Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Multiwitaminy - zestaw witamin i minerałów

( ilość produktów: 109 )

Multiwitaminy

Witaminy są związkami organicznymi, których nasz organizm nie jest w stanie syntezować, czyli musimy dostarczać je z pożywienia lub w postaci suplementów diety. Niestety żywność trafiająca na nasze stoły jest stosunkowo uboga w nieenergetyczne składniki odżywcze takie jak minerały czy witaminy dlatego często, obserwuje się niedobory mikroelementów. Stąd też rutynowe stosowanie suplementów czy kompleksów witaminowych uzupełniające ewentualne braki wydaje się dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej u osób aktywnych fizycznie zapotrzebowanie na nie wzrasta. Podczas treningu procesy fizjologiczne przebiegają znacznie szybciej niż u przeciętnej osoby spędzający wolny czas biernie. Wraz z wydzielaniem potu zapotrzebowanie na minerały i witaminy rośnie.

Rola witamin i minerałów

Witaminy to substancje niezbędne do zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie są one źródłem energii i budulca, lecz pośredniczą w wielu procesach biochemicznych oraz pełnią istotną funkcję biokatalizatorów aktywności enzymów. Enzymy zaś uczestniczą w większości procesów chemicznych zachodzących na poziomie komórkowy, do których zalicza się również syntezę białek. Porównując zapotrzebowanie witamin i minerałów do makroskładników takich jak białko, węglowodany czy tłuszcze jest niewielka, jednak już małe ich niedobory mogą mieć negatywny wpływ na sprawność fizyczną i umysłową.

Niedobory witamin i minerałów

Zarówno fizycznie, jak i psychicznie nasz organizm może być osłabiony poprzez nie spełnienie zapotrzebowania na witaminy oraz składniki mineralne. Spowodować to może chroniczne zmęczenie, zaburzenia układu nerwowego, jak i odpornościowego, problemy z pamięcią, koncentracją, a nawet po dłuższym czasie przyczynić się do depresji. Są one niezbędne w procesie regeneracji organizmu w tym również stawów czy wiązadeł. Witaminy regulują również wiele procesów żywieniowych w naszym organizmie więc ich niedobór, może spowodować mniejszy przyrost masy mięśniowej.

Zestawy Multiwitamin – dla kogo?

Na rynku znaleźć możecie wiele witamin i minerałów występujących jako osobne, pojedyncze formy, lecz nie każdy z nas wie jak dobrać odpowiednie składniki. Tutaj z pomocą przychodzą gotowe produkty multiwitaminowe. Producenci wyciągnęli do nas rękę i stworzyli specjalne preparaty, w których składzie dostaniemy odpowiednio dobrane dawki witamin oraz minerałów. Często też multiwitaminy wzbogacane są o ekstrakty z ziół, enzymy trawienne czy antyoksydanty. Produkty, które w składzie posiadają kompleks witamin oraz minerałów mogą przyjmować wszyscy a szczególnie osoby posiadające monotonną dietę ubogą w warzywa, owoce i pełnowartościowe produkty. Również w okresie jesienno – zimowym gdzie procent zachorowań wzrasta, powinniśmy wspomagać nasz organizm poprzez dostarczenie odpowiednich dawek witamin i minerałów.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
pixel