Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Strach przed nowym

STRACH PRZED NOWYM

Strach. Czym jest w ogóle strach sam w sobie? Nie sięgając do Wikipedii i definiując to po swojemu, dla mnie: strach jest dźwiękiem zamykanych drzwi nocą, kiedy nikogo poza tobą nie powinno być w domu.

STRACH JEST NIEMOŻLIWOŚCIĄ WYOBRAŻENIA SOBIE CAŁEGO JUTRA.

Strach bezimienny, nieokreślony, nieznany, bez perspektyw, bez nadziei. Strach jest w nas, strach jest po prostu brakiem odpowiedzi na zaistniałe pytanie. Im szybciej odpowiedź jest potrzebna, tym większy pressing związany ze strachem.

Strach jest domeną osób myślących. Wydawać się może, że sam proces myślenia i przewidywania jest czynnością przydatną i niezbędną. I jest, z tym że nadmiar powoduje negatywne skutki. Ile z was zna osoby, które podjęły dla was niezrozumiałe, trudne, dziwne kroki, których wy byście nigdy się nie podjęli? Wyjazd za granicę? Przeprowadzka? Niezrozumiały partner? Kupno starego domu? Uwierzcie mi - osoby podejmujące te decyzje, raz że są bardziej szczęśliwi, dwa - nie walczą ze strachem. Głęboka analiza mózgu powoduje przewidywalność, logiczne myślenie daje przewagę dedukcji, a co za tym idzie - wszelkie obrazy niepowodzeń. Kto z Was chodzi do pracy, przeklinając co drugi dzień współpracowników, szefa lub cały ustrój, w którym się znalazł. Przeklinasz, ale jesteś bezpieczny. Czujesz się bezpieczny, chociaż płyniesz łodzią, która ci się nie podoba. Chociaż kapitan cię beszta, a załoga poniża. Czujesz się jednak bezpiecznie, bo statek nie przecieka, a i obiad jest w porę, więc jakoś można przetrwać. Logicznie myśląc, nie ma co wsiadać w szalupę ratunkową i to jeszcze samemu. Bo? Bo można utonąć, umrzeć z głodu, zostać pożartym przez rekiny. I tak dryfujemy ze strachem na pokładzie. To nic, że najczęściej ci, co nie definiują sobie strachu dostają to, co sobie wymarzyli.

W TYM MIEJSCU WARTO SPOJRZEĆ NA SIEBIE W LUSTRO. POPATRZ PROSZĘ W LUSTRO I ZAPYTAJ SIEBIE, KIM JESTEŚ? CO REPREZENTUJESZ? CO CIĘ BUDUJE? KOGO UDAJESZ? I GDZIE ZMIERZASZ?

Jesteś tchórzem, bo stoisz w miejscu narzekając na sytuację! Nie reprezentujesz nic poza uprzedzeniem, strachem i opinią innych! Nic cię nie buduje, bo nie masz odwagi sięgać po materiał przeznaczony tylko dla śmiałych budowniczych! Udajesz postać jaką byś chciał być. To nic złego - szkoda tylko, że nic nie robisz, aby takim się stać! Nie masz zielonego pojęcia, gdzie zmierzasz. Trzymasz kompas w kieszeni, a jedyna funkcja twojego gps’a polega na określeniu twojej aktualnej pozycji. Jeżeli nic Cię nie dotyczy, to musisz być człowiekiem sukcesu. Nie mówię koniecznie o finansach, a o twoim osobistym sukcesie. Czym jest sukces? Sukces to być szczęśliwym. Dla mnie sukces jest w momencie, kiedy kładę się spać i ustawiam budzik na jak najwcześniejszą godzinę, nie mogąc doczekać się kolejnego dnia.

Twoja głowa się boi. Strach przed podjęciem nauki, studiów, kursów, strach przed nową wiedzą, która będzie łączyć się z nowymi kompetencjami.

Twoje ciało się boi. Strach przed zmianą nawyków żywieniowych, przed podjęciem wysiłku zmiany swojego wizerunku. Trening ciała wymaga wielu wyrzeczeń, wiąże się z nowymi obowiązkami i praktykami które nie zawsze są dla nas potrzebne.

Przestań myśleć za dużo. O zgrozo, jeśli jesteś jeszcze inteligentny, to strach pomyśleć ile scenariuszy jesteś w stanie wymyśleć przed podjęciem kolejnych kroków. Proponuję nie myśleć tak wiele, a w końcu zacząć działać. Nie ma nic bardziej przeciwstawnego od strachu.

Myślę, że naprawdę omija nas wiele i jestem coraz bardziej pewien tego patrząc na siebie z perspektywy czasu, wiele gadania i emocji często spuszczane w odpływ czasu, czasem tylko wracam do nich łapiąc się ze wstydem na przemyśleniach w związku z podjęciem próby znów i znów od początku, a czas leci, mija, już 28 rok życia, teraz widzę jak wiele czasu straconego. Obecne zmiany powodują dalsze spojrzenie, lecz wiem, że sama dalekowzroczność nie przynosi efektu. Na ten moment widzę jak idę do przodu, ale myślę, że od około 2 lat są to kroki pewne, przemyślane i dające realny przekład na lepsze jutro. Musisz działać!!!

Strach nienawidzi działania!

Działajcie bez zwłoki.

Data publikacji:

Polecane

pixel