Ranking Gainerów [Najlepsze Gainery 2019] - sklep Musclepower

Podstawowe informacje

Budowanie masy, a ściśle mówiąc masy mięśniowej to proces zasadniczo prosty. Prosty, jeżeli spojrzymy sucho na pewne fakty i spełnimy określone warunki. Nadwyżka kaloryczna, która powstaje w tym okresie, niejednokrotnie jest nadwyżką nieosiągalną dla zwykłych zjadaczy chleba. Słabo przygotowane i „rozepchane” żołądki często nie są w stanie poradzić sobie z czterema, pięcioma czy nawet sześcioma tysiącami kcal. Wiąże się to z ogromną objętością jedzenia, jaką niesie za sobą spożycie tak wysokiej ilości kalorii.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i trenujących powstały suplementy o wysokiej zawartości kalorycznej, gdyż jedna ich porcja zawiera nie mniej niż sto gram produktu. Nierzadko producenci sugerują serwowanie stu dwudziestu czy nawet stu sześćdziesięciu gramów odżywki, co dostarcza około 600kcal na jeden „strzał”.

Gainery i bulki to inaczej mówiąc produkty mające w swoim składzie w przypadku Gainerów 80-90% węglowodanów i 10-20% białek lub w przypadku bulków po 40–45% węglowodanów i 40-45% białek z domieszką tłuszczów.

Po co są gainery?

Tak jak wspominałem wyżej, gainery są pewnym rozwiązaniem przy bardzo dużym bilansie kalorycznym. Ogromne ilości kalorii łatwiej są dostarczane do organizmu w formie płynu niż produktów spożywczych. Głównymi odbiorcami gainerów są osoby, które mają problem ze zwiększeniem masy mięśniowej lub po prostu ich cel nastawiony jest na wzrost ogólnej masy.

Istnieje pewne przekonanie, że gainery czy też bulki są w stanie zastąpić posiłek, ale w mojej opinii, nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwego posiłku, więc pozostawiłbym gainer w przestrzeni suplementu diety, czyli dopełnienia, a nie traktowałbym go jako obiadu w niedzielne popołudnie, kiedy to przychodzi do nas rodzina w gości. Zastosowanie Gainerów lub bulków ma wpływ na ogólne podniesienie bilansu kalorycznego spożytych kalorii w ciągu dnia. Zamysł z jakim powstały to dotarcie do dodatkowej nadwyżki kalorycznej w momencie nieosiągania wyznaczonego pułapu podczas spożywania zwykłych posiłków.

Spożycie gainerów powinno odbywać się zgodnie z zapotrzebowaniem na nadwyżkę kaloryczną. Nie powinno ono stanowić całej puli kalorii dostarczonych do organizmu, lecz należy spodziewać się, że porcje sugerowane nie są porcjami małymi, a wypicie shake’a, który posiada w sobie sto sześćdziesiąt gram produktu, stanowi na początku nie lada wyzwanie…

Tym samym łatwo przypomnieć sobie widok olbrzymich pudeł lub toreb ważących bagatela po pięć, siedem czy dziesięć kilo. Wielkość porcji robi swoje. Gainer, jeżeli jest spożywany przynajmniej dwa razy dziennie, znika szybciej niż mogłoby się to wydawać.

Gainery czy Bulki?!

Podczas wyszukiwania dla siebie towarów typu gainer na pewno natkniecie się na produkty o nazwie BULK. To, jak już wcześniej wspominałem, mieszanka białek i węglowodanów praktycznie w proporcjach jeden do jednego. Nie przeważa to na plus dla bulków ani też nie działa na minus. Kwestia wyboru i zapotrzebowania. Suplementy dobierane są personalnie i według określonych potrzeb. Oba produkty powinny posłużyć jako zastrzyk do szybkiego pozyskiwania kilogramów, lecz nie obiecywałbym tutaj suchej masy mięśniowej, chociaż jest to kwestia użytkowania, diety i treningu. Ogólne założenie bulka i gainera to zdobycie szeroko pojętej masy!

Czym się kierować podczas wyboru gainera?

Wybór gainera to wybór pomiędzy firmami, które w swoich produktach proponują różnego rodzaju węglowodany i dodatki. Na początku warto skupić się na samych cukrach, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze, jak bardzo jakościowa będzie nasza masa mięśniowa, jeżeli miałaby oczywiście zależeć tylko od tego suplementu.

W większości producenci stawiają na zastosowanie dużej ilości cukrów prostych, co w efekcie przysłuży się wzrostowi większej ilości tkanki tłuszczowej, ale docelowo będzie skutkować ogólnie dodatnim bilansem zdobytych kilogramów.

Węglowodany wolnowchłanialne to takie, które pozwolą nam lepiej gospodarować energią, a w pierwszych godzinach nie dojdzie do ich przekształcenia w tłuszcz. Niestety, takich produktów jest mniej, a cena tych gainerów czy też bulków, bo ta sama zasada tyczy się także ich, jest dużo wyższa.

Następnym aspektem, który jest szalenie istotny to zastosowanie dodatków. Często możemy odnaleźć świetne produkty, które mają w sobie domieszki glutaminy, kreatyny czy kompleks witamin i minerałów. Ważne jest tutaj, żeby spoglądać na zawartość tych produktów w jednej porcji, gdyż niekiedy są to ilości śladowe i mogą nie wywierać zamierzonego wpływu na nasz organizm.

Podsumowując: Gainery czy też Bulki to świetne produkty, dla osób których celem jest zdobycie większej masy. Produkcja jakościowych gainerów bazujących na węglowodanach długich pozwala nam trzymać pod kontrolą rozrost tkanki tłuszczowej, a wprowadzenie Bulka będzie całkiem niezłym zastrzykiem białka i dostateczną dawką węglowodanów po ciężkim treningu siłowym….

Z uwagi na niesamowitą popularność i doskonałe efekty, nie sposób, aby pojedynczy konsument dokonał próby poznania wszystkich gainerów „na swojej skórze”, dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking, który jest efektem doświadczeń klientów, pracowników, trenerów i innych osób mających okazje próbować właśnie te produkty i dzielić się opinią właśnie z nami. Dzięki zebraniu tysięcy prawdziwych uwag udało nam się stworzyć świeży i użyteczny ranking odżywek na masę. Dzięki niemu nikt nie powinien mieć problemu z odszukaniem odżywki węglowodanowo-białkowej, która spełni jego indywidualne wymagania.

Gainery jako produkty mocno węglowodanowe, często różnią się pomiędzy sobą ilością i jakością zastosowanych cukrów. Zawartość cukrów, jak i innych dopełniaczy stanowi pole do popisu dla producentów tego rodzaju suplementów z uwagi na możliwości kompilacji składników. Oprócz węglowodanów, w produktach tych mamy oczywiście białka, tłuszcze i wyżej wymienione ulepszacze, którymi mogą być: kreatyna, glutamina, tauryna, witaminy i wiele innych… Dlatego dość łatwo pogubić się w propozycjach producentów i dokonać chybionego zakupu.

Zdjecie Nazwa Opis Rodzaj Smak Rozpusz
-czalność
Typ Węglowodanów Cena / Jakość Link
PVL - Mutant Mass - 6800g
- świetnie stymuluje przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej, dzięki czemu łatwiej osiągniesz muskularną sylwetkę. Ten gainer stanowi połączenie wartościowych węglowodanów z różnymi frakcjami białek i dodatkiem wielu cennych składników. Co bardzo istotne, na produkt składa się koncentrat białka serwatki, który ma wiele składników odżywczych, w tym aminokwasy egzogenne, które hamują procesy kataboliczne i wspierają regenerację.
GAINER Przewaga złożonych
OPTIMUM NUTRITION - Serious Mass - 5450g
to kompleksowo wspierający suplement węglowodanowo-białkowy zawierający wszystkie niezbędne składniki odżywcze, gwarantujące przyrost masy mięśniowej oraz zapewniającym prawidłową regenerację po treningu. W jego skład wchodzą najwyższej jakości białka serwatkowe, kompleks mono-, oligo- i polisacharydów i adekwatny do tego zestaw mineralno-witaminowy.
BULK Przewaga złożonych
OPTIMUM NUTRITION - Gold Standard Gainer - 3250g
to suplement składający się z połączenia dużej porcji węglowodanów i białek różnych frakcji w stosunku 2:1. Dzięki zawartości różnego rodzaju protein dostarcza do organizmu cennego surowca, który ma pomóc w zbudowaniu silnych mięśni. Wprowadzając go do swojej diety postawisz na specyfik składający się z węglowodanów oraz różnych białek, takich jak koncentrat, izolat, a także białko roślinne.
GAINER Przewaga złożonych
OLIMP - Gain Bolic 6000 - 3500g
to gainer, który ma same składniki wysokiej jakości, takie jak kazeina micelarna, ultrafiltrowane białko serwatkowe i jajeczne. Zawartości kreatyny, dekstrozy i tauryny powoduje, że anaboliczne działanie gainera jest przyspieszane i potęgowane. Na tle innych produktów wyróżnia go kompozycja odpowiednio zestawionych węglowodanów o zróżnicowanym indeksie glikemicznym, dzięki czemu zapewniają organizmowi źródło energii na dłuższy czas.
GAINER Przewaga złożonych
IRON HORSE - Iron Mass - 7000g
Ta odżywka węglowodanowo-białkowa składa się z najwyższej jakości białka pochodzenia zwierzęcego, wolno wchłanianych węglowodanów i witamin, które przyczyniają się do rozbudowy masy mięśniowej i odbudowy jej uszkodzonych struktur. Dodatkowo, na 100g produktu tylko 6g stanowią cukry, a 21g białka.
GAINER Przewaga złożonych
OLIMP - Profi Mass
Ta węglowodanowo-białkowa odżywka doskonale sprawdzi się do budowania beztłuszczowej masy ciała. Idealna proporcja między pełnowartościowymi białkami i węglowodanami została wzbogacona o izomaltulozę, olej MCT, L-glutaminę, taurynę i kompleks najbardziej potrzebnych witamin. Profi Mass to także najbardziej zaawansowany matrix proteinowy łączący w sobie hydrolizat, koncentrat i izolat białek, a również kazeinę micelarną, którą wyróżnia wartość biologiczna (BV) sięgająca 159!
GAINER Przewaga złożonych
ACTIVLAB - Mass Up - 1200g
Ten gainer dostarczy do Twojego organizmu doskonałej jakości koncentrat białka serwatki, dobrą kompozycję węglowodanów prostych i złożonych, a także kreatynę z tauryną. Dzięki swojej wysokiej kaloryczności – aż 373 kcal na porcję – sprawdzi się jako suplement dla osób aktywnych, które regularnie wykonują treningi siłowe, jak i dla sportowców. Dzięki kreatynie i taurynie zyskasz ochronę przed zjawiskiem stresu oksydacyjnego, a także zwiększysz syntezę białek, przyspieszysz regenerację i rozrost masy mięśniowej.
GAINER Przewaga złożonych
OLIMP - Max Mass 3XL - 6000g
Ta odżywka stanowi kompozycję odpowiednio dobranych węglowodanów i pełnowartościowych, zwierzęcych białek, których połączenie powoduje, że mamy możliwość efektywniej zbudować masę mięśniową. MaxMass 3XL to kompozycja kluczowych frakcji peptydowych białek serwatkowych, które wywodzą się z trzech form: koncentratu, hydrolizatu i pełnowartościowego izolatu. Dzięki nim znacznie prościej będzie zbudować i utrzymać masę mięśniową.
GAINER Przewaga złożonych <
OSTROVIT - Mass IT - 3400g
Ten suplement diety został stworzony, aby w szybki i skuteczny sposób uzupełnić dietę. Dostarcza do organizmu najwyższej jakości białka pochodzenia zwierzęcego, a także węglowodany uwalniające się stopniowo. Jest to odżywka węglowodanowo-białkowa, którą cechuje wysoka skuteczność i świetna jakość.
GAINER Przewaga złożonych
BSN - True Mass - 4200g
to nie jest zwykły gainer. Dla większej synergiczności działania w jego składzie oprócz świetnej jakości białka i węglowodanów należy wymienić również błonnik pokarmowy, witaminy, a także: chrom, jod i selen. Dzięki, dużej jak na tego rodzaju odżywkę, zawartości białek pomoże zahamować katabolizm i wesprzeć regenerację komórek.
BULK Przewaga złożonych
SCITEC - Jumbo - 4400g
to innowacyjny gainer, który stosowany regularnie dostarcza do organizmu bardzo dużą ilość kalorii z energetyzujących węglowodanów i sporo, budującego mięśnie, białka. W każdej porcji znajdziesz dawkę szybko i wolno uwalniających się węglowodanów oraz inne składniki, które zapewnią odżywienie Twojego organizmu.
GAINER Przewaga prostych
FA CORE - MassCore - 7000g
Ta kompletna, wieloskładnikowa odżywka dostarcza do organizmu wszystko, co może wpłynąć na szybki przyrost masy mięśniowej. W porcji znajdziesz aż 40g białka wspierającego utrzymanie i wzrost masy mięśniowej. W MassCore znajdziesz również di-, tripeptydy i wolne aminokwasy pochodzące ze zhydrolizowanych białek serwatkowych (Optipep™) oraz zhydrolizowanej kazeiny (PeptoPro®), a także izolatu białek serwatkowych (Isolac®). Każda porcja to także aż 136g węglowodanów prostych i złożonych, które doskonale zasilą Twoje mięśnie.
GAINER Przewaga złożonych
HI-TEC - Whey Mass Builder
Na tę wysokokaloryczną odżywkę składa się mieszanina polimerów, oligomerów i monomerów glukozy, czyli z węglowodanów o różnej długości łańcucha. Pozwalają one na dostarczenie mięśniom niezbędnej energii, ale także na uzupełnienie zapasów glikogenu mięśniowego oraz na zwiększenie syntezy białek w mięśniach.
GAINER Przewaga złożonych
DYMATIZE - Super Mass Gainer
to klasyczny suplement składający się z świetnie przyswajalnych węglowodanów z maltodekstryn oraz z mieszanki białkowej. W jej skład wchodzą izolat, hydrolizat i koncentrat. Wszystko razem dostarcza do organizmu kalorie i składniki odżywcze niezbędne do budowania masy mięśniowej. Dzięki zastosowaniu węglowodanów o różnej długości łańcucha zapewni długotrwały dopływ energii, a mieszanka frakcji białkowych ułatwi regenerację.
GAINER Przewaga złożonych
REAL PHARM - Muscle On - 2270g
to świetna odżywka dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami i zależy im na rozbudowaniu masy mięśniowej. Stosując ten suplement zyskujesz szansę na to, że zbudujesz suchą masę mięśniową i nie będziesz narażać organizmu na przyrost tkanki tłuszczowej.
BULK Przewaga złożonychRanking gainerów przygotował dla Was Siergiej Sieraga - kulturysta i trener personalny. Ze sportem i suplementacją związany jest już od ponad 14 lat, dzięki temu może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Więcej o nim przeczytacie na jego blogu - NeuroBIG  

Dziesięć praktycznych porad budowy masy

Jeżeli chcesz nabrać masy mięśniowej, ale nie idzie Ci to dostatecznie dobrze to może czas coś zmienić? Dziesięć praktycznych porad budowy masy to zbiór informacji, który może Ci w tym pomóc. Za jego sprawą dowiesz się jakie są najskuteczniejsze sposoby na to by przybrać. Zapoznaj się z wpisem Bartosza Gurana i poznaj sposoby potrzebne do osiągnięcia upragnionych rezultatów.
  

Jak wybrać dla siebie odpowiedni gainer?

Problemy z dostosowaniem diety do potrzeb dotykają nie tylko ludzi, którzy się odchudzają. Wśród nas jest także wiele osób, którym zależy na tym, aby nabrać masy. Jak wybrać dla siebie odpowiedni gainer? To wpis Bartosza Gurana z którego dowiesz się, co powinna zawierać dobra odżywka tego rodzaju. Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegóły dotyczące tego suplementu diety tak, aby wybrać dostosowany do Twoich potrzeb.
  

Mieszanki białkowe najlepsze do budowy masy?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów odżywek białkowych – koncentraty, izolaty, hydrolizaty czy kazeiny. Z pewnością zastanawiasz się, który rodzaj białka jest najlepszy. Bartosz Guran w artykule pod tytułem „Mieszanki białkowe najlepsze do budowy masy?” przytacza wyniki badań pokazujące, że warto zainwestować właśnie w mieszanki białek. W artykule znajdziesz opis ich działania oraz największych zalet. Przekonaj się jaką przewagę mają nad koncentratem białka.
  

Suplementacja na masie

Nabranie masy mięśniowej zimą staje się priorytetem dla wielu osób. Chłodne dni i mniejsza aktywność temu sprzyjają. Jednak, ważne jest, aby nabrać masę mięśniową, a nie tylko tłuszcz i podskórną wodę. Ten proces warto rozpocząć od obliczenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego, które pomoże osiągnąć upragnione rezultaty. Jednak dla wielu osób uzyskanie potrzebnej liczby kalorii z pożywienia jest trudne i wtedy niezbędna okazuje się suplementacja.
  

Jak z wiekiem zmieniają się zasady budowania masy?

Budowanie masy mięśniowej to kwestia bardzo wieku czynników. Wielu z nas zastanawia się jak należy to zrobić. Bardzo ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie: Jak z wiekiem zmieniają się zasady budowania masy? Zapoznaj się z wpisem Bartosz Gurana i dowiedz się w jaki sposób osiągnąć pożądane efekty. Dzięki niemu poznasz suplementy i ćwiczenia, które mogą Ci pomóc.
  

Dlaczego masa mięśniowa nie rośnie?

Często ćwiczysz, wyciskasz siódme poty na siłowni, a Twoja sylwetka nadal nie wygląda tak, jakbyś sobie tego życzył? W tym artykule Bartosz Guran odpowiada na pytanie: Dlaczego masa mięśniowa nie rośnie? Warto dowiedzieć się, jakie błędy popełniasz i jak możesz je szybko naprawić. Poznaj najlepszy sposób na trening i dowiedz się co jeść, aby zyskać masę. Wybierz najlepszy sposób suplementacji.
  

Mity-budowanie masy mięśniowej

Problem nabrania masy jest częstszy niż może się wydawać. Sporo osób ma problem z dobraniem odpowiednio zbilansowanej diety albo ze spożyciem posiłków o dużej kaloryczności, gdyż zwyczajnie nie mają na to czasu. Jeżeli zależy nam na tym, żeby dobrze wyglądać i funkcjonować należy odżywiać się tak, aby dostarczyć do organizmu wszystkie potrzebne mu składniki. Przeczytaj wpis i dowiedz się w jaki sposób najlepiej osiągnąć upragnione rezultaty.
  

Żywienie po treningu podczas budowy masy

Na pewno często zastanawiałeś się nad tym, jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta dla sportowca. Musisz wiedzieć, że osoby ćwiczące mają trochę inne potrzeby niż ludzie mniej aktywni. Z tego powodu warto poznać sposób na żywienie po treningu podczas budowy masy. Bartosz Guran wyjaśnia jak odpowiednio dawkować przede wszystkim białka i węglowodany, przybliża również najlepsze suplementy dla sportowców.
  

Pierwsza wyprawa na siłownię - jak zwiększyć masę ciała

Chcielibyśmy zaprosić was do przeczytania naszego kolejnego artykułu, w którym skupiamy się na tym jak poprawnie zwiększyć masę ciała. Zajmiemy się tym jak powinny przebiegać treningi siłowe, w tym ilość ich powtórzeń i tempo, a także odpowiednia liczba serii.
  

Jak dobrać trening do budowy masy mięśniowej?

Ustalenie dobrego planu treningowego jest dla wielu osób podstawą w czasie budowania mięśni, ale też najtrudniejszym zagadnieniem. Trudno jest znaleźć złoty środek i nie przesadzić w żadną stronę. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób trenować, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Na co powinieneś uważać i jakie suplementy stosować. Warto poważnie zastanowić się nad pytaniem: Jak dobrać trening do budowy masy mięśniowej? i uzyskać profesjonalną odpowiedź.
  

Budowanie masy mięśniowej

Dla zbudowania masy mięśniowej niezbędna jest dieta z nadwyżką kaloryczną. Jednak, zdarzają się przypadki osób, które optymalnie bilansują swoje posiłki, ale nadaj jest to niewystarczające do tego, aby przytyć. Wtedy należy pomyśleć o wprowadzeniu do swojej diety odżywki węglowodanowo-białkowej, która w sposób łatwy i przyjemny pomoże Ci w osiągnięciu upragnionych rezultatów. Zapoznaj się z artykułem i poznaj skuteczne sposoby na zbudowanie masy mięśniowej.
  

Dlaczego masa rośnie podczas treningu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób Twoje mięśnie rosną dzięki ostrym ćwiczeniom? Z pewnością najbardziej cieszą Cię same efekty, ale czy zastanawiałeś się nad dokładnym przebiegiem tego procesu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dzięki czemu stajesz się coraz większy i silniejszy. Jak treningi oraz właściwa dieta wpływają na to, że Twoja waga się zmienia, a Ty wyglądasz coraz bardziej imponująco.
  

Budowanie masy mięśniowej u kobiet

Jeżeli pragniesz zmienić wygląd swojej sylwetki, zaokrąglić pośladki, wysmuklić talię, czy mieć pięknie zarysowane barki to zapoznaj się z tym artykułem. Dowiesz się z niego jakie błędy popełniasz, a także jak osiągnąć upragnione rezultaty. Poszerz swoje horyzonty i dowiedz się jak zdrowo uzupełnić swoje zapotrzebowanie na kalorie.
  

Dieta a budowanie masy mięśniowej

Z artykułu dowiadujemy się jakie są najskuteczniejsze sposoby na zwiększenie masy mięśniowej, poznajemy również częste błędny popełniane przez wiele osób na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Zapoznaj się z podstawami diety, które doprowadzą do tego, że zbudujesz suchą masę mięśniową.
  

Podstawa rozbudowy masy mięśniowej – dieta i jej makroskładniki

Zanim zaczniemy opisywać o tym, jak powinna wyglądać podstawowa dieta, jakie powinny być jej makroskładniki to chcielibyśmy oznajmić, że jest to pierwszy z wielu artykułów, dzięki którym dowiecie się w jaki sposób prawidłowo rozbudowywać masę mięśniową, jak zdobyć masę najwyższej jakości, jak prawidłowo się odżywiać, czy też w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, aby były one jak najbardziej efektywne.
  

Odżywka białkowa na masę

Odżywka białkowa na masę to wpis, który przybliża nam problem suplementowania tego produktu, gdy próbujemy zwiększyć masę i siłę mięśniową. Bartosz Guran dzieli się w nim swoją wiedzą dotyczącą różnych rodzajów protein oraz tego do jakich grup są adresowane. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, ile białka jest wskazane w Twojej codziennej diecie.
  

Plan treningowy - jak wypracować masę mięśniową

Mamy nadzieję, że nasz ostatni artykuł bardzo Wam się spodobał. Kolejną część poświęcimy temu w jaki sposób prawidłowo rozbudować masę mięśniową i podamy przykładowy plan treningowy.
  

Siła i masa na jednym treningu?

Zwiększenie siły i masy mięśniowej to problem licznych entuzjastów siłowni. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zrobić to najszybciej i najbardziej efektownie. W artykule Bartosz Guran zdradza jakie są najskuteczniejsze sposoby na osiągnięcie upragnionych rezultatów i planów treningowych.
  

Masa z Klasą - Rozbudowa masy mięsniowej

Chciałbyś rozbudować swoją muskulaturę, jednakże nie umiesz sobie z tym poradzić, ciągle popełniasz błędy, a także przybywa Ci zbędnej tkanki tłuszczowej? Zmień to! Zapoznaj się z naszym artykułem, dzięki któremu uzyskasz beztłuszczową masę ciała.
  

Jak bardzo mogę rozbudować swoją sylwetkę?

Określenie celu i możliwości treningowych jest bardzo ważne. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak daleko może się posunąć i jak wiele osiągnąć podczas ćwiczeń. Nie tylko pomiędzy płciami występują zasadnicze różnice w osiągnięciach, ale także pojawiają się one między różnymi kobietami i mężczyznami. Ci drudzy, mają znacznie większe szanse na zbudowanie masy mięśniowej, ale nie każdemu idzie tak samo łatwo. Zapoznaj się z artykułem i sposobami na to, aby łatwiej rozbudować swoją sylwetkę.
  

Kilka porad na budowę zimowej masy

Zima to czas kiedy wiele osób próbuje nabrać kilogramów, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jest ważne, aby dostosować swoją dietę do potrzeb, które dyktuje nam organizm. Jednak nasz wygląd i samopoczucie nie zależą tylko od tego, ile jemy, ale również od tego jak często, w jakich proporcjach i jakie stosujemy dodatki. Przeczytaj artykuł Bartosza Gurana i poznaj sposoby na zbudowanie masy na zimę.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.Korzystając nadal z niniejszej strony, w tym klikając lub zamykając ten banner, zgadzają się Państwo na wykorzystanie technologii reklamowych i analitycznych (w tym plików „cookie”) na niniejszej stronie i innych stronach współpracujących z naszymi partnerami. Pamiętaj: Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgadzam się
pixel