Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dorian Yates - Legendy kulturystyki

Każdy prawdziwy sportowiec wie, do czego dąży i obiera swoje cele. Ciężko ćwiczy, żeby osiągnąć wymarzone rezultaty. Niejedna z osób ćwiczących na siłowni ma kogoś, kim się inspiruje, albo kogo chce naśladować. Zwłaszcza w momencie, kiedy straci motywację i ochotę do ćwiczeń. Legendy kulturystyki to nie tylko inspiracja - podziwiamy najlepszych kulturystów i szanujemy za ich osiągnięcia siłowe i sylwetkowe, a także dążymy do tego, by choć po części być tacy jak oni.

Spis treści:

Dorian Yates osiagnięcia sportowe

Mr Olympia - nie raz, nie dwa, ale aż 6 razy!

Dorian Yates to jeden z najlepszych kulturystów wśród współczesnych zawodników. Można powiedzieć, że jest już legendą. Dorian Yates to aż 6-krotny zdobywca prestiżowego tytułu Mr. Olympia. Stał się rewolucją, wyznaczając nowe standardy w budowie masy mięśniowej - swój pierwszy tytuł Mr Olympia zdobył ważąc zaledwie 113 kg i prezentując smukłą sylwetką z szokująco niską zawartością tkanki tłuszczowej oraz wyjątkowo wysoką zawartością mięśni.

Ten brytyjski zawodowy kulturysta znajduje się na 5 miejscu w rankingu wszech czasów z największą liczbą nagród Mr Olympia, zaraz za Ronnie Colemanem, Lee Haneyem, Arnoldem Shwarzeneggerem i Philem Heathem.

kariera Yatesa

Kariera Doriana Yates`a

Yates urodził się w 1962, a swoją przygodę z kulturystyką rozpoczął w 1983 roku. Od 1992 do zakończenia kariery w 1997 roku wygrał każdy z konkursów, w jakim brał udział. Skończył karierę z powodu rozległych kontuzji, zwłaszcza barków, kilka tygodni po zwycięstwie w zawodach Mr Olympia, które wygrał mimo dolegliwości, a także w atmosferze kontrowersji.

Trening Doriana Yatesa

The Shadow

Yates był zwolennikiem budowania mięśni poprzez krótkie, intensywne treningi określane jako HIT (High Intensity Training). Zarobił także na przydomek Shadow. Został tak określony przez redaktora naczelnego Flex Magazine, Petera McGough, ze względu na to, że pojawiał się na najważniejszych zawodach kulturystyki, zgarniał najwyższą nagrodę, a pomiędzy konkursami unikał rozgłosu i nie pojawiał się publicznie.

Dorian twardy jak granit

“Twardość granitu”

Yates jest uważany za pierwszego “potwora masy”. Był w stanie zachować ogromną masę mięśniową i maksymalne wycięcie. Jego muskularna sylwetka była często opisywana określeniem “twarda jak granit”. Jednak miało to swoje konsekwencje, z których Yates zdaje sobie sprawę. Uważa, że jego kontuzje były wynikiem utrzymywania maksymalnego poziomu intensywności przez cały rok przy skrajnej diecie redukcyjnej, która znacznie osłabia organizm.

Yates inspiracją

Dorian Yates - Inspiracja dla wielu

Dorian Yates to kulturysta, z którym początkujący sportowcy najlepiej się identyfikują, ze względu na jego robotnicze korzenie, nieustającą determinację oraz cichą pewność siebie. Jest znany na całym świecie z tego, jak poważnie podchodzi do swoich treningów, szerokiej wiedzy na temat odżywiania i suplementacji oraz niezłomnej wytrwałości.

Yates w przeciwieństwie do innych bodybuilderów nie miał czasu na sesje zdjęciowe do magazynów, treningi na plaży czy imprezy. Podchodził do budowy swojej sylwetki na poważnie i nie wziął sobie ani jednego wolnego dnia przez 12 lat. Był maksymalnie skupiony i oddany swoim celom przez ponad dekadę. W ten sposób wypracował harmonię między umysłem a ciałem. Uważał, że zachwycające wyniki wymagają niewiarygodnie zachwycającej etyki pracy, dlatego poświęcił się w stu procentach trenowaniu i wygrywaniu.


Data publikacji:

Polecane

pixel