Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Candida Albicans - ratuj swój organizm!

CANDIDA ALBICANS - RATUJ SWÓJ ORGANIZM

Jak zapewne wiecie, w każdym żywym organizmie znajdziemy wiele grzybów pasożytniczych. I są to całkowicie naturalne, wręcz potrzebne składniki ludzkiej flory. Candida zamieszkuje ludzkie jelita i wspomaga trawienie cukrów. Grzyby te normalnie koegzystują z innymi naturalnymi organizmami naszego wnętrza… do czasu. No właśnie! Istnieje to kluczowe DO CZASU.

CO POWODUJE PRZEROST CANDIDY?


ANTYBIOTYKI

Wróćcie do czasów dzieciństwa i odpowiedzcie sobie na pytanie, co lekarz przepisywał Wam na recepcie przy co drugim przeziębieniu. Tak, właśnie tak - antybiotyki. Antybiotyki, które brane długotrwale, często i bez jakiejkolwiek osłony niszczą równowagę drobnoustrojów. Dlaczego? Ponieważ leki takie jak antybiotyki eliminują wszystkie bakterie - nie tylko te złe. Wchodząc w to wszystko głębiej - kandydozę może wywołać również spożywanie mięsa w dużych ilościach (większość marketowych mięs w tych czasach nafaszerowane jest bardzo dużą ilością hormonów i antybiotyków).

ZMIANY HORMONALNE

Częstym powodem zachorowania na candidę są duże zmiany hormonalne w organizmie człowieka. Bardziej podatne są kobiety (długa antykoncepcja hormonalna, zmiana hormonów podczas ciąży)

NIEODPOWIEDNIA DIETA

I tutaj po raz kolejny zaznaczam, że nawyki żywieniowe przekładają się naprawdę na zdrowie. To, że zajadamy się toną czekoladek dzień w dzień nie ma tylko jednego złego skutku jakim jest kolejna oponka na brzuchu. Bowiem wpływa to fatalnie na stan naszego zdrowia. Produkty zawierające cukier sprzyjają rozrostowi szkodliwych grzybów w przewodzie pokarmowym (zjadając słodkości karmimy tym samym drożdżaki z rodziny Candida Albicans). Holistyczne podejście jest najważniejsze.

JAK ROZPOZNAĆ CANDIDĘ?

Warto przebadać się pod kątem candidy, jeżeli często odczuwasz takie symptomy jak:

- wzdęcia, przelewanie się w brzuchu
- zaparcia bądź biegunki
- częste bóle głowy
- złe samopoczucie, brak energii, a nawet stany depresyjne
- mdłości
- nagłe napady głodu (przeważnie chęć zjedzenia węglowodanów, słodyczy)
- obrzęki, popuchnięcia
- trudności z koncentracja i pamięcią
- zakażenia grzybiczne skóry, paznokci, okolic intymnych

JAK WALCZYĆ Z CANDIDA ?

DIETA

Najważniejsze w aspekcie leczenia kandydozy jest dieta. Podstawą będzie wyeliminowanie cukrów, drożdży pszenicy oraz alkoholu. Może być to chwilami naprawdę trudne. Dlaczego? Bardzo przebiegłą cechą tych grzybów jest umiejętność wytwarzania substancji działającej podobnie jak insulina. Obniża ona poziom glukozy we krwi i daje pacjentom impuls do zjedzenia czegoś słodkiego. Trzeba przyznać, że to wyjątkowa perfidia. Dlatego niepohamowany apetyt na drożdżówkę z dżemem truskawkowym i kufelek piwa świadczy o tym, że organizm został skolonizowany. Masz częste napady takich zachcianek? Naprawdę może to świadczyć o candidzie. Warto dołączyć do diety naturalne probiotyki. Istnieją produkty spożywcze, które możemy śmiało nazwać probiotykami. Do swojej diety warto dołączyć przede wszystkim: kiszoną kapustę, kiszone ogórki, jogurty naturalne, maślanki, kefiry, zakwas z buraków i kwas chlebowy. Nawet takim małym wkładem do naszej diety znacząco poprawisz komfort swoich jelit i będą Ci naprawdę wdzięczne. Więc zatem jakie ‘ale’?

Szczepy bakterii które możemy znaleźć w jogurtach probiotycznych niestety nie są do końca wytrzymałe na oddziaływanie kwasu solnego oraz żółciowego. A co to oznacza? Że duża ich część niestety ginie w żołądku i nie dociera do jelita grubego, czyli docelowego miejsca. Dodatkowo nie posiadają możliwości osiedlenia się w przewodzie pokarmowym i większość z nich nie przylega do nabłonka jelita - skutkiem tego ich cecha prozdrowotna i użyteczność skorzystania z nich np. podczas antybiotykoterapii jest nieznaczna. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji probiotykami.

SUPLEMENTACJA PRZY CANDIDA

PRIOBIOTYKI

Probiotyki to mikroorganizmy, które w większej części mieszczą się w zdrowym przewodzie pokarmowym człowieka. W badaniach naukowych udowodniono, że mają duży wpływ na nasze zdrowie. Potocznie mówiąc są to ‘dobre bakterie’, które pomagają nam zwalczać zakażenia powodowane tymi ‘złymi bakteriami’ Probiotyki występujące jako suplement mają chronić nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, produkując wiele substancji przeciwdrobnoustrojowych. Ich zadaniem jest zatrzymanie się w jelitach i wspomaganie w powstawaniu prawidłowej mikroflory, która jest bardzo ważnym czynnikiem w naszym zdrowiu.

KWAS KAPRYLOWY

Kwas kaprylowy jest średniołańcuchowym trójglicerydem (MCT). Jest to rodzaj lipidu, który nie jest trawiony w jelitach, ale raczej w wątrobie, podobnie jak węglowodany. W naturze występuje w oleju kokosowym i palmowym. Kwas kaprylowy może przyczyniać się do utrzymania prawidłowego środowiska bakteryjnego układu trawiennego.

GYMNEMA SYLVESTRE LEAF

Gymnema Sylvestre Leaf wspiera prawidłowy metabolizm glukozy oraz zawiera kluczowe składniki odżywcze do regulacji poziomu cukru we krwi.

CZOSNEK

Najważniejszą właściwością czosnku jest obrona organizmu przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Ma właściwości przeciwbakteryjne, wzmacnia organizm i stymuluje jego mechanizmy obronne. W czasie ataków wirusów na pewno przyda się jego pozytywne działanie na układ oddechowy.

Data publikacji:

Polecane

pixel