Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Spalacze tłuszczu - informacje ogólne

efekty stosowania spalaczy tłuszczu

Podczas zimy wiele osób myśli o budowaniu dobrej formy na wiosnę. Po świątecznej degustacji, większość z nas odczuwa nieprzyjemną ociężałość. Niektórzy zauważają także dodatkowe kilogramy. Wówczas dochodzi do szaleńczego poszukiwania specyfiku, który „zdziała cuda”. Zazwyczaj takie poszukiwania kończą się hasłem: spalacz tłuszczu. Tylko czym jest wspomniany spalacz, czy wystarczy regularnie go spożywać, by schudnąć i jak rozpoznać, że dany środek jest doskonały właśnie dla Ciebie?


jak stosować spalacze tłuszczu

Co to są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety, dzięki którym można znacznie przyspieszyć proces pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej. Spalacze służą podniesieniu poziomu energii, pobudzają metabolizm a także przyczyniają się do tłumienia apetytu. W konsekwencji spalacze pomagają pozbyć się zapasów tłuszczowych gromadzonych przez organizm. Zażywanie spalaczy zaleca się zwłaszcza przed intensywnymi treningami, ponieważ wspomniany wcześniej tłuszcz najlepiej wykorzystać w charakterze dodatkowej energii podczas ćwiczeń. Wówczas można odczuć maksymalne efekty działania tych suplementów. Spalacze tłuszczu można spotkać zarówno w formie naturalnych produktów (imbir, cykoria, jabłka, czarny pieprz, ananas, algi morskie), jak i w postaci suplementów o skondensowanej formie, jak choćby Burn Shape 2.0.

co daje spalacz tłuszczu

Co daje spalacz tłuszczu?

Spalacze (w zależności od formy) mają za zadanie, zmobilizować organizm do spalania tłuszczu za pomocą procesu termogenezy, lipolizy lub obu zjawisk na raz. Zwiększenie ciepłoty prowadzi do szybszego spalania kalorii. Dodatkowo, niektóre spalacze mogą zawierać substancje pobudzające, dzięki którym można znacznie dłużej i intensywniej wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Spalacz, w zależności od składu i specyfiki działania, powinien być dobrany indywidualnie do danego organizmu. Spalacze najlepiej stosować po jakimś czasie od rozpoczęcia treningów. Dzięki temu będzie można poznać ich faktyczne możliwości. Należy zatem pamiętać, że spalacze tłuszczu nie są tabletkami dokonującymi „cudownej przemiany”. Poza suplementacją, trzeba równocześnie dać coś do siebie.

jak działają spalacze tłuszczu

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze są w stanie ułatwić ćwiczenia nawet tym najbardziej ociężałym zawodnikom, pozbawionym fundamentalnej motywacji do działania. Wszystko dlatego, że termogeneza wykorzystywana w spalaczach, wykazuje nie tylko działanie stricte ukierunkowane na redukcję masy tłuszczowej. Znaczna część spalaczy zawiera tzw. stymulanty (np. kofeina), które pobudzają organizm do aktywności a także blokują receptory adenozynowe w mózgu, przyczyniając się do wzmocnienia wytrzymałości podczas ćwiczeń. Stosując odpowiednie spalacze, można zahamować zmęczenie, pozbyć się senności (np. po ciężkim dniu pracy przy komputerze), jak również wypracować dodatkowe pokłady motywacji do ćwiczeń.

Aby wykorzystać potencjał spalaczy w pełni, należy spożywać je przed treningiem. Dodatkowo spalacze mają wpływ na wrażliwość insulinową. Dzięki temu można znacznie skuteczniej budować tzw. „suche mięśnie”. Spalacze opierają się o procesy termogenezy oraz lipolizy. Lipoliza wiąże się z rozpadem tkanki tłuszczowej na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. W takiej formie organizm może z powodzeniem wykorzystać zmagazynowaną energię na procesy metaboliczne. Z kolei termogeneza to nic innego jak wzrost temperatury ciała, który sprzyja procesom lipolitycznym. Warto pamiętać, że wówczas organizm w naturalny sposób stara się ochłodzić ciało, wydzielając pot. Dzięki temu także można się pozbyć dodatkowych kalorii. Substancje, które najczęściej występują w termogenikach, to m.in. guarana, kofeina czy synefryna.

UWAGA! Nie każdy dobrze reaguje na stymulanty. Z tego powodu niektóre spalacze tłuszczu są pozbawione np. kofeiny, jak kultowy produkt Cutting Edge. Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem, czy hormonami tarczycy, powinny skonsultować się z lekarzem przed zakupem spalaczy. Każdy suplement jest inny, nawet jeśli finalnie prowadzi do tego samego rezultatu. Niektóre produkty działają słabiej i od nich warto zacząć swoją przygodę ze spalaczami. Należy także pamiętać, by nie uzależniać organizmu od działania spalaczy, lecz stosować rozsądne przerwy w ich zażywaniu.

Data publikacji:

Polecane

pixel