Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cytrulina - aminokwasy - Suplementy diety - odżywki - www.musclepower.pl

Cytrulina - jeden z najważniejszych aminokwasów odpowiedzialnych za rozbudowę tkanki mięśniowej.

Aminokwasy stanowią niezbędny element w procesie budowie masy mięśniowej u człowieka. Są podstawowym budulcem białek, a także pomagają w regeneracji uszkodzonych tkanek mięśniowych, narządów wewnętrznych skóry, a także paznokci. Ich niedobór charakteryzuje się obniżeniem odporności, a także słabszym spalaniem tkanki tłuszczowej, co może prowadzić do otyłości.

Wśród aminokwasów możemy wyróżnić między innymi cytrulinę. Aminokwas ten należy do grupy aminokwasów endogennych i odpowiedzialny jest za prawidłowy przebieg cyklu mocznikowego, w związku z czym umożliwia eliminację ubocznego produktu metabolizmu aminokwasów, czyli amoniaku, a także przyczynia się do zmniejszenia ilości kwasu mlekowego nagromadzonego podczas treningu, dzięki czemu pozwala zmniejszyć ogólny poziom zmęczenia.

Cytrulina jest również prekursorem argininy – aminokwasu, z którego powstaje tlenek azotu, a co się z tym wiąże – wspomaga proces przepływu krwi do tkanek. Dzięki tej własności aminokwas ten znalazł zastosowanie wśród bywalców siłowni, którzy stosują go w celu zwiększenia uczucia pompy na treningu, a także chcą, aby ich treningi były niezwykle ciężkie i efektywne.

Cytrulina występuje zarówno w postaci produktów żywnościowych, takich jak arbuzy, jak i odżywek – tutaj najbardziej znaną formą suplementu jest jabłczan cytruliny.

Dodatkowo znajduje swoje zastosowanie jako jeden ze składników w odżywkach przedtreningowych. Suplementacja cytruliną wpływa również korzystnie na wydolność trenową i powinna wynosić od: 2000-8000mg cytruliny na dobę. Zalecane jest jednak, aby ta dawka została rozbita na przed i potreningową.

Jeśli dążysz do nieustannego doskonalenia się, a także chcesz poprawić swoje wyniki siłowe i uzyskać kilka kilogramów beztłuszczowej masy ciała to aminokwas, jakim jest cytrulina z całą pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Jest to jeden z najskuteczniejszych aminokwasów dostępnych na rynku.

pixel