Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co powoduje stres? Poznaj skutki długotrwałego stresu!

co powoduje stres

Stres jest obecny w życiu większości ludzi. Nie da się go całkowicie uniknąć, jednak zdecydowanie trzeba postarać się zminimalizować stres, lęk i uczucie napięcia w codziennym życiu. Obowiązki związane z pracą i życiem rodzinnym mogą przyczyniać się do pojawienia się długotrwałego stresu, który jest bardzo niekorzystny dla zdrowia i negatywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Jak radzić sobie ze stresem? Sprawdź!

Czym jest stres?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest stres. To naturalna reakcja organizmu na pewne okoliczności i wydarzenia, które mają miejsce w codziennym życiu. Dla niektórych jest on czynnikiem motywującym do działania, a dla innych ogromną przeszkodą w funkcjonowaniu na co dzień i podejmowaniu nowych wyzwań. U każdego człowieka stres może objawiać się w inny sposób, jednak odczuwanie permanentnego stresu może bardzo niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Stres jest jednym z czynników, który w pewnym stopniu przyczynia się do powstania wielu chorób somatycznych.

jak stres wpływa na organizm

Jak stres wpływa na organizm?

Chcesz dowiedzieć się, jak stres wpływa na organizm? Jakie są choroby wywoływane przez stres? Każda osoba, która chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, powinna postarać się maksymalnie zredukować stres w swoim życiu. Niestety przewlekły stres może prowadzić do wielu poważnych dla zdrowia konsekwencji, na przykład do osłabienia układu odpornościowego. To jednak nie wszystko. Długotrwały stres może prowadzić także do zaostrzenia istniejących już schorzeń takich jak: Hashimoto, cukrzyca, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Konsekwencją ciągłego napięcia i odczuwania lęku może być także depresja oraz otyłość. Właśnie dlatego nie można bagatelizować przewlekłego stresu. W takich przypadkach warto dowiedzieć się, jak redukować stres.

Jak radzić sobie ze stresem?

Zastanawiasz się, jak zwalczyć stres? Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Każdy człowiek jest inny. Metoda radzenia sobie ze stresem powinna być dopasowana indywidualnie do Twoich potrzeb i możliwości.

Ćwiczenia oddechowe na stres

Świetnym sposobem na zniwelowanie napięcia i uspokojenie myśli jest medytacja na stres, a także ćwiczenia oddechowe. Najważniejsze jest to, że ćwiczenia te możesz wykonać wszędzie i właściwie w każdym momencie. Jednym z takich ćwiczeń jest tak zwane oddychanie pudełkowe. Powinieneś wykonać następujące kroki: weź wdech przez 4 sekundy, następnie wstrzymaj oddech na 4 sekundy, potem zrób wydech trwający 4 sekundy i ponownie wstrzymaj oddech na 4 sekundy. Taki cykl oddechowy możesz powtarzać do momentu, gdy poczujesz się spokojny i zrelaksowany. To tylko jedno z wielu ćwiczeń oddechowych na stres. Zdecydowanie warto korzystać z takich prostych rozwiązań w momencie napięcia. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zagłębić się w tematykę panowania nad umysłem i emocjami, możesz wybrać się na zajęcia z medytacji.

suplementy na stres

Suplementy na stres

Niestety stresu nie da się całkowicie wyeliminować z życia. Jednak jeśli wprowadzisz do swojego życia pewne pozytywne zmiany i postarasz się maksymalnie go zredukować, możesz mieć pewność, że poczujesz się lepiej. Zminimalizowanie stresu wpłynie pozytywnie zarówno na Twoje zdrowie, jak i samopoczucie. Możesz dodatkowo wesprzeć swój organizm za pomocą suplementów na stres. Warto szczególnie zwrócić uwagę na Adaptogeny - naturalne suplementy wspierające organizm.

Stres jest obecny w życiu każdego człowieka i nie da się go całkowicie wyeliminować. Codzienne obowiązki związane z pracą i życiem osobistym mogą wpływać na odczuwanie napięcia i lęku. Właśnie dlatego warto poznać sposoby radzenia sobie ze stresem i w trudnych momentach stosować między innymi proste techniki oddechowe, które pozwolą na ukojenie nerwów. Poza tym możesz również skorzystać z suplementów na stres, które będą świetnym wsparciem dla Twojego organizmu.


Data publikacji:

Polecane

ACTIVLAB KalmStres - 60 tabs

ACTIVLAB KalmStres - 60 tabs

18,29 zł3658 pkt.
0,30 zł / szt.
HIRO.LAB Maca - 120caps.

HIRO.LAB Maca - 120caps.

49,00 zł9800 pkt.
0,41 zł / szt.
OPTIMUM NUTRITION Daily Support MOOD - 60caps

OPTIMUM NUTRITION Daily Support MOOD - 60caps

39,00 zł7800 pkt.
0,65 zł / szt.
pixel