Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Suplementacja a typ sylwetki - Sprawdź co pasuje do Ciebie!Prawdopodobnie każda osoba trenująca zastanawiała się nad tym, jaki typ sylwetki ją charakteryzuje. Czy jesteś ektomorfikiem? A może masz w sobie coś z endomorfika? Jeśli nie, to może to właśnie Ty charakteryzujesz się typem mezomorficznym! Na te i wszystkie inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule odnośnie typologii Sheldona.


Teoria Williama Sheldona wyróżnia trzy podstawowe typy sylwetki człowieka: ektomorficzna, endomorficzna oraz mezomorficzna. Każda jest na swój sposób wyjątkowa i specjalna, nie da się powiedzieć, że jedna sylwetka jest lepsza od drugiej, gdyż rozbudowa każdej wymaga czasu, poświęceń oraz wielu wyrzeczeń.
Sylwetka ektomorficzna charakteryzuje się wąską obręczą barkową oraz wąskimi biodrami. Osobom które posiadają taką sylwetkę niezwykle ciężko rozbudować masę ciała. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jeśli tego dokonują, to jest to zazwyczaj bardzo czysta beztłuszczowa masa mięśniowa. Wszystkim którzy są ektomorfikami zalecamy zapoznanie się z produktem Iron Mass, który ma bardzo bogaty skład i dostarcza wielu składników odżywczych.

Stosując gainer od Iron Horse z całą pewnością dokonasz rozbudowy dodatkowych kilogramów, po których będziesz budzić podziw wśród swoich znajomych. Dlaczego odżywka węglowodanowo-białkowa? Gdyż każda osoba pragnąca powiększyć swoją masę mięśniową musi dokonać nadwyżki kalorycznej, bez której nie jest możliwa rozbudowa masy ciała. Aby spotęgować wyniki warto zapoznać się z produktem CGT+ Beta Alanine, który wprowadzi dodatni bilans azotowy w organizmie, a także przyspieszy syntezę białek. Dzięki takiej kombinacji suplementów przekonasz się na własnej ?skórze?, że rozbudowa masy mięśniowej nie jest żadną tajemnicą, a Ty sam ? wzbogacony zarówno o białka, tłuszcze, węglowodany, a także aminokwasy poczujesz się świetnie z dodatkowymi kilogramami mięśni.
Sylwetka endomorficzna przypomina pradawnych wikingów, którzy byli potężnie zbudowani. Osoby, które zostały obdarzone taką sylwetką, posiadają niezwykle grube kości, szerokie barki oraz szerokie biodra. Ich postawa stworzona została do podnoszenia naprawdę dużych obciążeń, które mogą być systematycznie powiększane.

Endomorficy mogą bardzo szybko rozbudować swoją muskulaturę, niestety często wiąże się to z kosztem powiększenia swojej tkanki tłuszczowej, jako że ich organizm jest znacznie bardziej podatny na przyswajanie kalorii, które zostają zmagazynowane pod postacią tłuszczu. Zatem każdemu, kogo charakteryzuje typ endomorficzny możemy zaproponować suplementy wspomagające redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednym z takich produktów jest na pewno Thermo Pump, który nie dość że powoduje zwiększenie termogenezy (podniesienia temperatury ciała), co wiąże się z redukcją tłuszczu, to stosowany przed treningiem spowoduje nieprawdopodobne napompowanie mięśni.

Dzięki temu suplementowi, możesz zapomnieć o efekcie ?spłaszczenia? jaki występuje podczas diety redukcyjnej, kiedy mamy mocno obciętą podaż kaloryczną. Oprócz tego, niezbędnymi produktami z całą pewnością będą makroskładniki jak białka i tłuszcze. Dlaczego białka i tłuszcze? Już wyjaśniam. Białka mają zdolność do przywracania procesów anabolicznych, a także wspomagają hamowanie katabolizmu treningowego i potreningowego.
Dzięki nim nie doznasz rozpadu komórek mięśniowych i będziesz mieć świadomość, że ciężko tracone kilogramy nie pochodzą z mięśni, a z komórek tłuszczowych. Warto więc zaopatrzyć się w wysokobiałkowy produkt. A dlaczego tłuszcze? Pewnie wielu z Was pomyśli, że ?skoro chce pozbyć się tłuszczu, to muszę unikać tłuszczy?. Otóż, nie jest to do końca prawda. Faktem jest, że należy unikać tłuszczy, ale tylko tych nasyconych, które mają nieprzeciętny wpływ na problemy związane z sercem, a także pogorszenie się stanu zdrowia. Nienasycone kwasy tłuszczowe w przeciwieństwie do ich poprzedników odpowiedzialne są za zmniejszenie poziomu złego cholesterolu, a także wykorzystywane są jako główne źródło energii (w przypadku ograniczonych kalorii nasz organizm najpierw sięgnie po zapasy tłuszczowe, dostarczając nam niezbędnej energii i przy okazji odchudzając nas). Do takich produktów należą przede wszystkim Omega+ z marki 4+ Nutrition.


Wracając to sylwetek ? ostatnią, o której będziemy się rozpisywać, jest sylwetka, często nazywana idealną ? mezomorficzna. Jaki jest najlepszy przykład mezomorfika? Arnold. Arnold Schwarzenegger charakteryzował się szeroką obręczą barkową i wąskimi biodrami. Dodatkowo każdy posiadający typ mezomorficzny jest w stanie rozbudowywać swoją masę mięśniową w bardzo krótkim czasie, nie generując zapasów tłuszczu. Osoby te z całą pewnością powinny sięgać po zwiększone ilości makroskładników pod postacią białek, tłuszczy, czy węglowodanów, by jak najlepiej wykorzystać swój potencjał anaboliczny. Dlatego też nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę tutaj, że osobom tym zalecane jest dawkowanie odżywkami białkowymi najwyższej jakości. Jednym z najlepszych produktów wysokobiałkowych jest z cała pewnością PRO BLEND+. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, aby mięśnie były gotowe do nieustannego wzrostu, toteż zaleca się stosowanie węglowodanów prostych bezpośrednio po treningu (nie odnosi się to wyłącznie do typu mezomorficznego, lecz również do dwóch pozostałych typów, gdyż zarówno carbo, maltodekstryny powinny być przyjmowane w celu uzupełnienia niedoborów glikogenu).

Dodatkiem do suplementacji dla każdej sylwetki może się z całą pewnością okazać kompleks aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, gdyż mają one za zadanie zregenerować uszkodzone komórki mięśniowe, czyniąc je silniejszymi i twardszymi niż dotychczas. Z całą pewnością na uwagę zasługuje produkt BCAA PLUS.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż w małym stopniu rzucił światło na to, czym charakteryzują się sylwetki topologii Sheldona oraz jak prawidłowo należy dobierać makroskładniki do każdej sylwetki. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w obecnych czasach jest ciężko znaleźć osobę charakteryzującą się tylko jednym typem sylwetki, gdyż doszło do całkowitego wymieszania topologii na przestrzeni kilkuset lat.
Data publikacji:

Polecane

REAL PHARM Muscle On - 2270g

REAL PHARM Muscle On - 2270g

149,37 zł33800 pkt.
0,07 zł / g
pixel