Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zwiększ swoją masę z Gain Pro i Up Your Mass!

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy się zająć porównaniem dwóch prawdopodobnie najlepszych na chwilę obecną odżywek typu bulk. Pierwszym z nich jest Gain Pro sygnowany przez samego Flexa Wheelera, drugi to popularnie lubiany i znany Up Your Mass.Zacznijmy więc od przedstawienia czym są powyższe produkty. Zarówno Gain Pro, jak i Up Your Mass to odżywki węglowodanowo-białkowe typu bulk, w których stosunek białek do węglowodanów wynosi ok. 50%-50% i przeznaczone są one do rozwijania masy mięśniowej. Co widać na pierwszy rzut oka? Oba produkty są podobne wagowo ? Up Your Mass jest o 400g cięższy od produktu marki Muscle Excellence. Nie jest to jednak problemem dla osób, które w głównej mierze cenią sobie jakość. Przejdźmy więc do konkretów.Gain Pro w jednej porcji dostarcza aż 51g białek najlepszej postaci. Są to najrozmaitsze frakcje o długotrwałym, jak i szybkim czasie wchłaniania. W jego skład wchodzi koncentrat białka serwatkowego, izolat białek mleka, albumina jajeczna oraz izolat białka wołowego. Te doskonałe białka silnie przyczyniają się do rozbudowy masy mięśniowej najwyższej jakości. Produkt marki MHP ? Up Your Mass w jednej porcji zawiera 46g białka dostarczonych w głównej mierze z izolatu białka sojowego, koncentratu białka serwatkowego.

Zatem pierwsze z tych porównań jest zdecydowanie na korzyść Gain Pro. Dodatkowym atutem jest z pewnością, że charakteryzuje go znacznie lepszy profil aminokwasowy. Patrząc na węglowodany w obu produktach nie można pozostać obojętnym wobec składu MEX. Amyloza i amylopektyna pozyskiwane z ryżu, a także maltodekstryna robią olbrzymie wrażenie. Pierwsze dwa są jednymi z podstawowych węglowodanów złożonych, które znajdują zastosowanie w diecie każdego sportowca. Maltodekstryna zaś nie powoduje wyrzutu insuliny, co ma doskonały wpływ na uzupełnienie glikogenu bez zbędnego odkładania się tkanki tłuszczowej.


Up Your Mass na tle Gain Pro wypada w tym przypadku co najmniej blado. Nie dość, że dostarcza on w jednej porcji większej ilości węglowodanów (58g / 49g) to są one przyzwoicie mówiąc co najmniej kiepskiej jakości. Uzyskiwane są w głównej mierze z owsa i jęczmienia, dlatego też podstawowym składnikiem będzie skrobia (ok, ryż też zawiera skrobię, jednakże amylopektyna ułatwia
docieranie enzymów trawiennych, dzięki czemu jest szybciej trawiona). Produkt sygnowany przez Flexa Wheelera nie dostarcza również zbędnych tłuszczy, dlatego będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć akurat tego makroskładnika.

Z kolei Up Your Mass dostarcza w porcji aż 11g tłuszczy. Niemniej są to jednak średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które wspomagają przyrost siły i masy mięśniowej, dlatego też w tym wypadku nie można zarzucić produktowi prawie nic. Dlaczego prawie? Gdyż na te 11g, 2g stanowią jednak kwasy tłuszczowe nasycone.

Oba produkty są wyjątkowo dobre i bardzo dobrze pomagają rozbudować włókna mięśniowe. Jednakże wybór marki zależy tylko od Was. Czy może chcecie zbudować masę mięśniową naprawdę dobrej jakości i charakteryzować się doskonałą definicją, czy może interesuje Was znaczny przyrost masy ciała, jednakże może dojść do powiększenia tkanki tłuszczowej?
Data publikacji:

Polecane

OLIMP Gain Bolic 6000 - 1000g

OLIMP Gain Bolic 6000 - 1000g

58,62 zł11398 pkt.
0,06 zł / g
pixel