Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Regeneracja organizmu - oko w oko z katabolizmem!

Każda osoba trenująca doskonale wie, że aby zwiększyć masę mięśniową należy ćwiczyć. Niestety większość z nich zapomina że nie będzie to możliwe bez odpowiedniej regeneracji. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawimy krok po kroku, jak prawidłowo przetrwać procesy kataboliczne.
Nie ma co ukrywać, najważniejszym czynnikiem prawidłowej regeneracji jest odpowiednia liczba godzin snu. To właśnie wtedy dochodzi do całkowitej regeneracji układu nerwowego, dlatego też niezbędne jest, aby spać minimum 7 godzin dziennie (w przeciwnym przypadku organizm jest przemęczony, nieefektywny, a rozbudowa masy mięśniowej niezwykle trudna). Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszyscy mają taką możliwość, dlatego też osobom tym można polecić suplementację ZMA. To doskonały produkt na poprawę jakości snu, jak i również obniżenie poziomu kortyzolu. Warto więc zainteresować się produktem marki 4+ Nutrition - ZMA+ . Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki dziennie przed zaśnięciem.


Kolejnym, niemniej ważnym czynnikiem prawidłowej regeneracji organizmu jest prawidłowa dieta. Dieta, która będzie bogata w odpowiednią podaż makroskładników oraz nadwyżkę kaloryczną jest czymś niezbędnym do prawidłowej pracy organizmu. Jeśli zapytacie dlaczego? Odpowiemy, że białka są niezbędne do rozbudowy i regeneracji mięśni, węglowodany są naturalnym źródłem energii, a tłuszcze utrzymują we właściwej formie organy wewnętrzne. Odpowiednia dieta powinna zawierać ponad 2g białka/kg masy ciała, ok. 15% tłuszczów z dziennego bilansu kalorycznego. Cała reszta powinna być uzupełniona węglowodanami. Niemniej utrzymanie takiej diety bez suplementacji jest niezwykle ciężkie, dlatego też polecamy Pure Whey oraz Omega 3 - marki Iron Horse w celu uzupełnienia składników odżywczych. Nie wolno zapomnieć, że ich braki mogą doprowadzić do katabolizmu, a co za tym idzie cały nasz wysiłek i czas spędzony na siłowni pójdzie na marne.Omówiliśmy makroskładniki, ale co z mikroskładnikami? Są one tak samo niezbędne. Organizm bogaty w aminokwasy to doskonale zregenerowane narzędzie wysiłku. Dzięki odpowiedniej suplementacji AMINO+ - dochodzi do gwałtownego wzrostu aminokwasów we krwi, które są niezbędne do zainicjowania procesów anabolicznych. Połączone w łańcuchy odgrywają decydującą rolę w budowaniu mięśni. Stosowane na czczo w dawce 10-20g efektywnie hamują proces katabolizmu po absorpcyjnego.Co więcej? Niezbędnym elementem, aby organizm był odpowiednio zregenerowany jest unikanie przetrenowania. Należy pamiętać, że mięśnie, aby rosnąć potrzebują odpoczynku, dlatego też nawet najlepsza dieta i najlepiej wykonywany trening tej samej partii mięśniowej każdego dnia nie przyniesie odpowiednich rezultatów. Zalecamy tutaj suplementację produktami takimi jak BCAA PLUS, bądź CREA FIGHT w celu odbudowy struktur włókien mięśniowych, jak i zasobów energetycznych. Dlaczego aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach? Dlatego, że są doskonałym antykatabolikiem, przyspieszają czas regeneracji, a także nasilają procesy anaboliczne. Atutem jest na pewno to, że regularna suplementacja BCAA wpływa na zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. CREA FIGHT jest natomiast idealnym suplementem potreningowym w celu odbudowy uszkodzonych komórek mięśniowych.


Wiadomym jest, że aby regeneracja organizmu przebiegała prawidłowo niezbędne jest unikanie kontuzji. Oczywiście wiadomo, że urazy zdarzają się nawet najlepszym, jednakże aby do tego nie dopuścić zaleca się stosowanie produktów, jak Joint+. Suplement ten to doskonałe rozwiązanie dla osób mających dolegliwości ze stawami. Dodatkowo należy pamiętać, aby unikać takich ruchów ciała, które sprawiają ból. Nie popadajmy jednak w skrajność twierdząc, że nie możemy wykonać maksymalnie efektywnego treningu ze względu na doskwierający nam dyskomfort, gdyż każdy mikro uraz mięśniowy przy odpowiedniej podaży kalorycznej, jak i powyższej suplementacji prowadzi do pogrubienia włókien mięśniowych, a co za tym idzie rozbudowy masy mięśniowej.

Regeneracja jest niezbędna dla ludzkiego organizmu. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, nie męczyć się, a także być gotowym do intensywnego wysiłku i rozbudowy masy mięśniowej. Jesteśmy przekonani, że powyższe informacje z całą pewnością przydadzą się nie tylko miłośnikom sportów siłowych, ale również tym, którzy nie mają do czynienia ze sportem na c odzień.
Data publikacji:

Polecane

IRON HORSE BCAA PLUS - 400g

IRON HORSE BCAA PLUS - 400g

79,87 zł18218 pkt.
0,20 zł / g
IRON HORSE Crea Fight 2.0 - 840g

IRON HORSE Crea Fight 2.0 - 840g

138,90 zł30378 pkt.
0,17 zł / g
pixel