Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Trening aerobowy jako klucz do uzyskania beztłuszczowej sylwetki

Mamy nadzieję, że mieliście okazję zapoznać się z naszymi poprzednimi artykułami dotyczącymi rozbudowy masy mięśniowej. W dzisiejszym artykule postanowimy skupić się przede wszystkim na tym, czym jest trening aerobowy, jakie są jego wady i zalety i czy w ogóle warto zawracać sobie nim głowę podczas zwiększania masy mięśniowej.

Trening aerobowy, tak samo jak i trening siłowy jest nieodzowną częścią, dzięki której dochodzi do ukształtowania sylwetki, zrzucenia nadmiaru tkanki tłuszczowej i lepszego wyrzeźbienia mięśni.
Zapewne wielu z Was często zadaje sobie pytanie czy warto i miewa wątpliwości, czy aby słusznym jest wykonywać trening aerobowy. Sam w sobie rodzaj tego treningu jest bardzo korzystny. Sprawia, że mięśnie są lepiej dotlenione, odżywione, wolniej się męczą i gotowe są do dłuższego wysiłku. Trening typu cardio poprawia wyniki wytrzymałościowe, jak i kondycję. Niezależnie od tego czy jest to zwykła przejażdżka rowerem, spacer, czy bardzo intensywny sprint ? zawsze jest to swego rodzaju forma aktywności fizycznej, która przekłada się na przyspieszenie metabolizowania tłuszczy.

Jak go wykonywać, aby uzyskać jak najlepszą efektywność?

Bardzo często słyszymy opinie, że trening aerobowy wykonywany jest w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to oczywiście prawda, jednakże należy pamiętać, że taki trening będzie efektywny ? tylko i wyłącznie wtedy, gdy utrzymywane będzie prawidłowe tętno. (powinno ono wynosić od 65-75% tętna maksymalnego). Tętno maksymalne można obliczyć z prostego wzoru HRmax = 220 ? wiek. Dla osoby w wieku 30 lat trening aerobowy powinien wynosić od 124-143 uderzeń na minutę.
Kiedy i jak długo wykonywać trening aerobowy?

Nie ma jednoznacznej metody, która będzie dokładnie opisywała jak długo należy wykonywać trening aeorbowy z racji uwarunkowań genetycznych, czy bardziej aktywnego trybu życia. Przyjmiemy jednak, że trening aerobowy powinien być wykonywany zaraz po przebudzeniu bądź bezpośrednio po treningu. W obu przypadkach należy jednak przed wykonaniem cardio dostarczyć szybkowchłanialnego białka bądź aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach z racji tego, że pomagają one zabezpieczyć mięśnie przed katabolizmem, a szczególnie tym poabsorpcyjnym, który jest w stanie doprowadzić do rozpadu białek mięśniowych. Niezwykle dobrym połączeniem jest wykonywanie treningu siłowego wraz z aerobowym.
Najpierw rozpoczynamy ciężkie treningi siłowe, które wypłukują glikogen z mięśni i cała ich energia skupiona jest na prawidłowej pracy włókien. Serie łączone są zdecydowanie bardziej intensywne i z całą pewnością podnoszą tętno serca, jednakże aby trening był wykonany na 100% niezbędne jest dorzucenie choć 30 minut cardio. To właśnie wtedy mamy do czynienia z treningiem tlenowym, który charakteryzuje się przyspieszonym spalaniem tkanki tłuszczowej oraz zwiększoną termogenezą organizmu.


Redukcja tłuszczu ? jak przebiega ? krok po kroku

Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest procesem prostym, gdyż charakteryzuje ją to, że w organizmie zachodzi wiele zmian. Należy pamiętać, że trening tlenowy poprzedzony być powinien sporą porcją aminokwasów, jako że stanowią one ochronę dla naszych mięśni. Sam przebieg treningu siłowego jest stosunkowo prosty ? najpierw dochodzi do wyczerpania glikogenu, następnie wykorzystywana jest energia z tkanek tłuszczowych, a na samym końcu z tkanek mięśniowych. Najlepszym rozwiązaniem dla treningów aerobowych jest czas, gdy posiadamy najmniej glikogenu ? po to, aby skrócić czas treningu. Stąd rozwiązanie, aby ćwiczyć aerobowo zaraz po przebudzeniu się bądź po wzmożonym treningu. Aby wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie suplementacji opartej o wysokiej jakości spalacz tłuszczu, a także kwas linolowy. Od siebie polecić możemy produkt Jungle Burner, który nie dość, że podnosi termogenezę to ułatwia pozbycie się nadmiaru tłuszczu.

Co stosować ? jak zabezpieczać mięśnie przed katabolizmem i doprowadzić do rozbudowy masy mięśniowej?

Podstawą będą z całą pewnością aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Polecić Wam możemy produkt (A)BCAA+, który zawiera najprostszy zestaw odpowiednio dobranych aminokwasów rozgałęzionych. Co więcej?
Zdecydowanie dobrym wyborem będzie produkt Crea Fight, który jest jedną z najbardziej zaawansowanych formuł potreningowych odpowiedzialnych za wzrost mięśni, poprawę wyników siłowych i wytrzymałościowych. Dzięki niemu będziecie znacznie lepiej się regenerować i być szybciej gotowymi na następny trening. Pamiętać należy również, że podczas ćwiczeń aerobowych dochodzi do bardzo mocnej pracy więzadeł, stawów i kości, co może prowadzić do ich naruszenia, czy nawet uszkodzeń. Aby tego uniknąć warto zainteresować się suplementem Animal Flex.

Rodzaje ćwiczeń i techniki

Jednymi z najbardziej popularnych ćwiczeń aerobowych są jogging i jazda na rowerze. Dla wielu jest to doskonałe rozwiązanie, jak i forma relaksu ? dla innych nie, gdyż niekiedy bardzo ciężko jest utrzymać jednakową intensywność. Ci, którzy nie chcą korzystać z dobrodziejstw matki natury powinni zainteresować się ze sprzętem stacjonarnym typu bieżnia, orbitrek, czy rowerek treningowy. Warto również rozważyć dodanie basenu, który ma doskonały wpływ na rozwój całego ciała.
Data publikacji:

Polecane

IRON HORSE Crea Fight 2.0 - 840g

IRON HORSE Crea Fight 2.0 - 840g

138,99 zł30378 pkt.
0,17 zł / g
IRON HORSE Iron Recover - 900g

IRON HORSE Iron Recover - 900g

128,58 zł27800 pkt.
0,14 zł / g
UNIVERSAL Animal Flex - 44pack

UNIVERSAL Animal Flex - 44pack

228,19 zł39800 pkt.
EXTRIFIT Flexain - 1000ml

EXTRIFIT Flexain - 1000ml

79,00 zł15800 pkt.
0,08 zł / szt.
pixel