Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szóstka Weidera

szóstka weidera

Marzeniem wielu osób jest lekko umięśniony i płaski brzuch. Jeśli uwielbiasz aktywny styl życia, z pewnością słyszałeś o 6 Weidera. To program treningowy, który ma pomóc w wypracowaniu idealny mięśni brzucha. Czy to możliwe? Czy 6 Weidera jest skuteczna? Sprawdź!


Spis treści:

Aerobiczna 6 Weidera – na czym polega?

Szóstka Weidera to plan treningowy na mięśnie brzucha, który przygotowany jest dokładnie na 42 dni. Niektórzy uważają, że to świetny sposób na uzyskanie wymarzonego płaskiego brzucha z widocznymi mięśniami. Jednak od razu trzeba zaznaczyć, że ten plan treningowy nie sprawi, że magicznie zniknie tkanka tłuszczowa na brzuchu. Oczywiście w 42 dni jesteś w stanie zauważyć jakieś efekty, jednak wszystko jest uzależnione od poziomu, z którego rozpoczynasz tę przygodę. Jeśli jesteś szczupły i masz niski poziom tkanki tłuszczowej, a Twoim celem są zarysowane mięśnie brzucha, po 42 dnia zauważysz efekty. Natomiast jeśli mięśnie będą przykryte sporą warstwą tkanki tłuszczowej, nawet tak intensywny trening nie jest w stanie sprawić, że uzyskasz szybkie efekty i widoczny kaloryfer na brzuchu.

Trening zaplanowany na 42 dni składa się z konkretnych ćwiczeń, dokładnie określona jest również liczba serii i powtórzeń każdego dnia. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że plan ćwiczeń jest bardzo prosty, jednak wraz ze wzrostem liczby serii i powtórzeń, osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem, mogą mieć problem z wykonaniem planu. Do treningu nie potrzebujesz specjalnych przyrządów, wystarczy jedynie kawałek podłogi i mata do ćwiczeń.

szóstka weidera

Ćwiczenia Weidera na brzuch

Wykonując ćwiczenia, musisz pamiętać o odpowiedniej technice i napięciu mięśni. Bardzo często osoby początkujące wykonują ćwiczenia niepoprawnie, co potem przekłada się na brak efektów. Właśnie dlatego skup się maksymalnie na ćwiczeniu, które wykonujesz. Uważaj, aby nie nadwyrężyć karku i odcinka lędźwiowego. Ćwicz zgodnie z planem i nie zwiększaj ani nie zmniejszaj samodzielnie liczby powtórzeń lub serii.

efekty 6 weidera

6 Weidera – efekty treningu

Zastanawiasz się, na jakie efekty możesz liczyć, wykonując trening a6w? Sam trening nie przyniesie upragnionych rezultatów, gdy nie połączysz go ze zbilansowaną dietą. Jeśli na brzuchu masz nadmiar tkanki tłuszczowej, to mięśnie nawet po 42 dniach ćwiczeń nie będą widoczne. W związku z tym pierwszym krokiem powinna być redukcja masy ciała i zastosowanie odpowiedniej diety opierającej się na deficycie kalorycznym. Natomiast, jeśli jesteś osobą szczupłą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z aktywnością fizyczną, możesz zauważyć efekty, wykonując ten plan treningowy. Jednak musisz wiedzieć, że istnieje również wiele innych, być może nawet lepszych sposobów na uzyskanie wymarzonego wyglądu.

Podstawową wadą tego treningu jest codzienne wykonywanie ćwiczeń, przez co mięśnie nie mają, kiedy się zregenerować. Nie da się zaprzeczyć, że regeneracja odgrywa niesamowicie ważną rolę w budowie tkanki mięśniowej. Jeśli spodziewasz się więc, że wykonując przez 42 dni szóstkę Weidera, zniknie oponka na brzuchu, jesteś w ogromnym błędzie. Do tego niezbędne jest przede wszystkim zachowanie deficytu kalorycznego.

wady 6 weidera

Wady treningu A6W

Szóstka Weidera to bardzo popularny plan treningowy, które jednak ma sporo wad. Przede wszystkim skupia się na mięśniach prostych brzucha, zaniedbując inne, które są równie ważne. Poza tym przy niepoprawnym wykonywaniu ćwiczeń z planu bardzo szybko można nabawić się bólu kręgosłupa, nadwyrężenia odcinka lędźwiowego i karku. Przeszkodą we wzmacnianiu mięśni brzucha może być zbyt intensywny trening, brak czasu na regenerację i odpoczynek. Codzienne trenowanie tej samej partii zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem.

Aternatywą do 6 Weidera jest po prostu dobrze ułożony plan treningowy zawierający w sobie ćwiczenia na mięśnie brzucha. Wystarczy, że będziesz trenował brzuch dwa razy w tygodniu i dobrze się odżywiał, a z pewnością zauważysz zadowalające efekty. Pamiętaj, że kształtowanie sylwetki to nie wyścig. To proces, który powinien polegać na budowaniu pozytywnych nawyków, które zostaną z Tobą na dłużej. Zdecydowanie do takich nawyków należy podejmowanie aktywności fizycznej i dbanie o dobrze zbilansowaną dietę. Nie istnieją magiczne sposoby, które pozwolą Ci szybko uzyskać spektakularne efekty, przygotuj się na ciężką pracę i bądź cierpliwy.

Plan treningowy – szóstka Weidera pdf

Jeśli mimo licznych wad tego treningu, chcesz przekonać się o jego skuteczności na własnej skórze, przygotowaliśmy dla Ciebie plan w formacie pdf. Wydrukuj go, wykonuj regularne treningi i ciesz się efektami! Pamiętaj o poprawnej technice, która jest kluczowa, jeśli nie chcesz nabawić się kontuzji.

Kliknij i pobierz

plan 6 weidera

Data publikacji:


Data publikacji:

Polecane

pixel