cukrów, jak i innych dopełniaczy stanowi pole do popisu dla producentów tego rodzaju suplementów z uwagi na możliwości kompilacji składników. Oprócz węglowodanów, w produktach tych mamy oczywiście białka, tłuszcze i wyżej wymienione ulepszacze, którymi mogą być: kreatyna, glutamina, tauryna, witaminy i wiele innych… Dlatego dość łatwo pogubić się w propozycjach producentów i dokonać chybionego zakupu.

Sprawdź też nasz ranking kreatynautor rankinguRanking gainerów przygotował dla Was Siergiej Sieraga - kulturysta i trener personalny. Ze sportem i suplementacją związany jest już od ponad 14 lat, dzięki temu może się pochwalić ogromnym doświadczeniem.  
Pierwsza wyprawa na siłownię

Pierwsza wyprawa na siłownię - jak zwiększyć masę ciała

Chcielibyśmy zaprosić was do przeczytania naszego kolejnego artykułu, w którym skupiamy się na tym jak poprawnie zwiększyć masę ciała. Zajmiemy się tym jak powinny przebiegać treningi siłowe, w tym ilość ich powtórzeń i tempo, a także odpowiednia liczba serii.
  
Podstawa rozbudowy masy mięśniowej

Podstawa rozbudowy masy mięśniowej – dieta i jej makroskładniki

Zanim zaczniemy opisywać o tym, jak powinna wyglądać podstawowa dieta, jakie powinny być jej makroskładniki to chcielibyśmy oznajmić, że jest to pierwszy z wielu artykułów, dzięki którym dowiecie się w jaki sposób prawidłowo rozbudowywać masę mięśniową, jak zdobyć masę najwyższej jakości, jak prawidłowo się odżywiać, czy też w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, aby były one jak najbardziej efektywne.
  
Plan treningowy na masę

Plan treningowy - jak wypracować masę mięśniową

Mamy nadzieję, że nasz ostatni artykuł bardzo Wam się spodobał. Kolejną część poświęcimy temu w jaki sposób prawidłowo rozbudować masę mięśniową i podamy przykładowy plan treningowy.
  
Masa z Klasą

Masa z Klasą - Rozbudowa masy mięsniowej

Chciałbyś rozbudować swoją muskulaturę, jednakże nie umiesz sobie z tym poradzić, ciągle popełniasz błędy, a także przybywa Ci zbędnej tkanki tłuszczowej? Zmień to! Zapoznaj się z naszym artykułem, dzięki któremu uzyskasz beztłuszczową masę ciała.

Polecane

ACTIVLAB Mass Up - 1200g

ACTIVLAB Mass Up - 1200g

50,85 zł7978 pkt.
0,04 zł / g
FA CORE MassCore - 7000g

FA CORE MassCore - 7000g

229,98 zł45580 pkt.
0,03 zł / g
IRON HORSE Iron Mass - 7000g

IRON HORSE Iron Mass - 7000g

267,24 zł47800 pkt.
0,04 zł / g
OLIMP Profi Mass - 1000g

OLIMP Profi Mass - 1000g

122,74 zł21118 pkt.
0,12 zł / g
OPTIMUM NUTRITION Serious Mass - 5450g

OPTIMUM NUTRITION Serious Mass - 5450g

312,16 zł46298 pkt.
0,06 zł / g
MUTANT Mutant Mass - 6800g

MUTANT Mutant Mass - 6800g

258,68 zł55800 pkt.
0,04 zł / g
FA CORE MassCore - 3000g

FA CORE MassCore - 3000g

129,00 zł25800 pkt.
0,04 zł / g
OLIMP Gain Bolic 6000 - 3500g

OLIMP Gain Bolic 6000 - 3500g

203,37 zł37800 pkt.
0,41 zł / g
REAL PHARM Muscle On - 2270g

REAL PHARM Muscle On - 2270g

149,37 zł33800 pkt.
0,07 zł / g
pixel