Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zredukowany Glutation (Antyoksydanty)

Podczas każdego stresu, wysiłku fizycznego, w tym i sportowego dochodzi do powstawania sporej ilości wolnych rodników. Mogą one poważnie uszkodzić błony komórkowe i same komórki ciała.

Dlatego tak istotne jest przyjmowanie suplementów zawierających antyoksydanty.
Termin ten obejmuje witaminy, minerały, substancje fitochemiczne oraz enzymy, których podstawowym zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników, które powstają pod wpływem tlenu w naszym organizmie.

Antyutleniacze chronią również przed chorobami związanymi z wiekiem, a także spowalniają skutki starzenia się.
Używać powinno ich się praktycznie na co dzień , jako dodatek do zbilansowanej diety, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zapobieganiu uszkodzenia komórki.
Bardzo istotną rolę w zapobieganiu stresowi  oksydacyjnego w ludzkich komórkach odgrywa Glutation.
Bezpośrednio wiąże niebezpieczne  rodniki hydroksylowe i tzw. atomy tlenu singletowego.

Glutation  odgrywa też rolę jako niezbędny element w kilku enzymach  detoksykujących ludzki organizm, uczestniczy w transporcie aminokwasów przez błonę komórkową i może wspomagać przeciwutleniacze takie jak witamina E i C, w celu aktywacji ich bioaktywnych form. Glutation (GSH) jest cząsteczką tripeptydową i składa się z kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny.Glutation jest obecny w prawie wszystkich komórkach żywych i bez niego nie mogą przeżyć. Dodatkowo w organizmie chroni komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników; oczyszcza organizm z substancji zewnętrznych (takich jak leki), zanieczyszczeń środowiska i czynników rakotwórczych; utrzymuje stabilność błon komórkowych; reguluje biosyntezę  białek i DNA , wzmacnia funkcje immunologiczne poprzez wpływ na limfocyty, syntezy prostaglandyn i transport aminokwasów.

Dotychczas sportowcy musieli podawać ten środek poprzez dość bolesne iniekcje, ale od momentu wprowadzenia na rynek formy tzw. zredukowanej Glutationu, ten stan się zmienił. Forma ta  praktycznie w stanie nienaruszonym przechodzi przez kwaśne środowisko żołądka. Dr Steve Edelson, z Centrum Ekologicznego i Medycyny Prewencyjnej w Atlancie (Georgia) w swoich artykułach i pracy badawczej  wykazał, że około 80 % Glutationu w formie zredukowanej, doustnej wchłania się w stanie nienaruszonym, a jego stężenie w krwi pozostanie na podwyższonym poziomie przez około trzy godziny.
Suplementy diety, które zawierają zredukowany glutation , powinny być podawane z N-acetylocysteina (w dawce 1,800-2,400 mg na dobę), dla uzyskania pełnego, chroniącego zdrowie efektu.


Tylko jedna tabletka dziennie, do posiłku , już całkowicie wystarczy , aby profilaktycznie chronić organizm.


mgr Bartosz Guran

Data publikacji:

Polecane

OLIMP Glutamine Xplode - 500g

OLIMP Glutamine Xplode - 500g

108,49 zł21698 pkt.
0,22 zł / g
pixel