Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak poprawić kondycję?

jak poprawić kondycję

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i świetnym samopoczuciem, koniecznie powinieneś zadbać o kondycję fizyczną i ogólną sprawność. Sprawdź, jak poprawić kondycję!

Słaba kondycja jest przede wszystkim problemem osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną. Jeśli szybko się meczysz, a twoje mięśnie są słabe, najwyższy czas zadbać o kondycję i siłę. Na szczęście wszystko da się wypracować i poprawić, jeśli odpowiednio się zaangażujesz i wykażesz cierpliwością. Pamiętaj, że zdrowe nawyki i styl życia to najlepsza droga do dobrego samopoczucia i osiągnięcia celów sylwetkowych. Jak poprawić kondycję i wytrzymałość? Poznaj sprawdzone sposoby i zadbaj o zdrowie!

Czym jest kondycja fizyczna?

Kondycja fizyczna jest bardzo ważna, jeśli chcesz zachować sprawność organizmu i dobre samopoczucie. Wytrzymałość to zdolność do wykonywania określonego wysiłku mimo odczuwanego zmęczenia. Wyróżnia się jej dwa rodzaje: wytrzymałość tlenową, która związane jest z wykonywaniem długotrwałego wysiłku o niskiej intensywności oraz wytrzymałość beztlenową związaną z wykonywaniem krótkotrwałego wysiłku o wysokiej intensywności. Wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej do Twojego życia może przynieść Ci wiele radości i satysfakcji.

Jak polepszyć kondycję i wytrzymałość?

Chcesz wiedzieć, jak poprawić kondycję? Przede wszystkim trzeba się skupić zarówno na wytrzymałości tlenowej, jak i beztlenowej.

trening na poprawę kondycji

Odpowiedni trening

Osoby początkujące powinny zacząć od stopniowego zwiększania wytrzymałości tlenowej i w ten sposób budować kondycję organizmu. Jeśli chcesz poprawić wytrzymałość tlenową postaw na spokojne i dłuższe aktywności. Może to być jazda na rowerze, rolkach, pływanie, zajęcia fitness, a nawet zwykły spacer. Stopniowo zwiększaj intensywność i ilość treningów. Aktywność powinna być dopasowana indywidualnie, dlatego nie da się wskazać ilość i intensywności treningów pozwalających na zwiększenie kondycji, która sprawdzi się w przypadku każdego człowieka. Natomiast jeśli chcesz popracować nad wytrzymałością beztlenową, możesz rozpocząć treningi siłowe. Krótkie i bardzo intensywne treningi pomogą Ci osiągnąć Twoje cele sylwetkowe.

akcesoria treningowe

Akcesoria treningowe

W procesie zmiany sylwetki i poprawy Twojej kondycji oprócz regularnych treningów mogą Ci pomóc również odpowiednie suplementy diety dedykowane osobom aktywnym fizycznie takie jak: BCAA, kreatyna i wiele innych. Do pracy nad kondycją możesz wykorzystać także akcesoria takie jak skakanka lub gumy oporowe. Wszystko zależy od Twojego celu i poziomu, z którego rozpoczynasz swoją walkę o lepsze zdrowie i sylwetkę.

Dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna dopasowana do możliwości danej osoby to najlepsza droga do zdrowia i świetnego samopoczucia. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, a Twoja kondycja jest bardzo słaba, nie masz się czym martwić. Wszystko można stopniowo wypracować. Potrzebny jest jedynie czas i Twoje zaangażowanie. Jeśli chcesz poprawić kondycję swojego organizmu i jesteś osobą początkującą, rozpocznij od spokojnych treningów cardio i stopniowo zwiększaj ich intensywność. Z pewnością po pewnym czasie zobaczysz znaczną różnicę, a Twój organizm przystosuje się do nowej formy ruchu.

Data publikacji:

Data publikacji:

Polecane

GASPARI NUTRITION HyperAmino - 300g

GASPARI NUTRITION HyperAmino - 300g

119,00 zł23800 pkt.
0,40 zł / g
HIRO.LAB Creatine - 500g

HIRO.LAB Creatine - 500g

79,00 zł15800 pkt.
0,16 zł / g
HIRO.LAB Creatine - 360 caps.

HIRO.LAB Creatine - 360 caps.

119,00 zł23800 pkt.
0,29 zł / szt.
pixel