Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

TRENINGI PERSONALNE

TRENINGI PERSONALNE

OSTATNIO NA BLOGU PORUSZAM DOŚĆ DUŻO TEMATÓW, KTÓRE POWODUJĄ EMOCJE NA FORACH, A I PODCZAS ROZMOWY CZY DYSKUSJI CZĘSTO PODNOSZONA JEST WRZAWA I OBRUSZENIE SPOWODOWANE RÓŻNYMI OPINIAMI I DOŚWIADCZENIAMI.

DZIŚ CHCIAŁBYM WAM PRZEDSTAWIĆ TEMAT ISTOTNY DLA CO RAZ WIĘKSZEJ GRUPY ODBIORCÓW. MOWA TUTAJ O TRENINGACH PERSONALNYCH! TRENING PERSONALNY WDAŁ SIĘ JAKO USŁUGA NA WSZYSTKIE WIĘKSZE I ZNACZĄCE SIŁOWNIE NA CAŁYM ŚWIECIE, MAJĄC ZA ZADANIE UŁATWIĆ STAWIANIE PIERWSZYCH KROKÓW NA SIŁOWNIACH CZY TEŻ POPROWADZENIE KLIENTA PRZEZ DŁUŻSZY ETAP WYZNACZONĄ DROGĄ, KTÓRA WCZEŚNIEJ USTALANA JEST RAZEM Z KLIENTEM.

Sama idea treningów personalnych rozpoczęła się tak, jak rozpoczyna się każda inna nowa formy usługi, czyli od ZAPOTRZEBOWANIA. W raz z co raz to większym napływem amatorów na siłownie, zaczęto zauważać większy ruch na forach internetowych, a za tym też szła masa porad od niezweryfikowanych użytkowników. Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się kontuzje, a w przeciwności - długo było czekać, aby pojawiły się efekty.

Rynek żyje i jest dynamiczny. Tam, gdzie jest potrzeba, tam znajduje się produkt. Opieka trenerska jako taka sama w sobie zawsze postrzegana była jako coś ekskluzywnego i zarezerwowanego dla zawodowych sportowców i tutaj pojawiła się szansa - szansa dla trenerów personalnych.

TRENER PERSONALNY

Przed samym trendem na siłownie i różnego rodzaju aktywności, trenerzy personalni byli osobami o kierunkowym wykształceniu, dobrej wiedzy i dużym doświadczeniu. Wraz z napływem jednostek pojawili się młodzi, jurni i chętni do pracy. Warto podzielić nowe pokolenie na dwie grupy: pierwsza to grupa trenerów pasjonatów, osób z doświadczeniem na siłowni czy też w innych sportach siłowych. Pierwsza grupa trenerów, to osoby których cechuje zobowiązanie z własnym zawodem i sylwetką. Są to osoby zadbane, często o sportowej i nienagannej sylwetce dającej przykład swoim podopiecznym. Ta grupa posiada wiele cech trenerów sprzed ery treningów personalnych, z tym że w mojej opinii są od nich lepsi. Nie zawstydzeni, bez kompleksów, ciągle uczący się nowinek, o które nie trudno w sporcie. Niestety wielu ze starej gwardii, zaznaczam - nie wszyscy, są zadufani w sobie, a jedynie ich staż pozwala im na swobodne poruszanie się w świecie fitnessu.

Druga grupa świeżych trenerów to trenerzy liczący na dobry i szybki zarobek. Osoby te często nie posiadają doświadczenia, ich kurs mógł się opierać na internetowych szkoleniach. Grupa ta rzadko dysponuje kompletnym wizerunkiem, a często stara się wypełniać swój czas wolnym treningami jako sposób na dorobienie, ponieważ ich praca związana jest z innym zawodem. Nie będę się tu rozpisywał ani hejtował.

WAŻNE - DO KLIENTA

…jak podejść do tematu?

TUTAJ CHCIAŁBYM PRZEDSTAWIĆ, JAK JA BYM POSTĘPOWAŁ, KIEDY Z TĄ WIEDZĄ MIAŁBYM SZUKAĆ POMOCY WŚRÓD TRENERÓW PERSONALNYCH.

1. Siłownia - na ten moment nie ma już złych czy słabo wyposażonych siłowni. Każdy z dużych obiektów posiada już odpowiedni standard, który umożliwia nam przeprowadzanie kompletnego treningu. Jedyna istotna informacja dla mnie to odległość - staraj się wybierać siłownię, która jest najbliżej twojego miejsca zamieszania, jeżeli takowa spełnia wymagania podane poniżej.

2. Kadra - warto zapoznać się z kadrą trenerów, którzy pracują na danej siłowni. Wielu z nich wyspecjalizowanych jest w swojej dziedzinie - jeżeli wiemy, czego chcemy, możemy precyzyjnie wybierać.

3. Przygotowanie - mamy siłownię, mamy umówionego trenera, czas na przygotowanie siebie. Tutaj apel do wielu - jeżeli czujecie taką potrzebę, to nie mam nic przeciwko, ale Ja przed podjęciem wyzwania wstrzymałbym się przed zakupem drogich butów, specjalistycznych ubrań lub zbędnej elektroniki.

4. Ustalenie celów - jeżeli mamy siłownię, mamy trenera i mamy podstawowe wyposażenie to warto zastanowić się nad celami. Nie ma co oczekiwać, że trener w 100% zrobi to za nas. Musimy być świadomi, co nas interesuje i na czym nam najbardziej zależy.

Myślę, że na początek wystarczy i pozwoli Wam ruszyć na podbój siłowni. Warto być świadomym, dlatego za niedługo wrócę do tematu, zagłębiając się bardziej w praktyczną stronę odbywania treningów personalnych. Ważne, abyście ruszyli, ruszyli się w ogóle i zrobili coś dla siebie. Jeżeli potrzebujesz pomocy trenera personalnego w Częstochowie — skontaktuj się z naszym partnerem Body Condition Center!

Data publikacji:

Polecane

pixel