Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak czytać etykiety suplementów?

jak czytać etykiety suplementów

Zdrowy tryb życia, na który składa się między innymi zdrowa dieta, aktywność fizyczna i suplementacja stał się nieodłączną częścią życia wielu osób. Troska o zdrowie, sprawność, a także sylwetkę niesie ze sobą same korzyści. Jednak we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Dotyczy to także przyjmowania suplementów diety. Dieta powinna być podstawą, która dostarcza do Twojego organizmu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Czasami jednak dodatkowa pomoc dla organizmu w postaci tabletek może okazać się niezbędna. Oczywiście najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem i omówić swoje potrzeby, a także skład konkretnych suplementów. Jeśli jednak zamierzasz samodzielnie przyjmować tabletki z różnymi witaminami i minerałami, warto dowiedzieć się jak prawidłowo czytać skład suplementów.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to środki spożywcze, które mogą stanowić uzupełnienie naszej codziennej diety. Mają korzystne właściwości dla organizmu człowieka, wspierają jego prawidłowe funkcjonowanie. Pomagają uzupełnić niedobry poszczególnych witamin i minerałów. Suplementy diety mogą mieć postać tabletek, kapsułek, proszku oraz płynu. Warto jednak podkreślić, że suplementy powinny być tylko uzupełnieniem zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. To właśnie codzienne posiłki mają dostarczać składników odżywczych, a także witamin i minerałów.

Jak stać się świadomym konsumentem?

Jeśli interesujesz się zdrowym trybem życia i wprowadzasz do swojej codzienności dobre nawyki, z pewnością wiesz, jak ważna jest zdrowa zbilansowana dieta, a także aktywność fizyczna. Jeśli chcesz dostarczać do organizmu wszystko, co najlepsze, konieczne jest prawidłowe czytanie etykiet znajdujących się na produktach spożywczych. Dotyczy to także suplementów diety. Na szczęście świadomość konsumencka rośnie i coraz więcej osób uważnie przygląda się temu, co ląduje na talerzu. Można powiedzieć, że czytanie etykiet produktów spożywczych stało się modne, a dużą popularnością cieszą się produkty z krótkim i prostym składem. Czytanie etykiet znajdujących się na suplementach jest niezwykle ważne, aby zachować bezpieczeństwo i świadomie wpływać na swoje zdrowie uzupełniające ewentualne niedobory.

jak czytać skład suplementów

Jak czytać skład suplementów?

Zastanawiasz się jak prawidłowo czytać etykiety? Zdecydowanie warto podkreślić, że etykiety suplementów diety muszą spełniać konkretne wymogi, które są uregulowane prawnie. Każdy suplement, który ma zostać wprowadzony na rynek, powinien być zgłoszony do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeśli pojawią się wątpliwości związane z bezpieczeństwem danego suplementu, GIS rozpoczyna postępowanie wyjaśniające. Samodzielnie możesz sprawdzić w rejestrze GIS, czy wybrany suplement został zgłoszony. To znacznie zwiększa Twoje bezpieczeństwo, szczególnie gdy zakupów dokonujesz przez internet.

Jak czytać etykiety suplementów? Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, jakie informacje powinny się znaleźć na etykiecie:

  • określenie – suplement diety,
  • nazwa kategorii substancji odżywczych,
  • porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu doby,
  • ostrzeżenie dotyczące nieprzekraczania zalecanej dawki do spożycia w ciągu doby,
  • informacja o tym, że suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety,
  • informacja o tym, że suplementy diety powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci,
  • informacja o zawartości witamin i minerałów.

To podstawowe informacje, które powinny znaleźć się na etykiecie wybranego przez Ciebie suplementu.

Zdrowa i zbilansowana dieta jest niezwykle ważna i pozwala dostarczyć do organizmu niezbędne witaminy i minerały. Jednak w niektórych przypadkach niezbędna może być dodatkowa suplementacja pomagająca uzupełnić niedobory. Czytanie etykiet suplementów diety jest istotne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.


Data publikacji:

Polecane

HIRO.LAB Instant Whey Protein - 750g

HIRO.LAB Instant Whey Protein - 750g

79,00 zł15800 pkt.
0,11 zł / g
HIRO.LAB Pro Flex - 400g

HIRO.LAB Pro Flex - 400g

69,00 zł13800 pkt.
0,17 zł / g
HIRO.LAB Creatine - 500g

HIRO.LAB Creatine - 500g

79,00 zł15800 pkt.
0,16 zł / g
HIRO.LAB MCT Oil C8 KETO - 400ml

HIRO.LAB MCT Oil C8 KETO - 400ml

69,00 zł13800 pkt.
0,17 zł / szt.
HIRO.LAB BCAA Powder - 400g

HIRO.LAB BCAA Powder - 400g

89,00 zł17800 pkt.
222,50 zł / kg
pixel