Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Cheat meal i cheat day

cheat day i cheat meal

Dieta redukcyjna, ale także po prostu zdrowe odżywianie wielu osobom wciąż kojarzy się z szeregiem wyrzeczeń i odmawianiem sobie ulubionego jedzenia. Cheat meal lub cheat day to dla nich niesamowite chwile, gdy w końcu mogą zjeść coś nieco bardziej kalorycznego.

Cheat day to cały dzień, w którym można pozwolić sobie na odstępstwa od diety, z kolei cheat meal to jeden posiłek, który nie wpisuje się w naszą codzienną zdrową dietę. Pokusy na diecie redukcyjnej, ale także pokusy dla osób, które pragną się po prostu zdrowo odżywiać – czekają na każdym kroku. Czy warto ze wszystkiego rezygnować i rozpoczynać bardzo restrykcyjne diety? Na czym dokładnie polega cheat meal i cheat day? Co ile dni można sobie pozwalać na odstępstwa od diety? Sprawdź!

Czym jest cheat day i cheat meal?

Cheat day to dzień, w którym można jeść wszystko, na co ma się ochotę. Większość osób w tym czasie stawia na słodkie lub słone przekąski, a także fast foody. Z kolei cheat meal to jeden oszukany posiłek na diecie. Oznacza to, że jeden posiłek w ciągu dnia zastępujemy produktami, które na co dzień nie występują w naszej diecie i są nieco bardziej kaloryczne oraz niezdrowe. W ten sposób można zaspokoić swoje pragnienie związane z niezdrowym i wysoko przetworzonym jedzeniem. Dla niektórych to czas relaksu i odpoczynku, wyczekana chwila podczas diety. Jednak, aby taki styl życia i jedzenia nie przynosił szkody, ważna jest dobra relacja z jedzeniem. Osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania powinny wystrzegać się tak restrykcyjnego podejścia do diety i posiłków w formie nagrody.

warto stosować cheat meal

Cheat day, czy warto?

Jeśli chcesz wprowadzić do swojej codzienności trochę niezdrowego jedzenia, zdecydowanie lepiej wybrać cheat meal. Możesz ustalić, że będzie to jeden posiłek w tygodniu, który uwielbiasz, a który niekoniecznie wpisuje się w zdrową dietę. Może to być świetny sposób, aby poprawić sobie nastrój i chwilę odpocząć od restrykcyjnej diety. W przypadku cheat day istnieje ryzyko, że po prostu przesadzisz z kaloriami, ucierpi na tym również Twoje zdrowie i samopoczucie.

ile kalorii w cheat meal

Cheat day ile kalorii?

Nie da się zaprzeczyć, że pojęcia takie jak cheat day i cheat meal są coraz bardziej popularne, szczególnie w środowisku osób dbających o dietę i uprawiających sport. Ten sposób żywienia nie jest dobry dla wszystkich. Warto dokładnie przyjrzeć się swojemu organizmowi i przemyśleć, czy Twoja relacja z jedzeniem jest dobra, czy jesteś w stanie bez problemu przestrzegać restrykcyjnych zasad. W stosowaniu oszukanych posiłków jest spore ryzyko, że dana osoba nie zdoła zachować umiaru i po prostu rzuci się na jedzenie. Tak mogą postępować osoby borykające się z zaburzeniami odżywiania, w związku z tym ich codzienna dieta nie powinna być tak restrykcyjna, tylko dobrze zbilansowana i składająca się z ulubionych, smacznych, zdrowych posiłków. Oczywiście jeden oszukany posiłek nie zaprzepaści Twojej pracy, jednak we wszystkim należy zachować umiar.

cheat day a dieta redukcyjna

Cheat day na diecie redukcyjnej

Jeśli planujesz dietę redukcyjną najlepiej skupić się na zmianie codziennych nawyków. Twoje codzienne posiłki powinny być dobrze zbilansowane, jednak nie musisz rezygnować ze wszystkich przyjemności. Cheat meal nie jest pomysłem, który sprawdzi się u każdej osoby. Jeśli czujesz, że posiłki w formie nagrody mogą źle wpłynąć na Twoją psychikę, zrezygnuj z tego pomysłu. W Twojej codziennej zdrowej diecie jest miejsce na kostkę ulubionej czekolady lub inne pozornie niezdrowe produkty. Najważniejszą umiejętnością jest odpowiednie komponowanie posiłków. Przede wszystkim ważny jest umiar i zdrowy rozsądek. Ciekawym rozwiązaniem, aby zaspokoić ochotę na słodycze lub słone przekąski są produkty zaliczane do kategorii zdrowej żywności. Pyszne batony lub ciastka proteinowe z pewnością zaspokoją Twoje pragnienia i jednocześnie dostarczą do organizmu cennych wartości odżywczych.

Codzienna dieta nie powinna opierać się wyłącznie na wyrzeczeniach. Zmiana stylu życia może być fascynującą przygodą!

Data publikacji:

Data publikacji:

Polecane

pixel