Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aminokwasy Egzogenne

( ilość produktów: 78 )

Aminokwasy całodzienne – to idealne produkty do stosowania pomiędzy posiłkami lub do posiłków w celu uzupełnienia aminogramu.

Do skutecznej regeneracji i budowy białek całego organizmu (w tym mięśniowych) potrzebny jest komplet aminokwasów. Część z nich organizm jest w stanie produkować sam, a inne należy dostarczyć wraz z żywnością. Osoby aktywne fizyczne czasem mogą mieć problem z uwzględnieniem ich odpowiedniej ilości w swojej diecie i w takim przypadku sięgnąć po suplement, by je uzupełnić.

Czym są aminokwasy EAA?

Aminokwasy egzogenne, inaczej nazywane są niezbędnymi (Essencial Amino Acids – EAA). Nie można pozyskać ich w inny sposób niż z zewnątrz, czyli z pożywienia czy różnego typu preparatów. Takich aminokwasów EEA jest dziewięć, przy czym dwa z nich są względnie egzogenne (organizm człowieka potrafi je wyprodukować, ale w ilości niewystarczającej do pokrycia jego potrzeb).

Korzyści wynikające z suplementacji aminokwasów całodziennych:

  • przyczyniają się do przyśpieszenia tempa regeneracji
  • hamują katabolizm jednocześnie stymulując anabolizm,
  • wzmacniają układ odpornościowy oraz stymulują syntezę kolagenu

Organizm co prawda posiada spory zapas aminokwasów endogennych, jednak regularne ich spożywanie jest bardzo ważne z punktu widzenia sportowca, ze względu na wzrost zapotrzebowania na nie podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Zawsze zdecydowanie lepsze efekty osiągniesz dostarczając je sobie w odpowiedniej ilości.

Aminokwasy egzogenne – jaki suplement wybrać?

Warto przede wszystkim zdecydować się na wygodną dla Ciebie formę, w której dostarczysz aminokwasy egzogenne. Suplementy w Muscle Power kupisz w formie tabletek, proszku lub płynu. Są one dostępne w różnych wersjach smakowych, dlatego łatwo dopasować preparat do indywidualnych preferencji.

Oferujemy aminokwasy egzogenne w suplementach zamkniętych zarówno w duże, ekonomiczne opakowania, jak i pojedyncze saszetki. Dzięki temu możesz sprawdzić produkt, a dopiero po zakończeniu jego testowania podjąć decyzję o zakupie większej ilości.

Zobacz nasz ranking najlepszych aminokwasów.

Seria
Pokaż tylko
Marka
Wariant
Cena
-
pixel