Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Chrom w tabletkach i płynie

( ilość produktów: 10 )

Chrom jest pierwiastkiem chemicznym odkrytym w 1797 roku. Nazwa jego pochodzi od greckiego słowa "chroma”, czyli kolor. Występuje w kilku postaciach chemicznych a zazwyczaj spotykane jego odmiany to pikolinian lub polinikotynian chromu. Pożywienie przeciętnego człowieka zawiera zbyt małe jego ilości, więc warto pomyśleć o uzupełnieniu niedoborów suplementami diety, lecz pamiętajmy, że nie może on być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Działanie chromu

Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi dlatego też u osób ze stanem przed cukrzycowym, cukrzycy typu 1 oraz typu 2 może być stosowany w celu zmniejszenia stężenia cukru we krwi. Przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Zapewniając sobie odpowiednią dawkę chromu, możemy obniżyć poziom złego cholesterolu LDL, a podnieść poziom dobrego HDL. Może być stosowany również przez sportowców w celu poprawy wyników lub zwiększeniu energii.

Zapotrzebowanie na chrom

W naszym organizmie znajduję się około 6g chromu. Zapotrzebowanie jego nie jest aż tak wysokie, lecz współczesny tryb życia oraz żywność, jaką na co dzień jadamy, jest uboga w składniki mineralne, a w tym również chrom. Początkowym sygnałem mówiącym o tym, że możemy mieć niedobór tego pierwiastka, mogą być bóle głowy oraz wzmożoną drażliwość, niepokój lub zmęczenie. W niektórych przypadkach możemy zaobserwować również spadek nastroju czy nudności. Dodatkowo ochota na słodycze oraz alkohol może świadczyć o niedoborze chromu.

Ze względu na starzenie się z biegiem lat stężenie chromu w naszym organizmie spada, a może rosnąć zagrożenie cukrzycą lub chorobami serca. Przy jego niedoborze może być zaburzony wzrost oraz długość życia. Należy również pamiętać, aby podczas przyjmowania chromu unikać słodyczy, dżemów, miodu oraz produktów zawierających w składzie dużą ilość cukrów prostych. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Marka
Cena
-
pixel