Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tabata – prosty i skuteczny trening

co to jest tabata

Twój cel to utrata zbędnych kilogramów? Chcesz zadbać o sprawność i kondycję? W takim razie tabata to coś dla Ciebie. Ten krótki, ale intensywny trening pozwala spalić dużo kalorii. Sprawdź, na czym polega!

Tabata to świetny trening dla zabieganych osób, które na co dzień mają wiele obowiązków i mało czasu dla siebie. Z pewnością znajdziesz czas na ten krótki i intensywny trening. Kluczem do sukcesu jest regularna aktywność fizyczna, więc w tym przypadku musisz zrezygnować z wymówek i po prostu działać. Na czym polega tabata? Jak tabata wpływa na sylwetkę? Jak tabata wpływa na organizm? Sprawdź!

Na czym polega tabata?

Tabata jest metabolicznym treningiem interwałowym. Zdecydowaną zaletą tej aktywności jest fakt, że nie zabiera dużo czasu. W ciągu jednego treningu wykonujesz osiem ćwiczeń. Każde ćwiczenie trwa 20 sekund, po których następuje 10 sekund odpoczynku. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń można odpocząć 1-2 minuty, potem rozpoczyna się kolejna seria. Cały trening nie powinien zająć więcej niż 15-20 minut.

tabata - opis ćwiczeń

Tabata – opis ćwiczeń

Przede wszystkim musisz pamiętać, że każdy trening powinieneś rozpocząć krótką rozgrzewką, która przygotuje Twój organizm do podjęcia nieco bardziej intensywnej aktywności fizycznej. Podczas treningu tabaty możesz wykorzystać między innymi takie ćwiczenia jak:

  • pompki,
  • przysiady,
  • bieg w miejscu,
  • skakanie na skakance,
  • pajacyki,
  • wysokoki,
  • podciąganie na drążku,
  • wymachy nóg.

To tylko kilka przykładowych ćwiczeń, które można zastosować w treningu tabaty. Wybierz swoje ulubione i rozpocznij przygodę z aktywnością fizyczną!

Jak tabata wpływa na sylwetkę?

Zastanawiasz się, jakich efektów możesz się spodziewać, wykonując regularne treningi tabaty? Jeśli do aktywności fizycznej dołączysz zbilansowaną dietę opierającą się na deficycie kalorycznym, z pewnością możesz spodziewać się utraty zbędnych kilogramów. To jednak nie wszystko, treningi tabaty wpłyną również pozytywnie na Twoją kondycję, sprawność, zauważysz różnicę w jakości ciała, a także poprawi się Twoje samopoczucie. Aktywność fizyczna może być źródłem satysfakcji i szczęścia, a piękna sylwetka jest pożądanym efektem ubocznym!

Tabata – jak długo ćwiczyć?

Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę i wpłynąć pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie, aktywność fizyczna powinna stać się nieodłącznym elementem Twojego stylu życia. Nie oznacza to oczywiście, że trening powinieneś wykonywać codziennie. Jeśli jesteś osobą początkującą, zacznij od treningu tabaty 2 razy w tygodniu. Gdy poczujesz się na siłach, możesz trenować 3-4 razy w tygodniu. Pamiętaj jednak, że więcej nie oznacza lepiej. Aktywność fizyczna powinna być dopasowana do Twoich aktualnych możliwości i celu, który chcesz osiągnąć.

tabata - w domu czy na zajęciach

Zajęcia fitness, czy trening w domu?

Tabata to trening, do którego nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, więc bez problemu możesz wykonać go samodzielnie w zaciszu własnego domu. Jeśli chcesz nieco urozmaicić ćwiczenia, możesz kupić na przykład skakankę lub gumę oporową. Osoby, które większą motywację odnajdują w grupie, mogą skorzystać z zajęć fitness. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, możesz liczyć na świetne efekty. Oczywiście pod warunkiem, że treningi będą regularne.

Jeśli chcesz zgubić zbędną tkankę tłuszczową, poprawić kondycję organizmu, sprawność i zadbać o zdrowie, tabata będzie idealny treningiem dla Ciebie. To propozycja dla zabieganych osób, które na co dzień mają wiele obowiązków i do tej pory ich wymówką był brak czasu na dodatkową aktywność fizyczną. Tabata jest krótkim i intensywnym treningiem do wykonania w domu, który bez problemu można dopisać do swojego planu dnia. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, suplementacja, czas na regenerację i redukcja stresu to najważniejsze elementy zdrowego stylu życia.

Data publikacji:

Data publikacji:

Polecane

HIRO.LAB Pro Flex - 400g

HIRO.LAB Pro Flex - 400g

69,00 zł13800 pkt.
0,17 zł / g
pixel