Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Suplementy zwiększające pompę krwi...

Suplementy zwiększające pompę krwi

Czy jesteś pewien że potrafisz dobrze dobrać dla siebie produkt przedtreningowy? Czy nie łapiesz się na tym że przy jego wyborze koncentrujesz się jedynie na właściwościach pobudzających? Z naszego artykułu dowiesz się więcej o pompie mięśni i wpływie tego zjawiska na efekty treningu jak i jego jakość.


Nasza świadomość dotycząca suplementów diety, ich składu i potencjalnego działania jest coraz większa. Narasta też tendencja do oczekiwań natychmiastowych rezultatów z naszych treningów, do szybkiego przyrostu siły, masy mięśniowej, ekspresowego spalania tkanki tłuszczowej, dlatego zwłaszcza młodzi ludzie chcą te efekty poczuć, zobaczyć nie za kwartał, nie za miesiąc, ale już teraz dziś, od razu po wykonanym treningu, a jeszcze lepiej bezpośrednio na treningu !

 

Właśnie z tych powodów w ciągu kilku ostatnich lat prawie każda firma produkująca suplementy na potrzeby sportu ma w swej ofercie preparaty do stosowania przed treningiem.

Według reklamowych opisów zapewniają one energie do odbycia mocnego treningu, pozwalają poczuć więcej siły i wydolności już na kilkadziesiąt minut po zastosowaniu preparatu, do tego zapewniają spalanie tkanki tłuszczowej na potrzeby wykonywanego intensywnego treningu.

Wiele z tych preparatów dodatkowo ma wpływać na poprawę samopoczucia i samooceny trenującego.


W dzisiejszym artykule postaramy się w przystępny sposób zapoznać czytelników z rodzajami staków przedtreningowych, ich składem, oraz z ich realnym oddziaływaniem na organizm człowieka.

Zajmiemy się też tematem zagrożeń jakie może nieść przedawkowanie lub stosowanie niewłaściwego (mającego nieodpowiedni skład ) staka przedtreningowego. Mamy też nadzieje że pewna część czytelników uzyska odpowiedz na własne indywidualne pytania : jaki suplement przedtreningowy jest dla mnie właściwy?

Czy wspomaga on moje wysiłki podczas ?robienia masy ? czy tez w tym przeszkadza ? a może właściwe będzie stosowanie staka przedtreningowego na etapie zrzucania tkanki tłuszczowej ? kiedy i jak często mogę stosować stymulanty przedtreningowe?

Na początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jakie jest najważniejsze zadanie preparatu przedtreningowego? Każdy z nas odpowie ? ?musi dawać pompę?! No ale co to dokładnie znaczy?

Otoż chodzi dokładniej o usprawnienie funkcjonowania układu krwionośnego ? który w pierwszej kolejności odpowiedzialny jest za rozprzestrzenianie i roznoszenie po całym ciele wszystkich składników odżywczych. Aby nasze mięśnie miały siłę, muszą dostać energię dostarczaną przede wszystkim dzięki naszej krwi.

To właśnie ona odpowiada za transport substancji!
Przede wszystkim, tego preparaty przedtreningowe i wspomniany wcześniej efekt pompy będzie kojarzy nam się ze stymulantami tlenku azotu.

Jeśli szukamy czegoś prostego, to idealna dla nas będzie arginina z preparatu AAKG + firmy 4+ NUTRITION. Arginina jest bowiem składnikiem, który stymuluje powstawanie w organizmie tlenku azotu oraz przyczynia się nie tylko do większej sprawności fizycznej, ale także daje odczuwalnie lepszy efekt na treningach. Jeżeli jednak szukamy czegoś o bardziej zaawansowanym składzie, to powinniśmy zwrócić uwagę na preparat XTREME PUMP + tej samej firmy. Ten suplement jest niemalże najeżony różnymi składnikami aktywnymi, które z cała pewnością pomogą nam osiągnąć o wiele lepsze treningowe rezultaty. Po pierwsze, wspomniany suplement zawiera mieszankę zwiększająca wytrzymałość na treningu, w skład której wchodzą beta-alaninia, arginina, tauryna, tyrozyna i kofeina, dzięki czemu nie tylko będziesz miał więcej energii, ale także jakość Twojego treningu się poprawi.

Ponadto opatentowany kompleks antyoksydantów zahamuje wytwarzanie szkodliwych wolnych rodników, na których działanie niezwykle mocno narażony jest organizm poddawany treningowym obciążeniom. Jeżeli dodamy do tego jeszcze zawartość Vitargo? czyli specjalnie dobranych, złożonych węglowodanów, które nie obciążają organizmu a dostarczają prawdziwego zastrzyku energii, to możemy mieć pewność, że ten suplement nas nie rozczaruje.

 

Na uwagę zasługuję jeszcze dwa produkty firmy Iron Horse.

Pierwszym z nich jest IRON PUMP. Ten wydawać by się mogło ? klasyczny w składzie suplement, niech was nie zwiedzie swoim składem. Potężna dawka jabłczanu cytruliny, beta ? alaniny, tyrozyny i tauryny pozwolą uczynić każdy twój trening niezapomnianym. Obok tych substancji znajdziemy tu także acetyl ? l ? karnityny, bardzo dużą dawkę AAKG, spora porcję witamin, kofeinę i magnez oraz ziołowe ekstrakty, które we wspólnym połączeniu powodują maksymalizację napompowania mięśni oraz niesamowity wzrost siły, wytrzymałości i przyspieszenie regeneracji. 20 gramowa porcja bez zbędnych wypełniaczy czy cukrów powoduje, że jest to jeden z najsilniej działających preparatów tego typu na rynku. Jako ostatni chciałabym przedstawić innowacyjny produkt tej firmy, dedykowany specjalnie osobom, które z niezwykłą starannością dbają o szczupłą sylwetkę. Tym preparatem jest THERMO PUMP, który w swoim składzie łączy pełne dobrodziejstwo opisanego przed chwilą IRON PUMPA oraz delikatny termogeniczny efekt. Takie działanie zawdzięcza bowiem zawartości między innymi ketonów malinowych, czy ekstraktu z korzenia imbiru, które nie tylko dodatkowo pobudzają, ale także dają odczucie delikatnego rozgrzania, dzięki czemu podczas treningu możemy być pewni,że niechciany tłuszczyk nie zazna spokoju.

Oczywiście poza ekstraktami roślinnymi preparat ten ma w swoim składzie także boostery tlenku azotu, witaminy z grupy B, argininę, beta ? alaninę, tyrozynę oraz AAKG, dzięki czemu jest skuteczny i z całą pewnością będziemy z niego zadowoleni.
Na zakończenie chcieliśmy jeszcze poruszyć pewną kwestię wspomnianą na samym początku. Otóż czego się wystrzegać? Niestety, do tej pory dosyć często spotykamy się na siłowni z polecaniem produktów ze względu na to, że ?mocno klepią? czy ?kopią?. Ale sami odpowiedzmy sobie na pytanie ? czy tego właśnie oczekujemy od takiego preparatu? Suplement, który ? delikatnie mówiąc ? pozostawia tak mocne wrażenia w naszych odczuciach, będzie przede wszystkim opierał się na pobudzaniu naszego układu nerwowego a nie mięśni! Właśnie dzięki zastosowaniu mocnych ? często niedozwolonych ? stymulantów, nasze odczucia będą o wiele silniejsze, jednak tylko pozornie, ponieważ po takim preparacie w naszych mięśniach niewiele zostanie korzyści, my natomiast borykać się będziemy z przerażającym efektem ?zejścia? , demotywacji i okropnego zmęczenia.
Dlatego właśnie prepatary przedtreningowe dobierajmy z myślą o naszych mięśniach i ich zapotrzebowaniu, a mocnych wrażeń poszukajmy gdzie indziej, niż w puszcze suplementu...

--- Artykuł przygotowany został przez Panią Olimpię Przyjemską


Olimpia Przyjemska - Dietetyk sportowy. Doktorant Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z zakresu toksykologii, z wykształcenia Fizjolog. Autorka licznych artykułów z zakresu zdrowego odżywiania oraz zasad wspomagania suplementacyjnego, publikowanych na łamach ogólnopolskich pism sportowych. Ekspert ds. odżywiania w zakresie nadwagi, otyłości i zaburzeń żywienia związanych z dysfunkcjami metabolicznymi. Ponadto specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych planów żywieniowo-suplementacyjnych w sporcie wyczynowym i amatorskim zarówno na etapie przygotowań jak również startów w zawodach.
Data publikacji:

Polecane

MUTANT - Pump - 154vcaps.

MUTANT - Pump - 154vcaps.

120,69 zł23678 pkt.
IRON HORSE Iron Pump - 320g

IRON HORSE Iron Pump - 320g

62,01 zł13698 pkt.
0,19 zł / g
pixel