Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak działa johimbina?

jak działa johimbina

Johimbina jest substancją pozyskiwaną z kory i liści johimby lekarskiej, czyli drzewa, które najczęściej można spotkać w Afryce. Sprawdź, jakie ma właściwości i czy jest bezpieczna dla organizmu!

Preparaty z johimbiną znalazły zastosowanie przede wszystkim w leczeniu problemów z erekcją. Jednak zauważono również jej wpływ na szybszą utratę tkanki tłuszczowej. Z pewnością osoby, które pragną zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, mogą być zainteresowane tym tematem. Jednak od razu trzeba zaznaczyć, że stosowanie johimbiny, jako preparatu na odchudzanie jest w Polsce zakazane. Leki z omawianą substancją są dostępne wyłącznie na receptę i przepisywane pacjentom z zaburzeniami erekcji. Czym jest johimbina? Jak działa na organizm człowieka? Jaki ma wpływ na odchudzanie? Sprawdź!

Co to jest johimbina?

Johimba lekarska to drzewo, które występuje głównie w Afryce. Z kolei johimbina jest bioaktywnym związkiem pochodzenia naturalnego pozyskiwanym z kory lub liści wspomnianej rośliny.

Johimbina, a libido

Johimbina, a libido

Johimbina znalazła zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji. Jednak należy pamiętać, że leki dostępne są wyłącznie na receptę i zawierają bezpieczne dla organizmu dawki omawianego składnika. Johimbina może powodować wzrost libido, a także zwiększać wrażliwość na dotyk.

Johimbina, a odchudzanie

W związku z tym, że johimbina wykazuje działanie termogenne, uznana jest również za środek, który mógłby pomóc w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej. Niestety dawka, która mogłaby spowodować redukcję masy ciała, jest niebezpieczna dla organizmu. W Polsce zakazane jest stosowanie preparatów z johimbiną jak środków na odchudzanie. Jeszcze większe zagrożenie pojawia się, gdy preparaty pochodzą z nieznanych i nielegalnych źródeł. Nie możesz mieć wtedy pewności co i w jakiej dawce zażywasz. Właśnie dlatego zdecydowanie nie warto sięgać po nielegalne środki zawierające omawianą substancję.

Johimbina – przeciwwskazania i skutki uboczne

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, powinieneś zacząć od wprowadzenia dobrze zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i rezygnacji z używek. Natomiast suplementy diety powinny stanowić jedynie dodatek, który będzie wsparciem dla Twojego organizmu. Stosowanie johimbiny jako preparatu na odchudzanie jest w Polsce nielegalne. Leki z tym składnikiem są dostępne wyłącznie na receptę i wykorzystuje się je do leczenia zaburzeń erekcji. Istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania, takie jak:

 • choroby serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • problemy z tarczycą,
 • wrzody żołądka.

Stosowanie leków lub suplementów diety z tym składnikiem bez nadzoru lekarza może mięć bardzo negatywne dla zdrowia konsekwencji. Johimbina może wywoływać następujące skutki uboczne:

 • przyspieszenie rytmu serca,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • rozdrażnienie,
 • zaczerwienienie,
 • nadmierna potliwość,
 • nudności i wymioty.

Zdecydowanie nie warto zażywać takich środków na własną rękę. Jeśli planujesz redukcję tkanki tłuszczowej, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dostępnych bez recepty suplementów diety, które pomogą Ci pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Stosowanie różnych leków i suplementów diety powinno być dobrze przemyślane. Najlepiej skonsultować się z lekarzem. Dodatkowa suplementacja powinna być tylko dodatkiem do dobrze zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.Data publikacji:

Polecane

pixel