Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Masa z Klasą - Rozbudowa masy mięsniowej

Chciałbyś rozbudować swoją muskulaturę, jednakże nie umiesz sobie z tym poradzić, ciągle popełniasz błędy, a także przybywa Ci zbędnej tkanki tłuszczowej? Zmień to! Zapoznaj się z naszym artykułem, dzięki któremu uzyskasz beztłuszczową masę ciała.Powszechnie wiadomo, że aby zwiększyć swoją masę mięśniową wystarczy jeść. Poniekąd można się z tym zgodzić, gdyż nadwyżka kaloryczna jest niezbędna, ale jedzenie, którego będziemy dostarczać musi być pełnowartościowe i bogate w mikro- oraz makroskładniki. Zakłada się, że każda osoba trenująca, która myśli o zwiększeniu masy mięśniowej powinna przyjmować ponad 2g białka na kilogram masy ciała. Najlepszym jego źródłem, z całą pewnością będą mięso, ryby, jaja. Jednakże nawet jedzenie najlepszego jakościowo mięsa (w tym wołowina, drób) może nie przynieść odpowiednich rezultatów, gdyż nasze dzienne zapotrzebowanie ciągle będzie nieodpowiednie. Dlatego też zaleca się użycie odżywek białkowych, które są świetnym rozwiązaniem wobec niedoborów makroskładników. Do jednych z najlepszych na rynku zaliczyć możemy produkt firmy  4+ NUTRITION Whey+


Z całą pewnością białko jest podstawowym budulcem komórki mięśniowej, jednakże nie należy zapomnieć o węglowodanach.
Zaliczamy do nich monosacharydy i polisacharydy.

Pierwsze z nich, czyli cukry proste zalecane są przede wszystkim po wysokiej intensywności fizycznej, aby uzupełnić niezbędne braki energii, a także niedobór glikogenu powstały w wyniku ciężkich treningów siłowych. Doskonałym przykładem tego produktu jest na pewno miód. Niestety nie nadaje się on na dłuższą suplementację, gdyż bogactwo bakterii zawarte w tym produkcie może przynosić negatywne skutki w postaci zatrucia jadem kiełbasianym. Dlatego też powstały wysokowęglowodanowe odżywki typu carbo, które błyskawicznie uzupełniają braki energii, a także ?stawiają na nogi?, nawet po najcięższym wysiłku. Wśród nich na czele wysuwa się MALTO+.Idealnym połączeniem wydawać się mogą odżywki węglowodanowo-białkowe, czyli gainery. Odpowiednia porcja takiego suplementu tomieszanka białek, aminokwasów, witamin, a także cukrów. To właśnie gainery służą, jako zamienniki posiłku, a także produkty, które przyczyniają się do uzyskania niezbędnych kilogramów. Jednakże w głównej mierze stanowią one dla wielu osób po prostu uzupełnienie diety. Na chwilę obecną jednym z najbardziej popularnych produktów wydaje się być Mutant Mass, który posiada bardzo dobrą opinię ze względu naskład i działanie. Niemniej mówi się o produkcie firmy Iron Horse ?Iron Mass. To wyjątkowy suplement, który ma bardzo bogaty profil aminokwasowy, co jest niezbędne w celu prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także rozbudowy masy mięśniowej. Ponadto przyjemny smak i zapach, a także gęsta konsystencja zmniejszają apetyt i chęć na słodycze.


Zwiększając kaloryczność nie można skupić się wyłącznie na węglowodanach. Pod uwagę należy wziąć większą podaż tłuszczy nienasyconych. Dlaczego nienasycone? Otóż jest to rodzaj tłuszczy, któreobniżają poziom złego cholesterolu, a także zmniejszą ryzyko wystąpienia chorób serca. Suplementacja nimi jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych człowieka. A co z nasyconymi? Są to przede wszystkim tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, zawarte w margarynach. Mają one wpływ na wzrost tkanki tłuszczowej, a także zwiększenia złego poziomu cholesterolu.
Wśród najbardziej popularnych z całą pewnością będą wielonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w suplemencie firmy NOW - Omega-3. Powszechnie przyjmuje się, że dawkowanie nimi powinno wynosić ok. 15% z całego dziennego bilansu kalorycznego. Najbardziej znanymi zdrowymi źródłami tłuszczy są przede wszystkim oliwa z oliwek, olej kokosowy. Ich bogate złoża znajdują się również w rybach, dlatego też zaleca się jedzenie takich ryb jak makrela, czy łosoś.Czy to wszystko? Niekoniecznie.
Nie wolno zapominać, że jednym z najlepszych suplementów wspomagających rozbudowę masy ciała jest kreatyna. Mimo iż występuje ona w mięśniach oraz ścięgnach człowieka, to organizm ma niedobory kreatyny. Dlatego zaleca się spożywanie zarówno jej formy pod postacią pożywienia (olbrzymie zapasy znajdują się w mięsie wołowym), a także odżywek. Jej najbardziej popularnymi formami są przede wszystkimmonohydrat, jabłczan, a także stacki kreatynowe. My szczególnie polecamy produkt:CREA PLUS, który dodatkowo wzbogacony został o taurynę. Bardziej wymagające osoby mogą przyjrzeć się również CREAFIGHT'owi. Suplementacja tym produktem opróczpowiększenia się tkanki mięśniowej, prowadzi do wzrostu siły, poprawy wytrzymałości, a także odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych. Warto również zwrócić uwagę na chlorowodorek kreatyny - zawarty w produkcie B52, który cechuje się o 70% lepszą przyswajalnością niż inne mieszanki kreatynowe.Powyższy opis zawiera tylko część produktów niezbędnych do prawidłowego rozwoju komórek mięśniowych. Jednakże, w jaki sposób to wszystko połączyć, aby to, czego dostarczamy nie zamieniło się w zalegającą tkankę tłuszczową?

Odpowiedź jest prosta ? wszystko zależy od człowieka. Jeśli jesteś aktywny, a także nie masz problemów z wolnym metabolizmem, to każda nadwyżka kaloryczna może okazać się strzałem w dziesiątkę, który doprowadzi do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. W przypadku mało aktywnych osób, a także u tych, u których występuje tendencja do tycia ? zaleca się obniżenie ilości węglowodanów w diecie, a niedobory kaloryczne należy wypełnić białkiem i tłuszczami. Z całą pewnością kluczowe może okazać się włączenie co najmniej jednej sesji treningu aerobowego po wysiłku siłowym. Przyczyni się to do przyspieszenia metabolizmu, a także wzrostu beztłuszczowej masy ciała.

Mamy nadzieję, że wszelkie nieścisłości związane z prawidłowym rozwojem muskulatury zostały rozwiązane po przeczytaniu naszego artykułu.


--- Autor: Maciej Zadylak
Data publikacji:

Polecane

IRON HORSE Iron Mass - 7000g

IRON HORSE Iron Mass - 7000g

267,24 zł47800 pkt.
0,04 zł / g
NOW Omega-3 - 200softgels

NOW Omega-3 - 200softgels

56,16 zł12218 pkt.
MUTANT Mutant Mass - 6800g

MUTANT Mutant Mass - 6800g

248,99 zł51800 pkt.
0,04 zł / g
pixel