Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

SUPLEMENTACJA ZWIERZĄT

SUPLEMENTACJA ZWIERZĄT

WIĘKSZA LICZBA PRZEPRACOWANYCH GODZIN, LEPSZE ZAROBKI, A CO ZA TYM IDZIE - WYŻSZY STANDARD ŻYCIA. NIE TYLKO NASZEGO, A TAKŻE NASZYCH PUPILI, KTÓRYMI POSTANOWILIŚMY SIĘ ZAOPIEKOWAĆ. WIELE SIĘ ZMIENIŁO NA PRZESTRZENI LAT, KIEDY TO PIES ODNAJDOWAŁ SWOJE MIEJSCE TYLKO W KOJCU, A KOTY W ZIMĘ WALCZYŁY O CIEPŁO POD ROZGRZANYM SILNIKIEM POJAZDU, KTÓRY WŁAŚNIE ZAPARKOWAŁ NA PODJEŹDZIE. ŚWIADOMOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZWIERZĘ STAŁA SIĘ SPRAWĄ NADRZĘDNĄ, A I MORALNOŚĆ WOBEC NICH ZOSTAŁA MOCNO UGRUNTOWANA. ZE ZWIERZAKIEM JAK Z DZIECKIEM. ŚPIMY RAZEM, WYCHODZIMY RAZEM, JEMY RAZEM. INTYMNOŚĆ POMIĘDZY PANEM, A JEGO PUPILEM OSIĄGNĘŁA MAKSIMUM. LUDZKIE IMIONA I LUDZKIE TRAKTOWANIE. TYM SAMYM NIE POWINIEN DZIWIĆ FAKT, ŻE PRAGNIEMY DLA NASZYCH ZWIERZAKÓW JAK NAJLEPIEJ. CZĘSTE WIZYTY U WETERYNARZA, LEKI, WYGODNE LEŻANKI, SPECJALNY SPRZĘT DO PIELĘGNACJI I NA TEN MOMENT SUPLEMENTY.

Suplementy dla zwierząt. Tak naprawdę nie widzimy tych produktów, jeżeli ich nie zaczniemy szukać. W internecie po wpisaniu hasła „suplementy dla kotów, psów” wyskakuje nam przeszło 200tys. wyników, w tym wiele ogromnych sklepów, które specjalizują się w pełnej ofercie dla naszych domowych ulubieńców.

Suplementy dla zawodowców i amatorów

JAK W PRZYPADKU NAS SAMYCH. W OFERCIE ZWIERZĘCYCH SUPLEMENTÓW W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ODNAJDUJEMY SUPLEMENTY DLA „ZAWODOWCÓW” CZYLI NP. PSÓW TRUDNIĄCYCH SIĘ „POKAZAMI” LUB UPRAWIAJĄCE SPORT ZAWODNICZO, ALE TAKŻE PREPARATY DLA ZWIERZĄT SPEŁNIAJĄCYCH ROLE DOMOWNIKA UMILAJĄCEGO NAM CZAS SWOJĄ OBECNOŚCIĄ.

Najczęściej trafiamy na preparaty wspomagające i suplementy diety, kiedy przytrafi się naszemu zwierzakowi przykra dolegliwość. Warto jednak, jak już mamy tego świadomość, wcześniej rozejrzeć się po stronach i zapewnić odpowiednie uzupełnienie brakujących składników. Biorąc pod uwagę często ubogą dietę zwierząt w witaminy i minerały lub idąc w drugą stronę, co gorsza nasz zwierzak otrzymuje zbyt wiele pożywienia, które dajemy mu z własnego stołu, to nie sposób nie być zdziwionym w momencie pojawienia się problemów z jego zdrowiem.

Braki witamin i minerałów w takim samym stopniu jak u nas mogą doprowadzić zwierzę do poważnej choroby, tym bardziej kiedy jest mowa o zwierzętach sportowych lub pracujących. Przeglądając strony internetowe natknąłem się na produkty, które suplementujemy również my. L-karnityna, ostropest plamisty czy tauryna - okazuje się, że spełnia taką samą świetną rolę w organizmach zwierząt, jak i ludzi.

Idąc tropem znaleziska związanego z powiązaniem niektórych produktów, doszedłem do wniosku oczywistego. Do ceny. A raczej jej wygórowania. Okazuje się bowiem, że ta sama L-karnityna (mówiąc o składzie) w sklepie dla ludzi kosztuję o połowę mniej. Nie chcę oczywiście nikogo oskarżać o oszustwo, ponieważ producent karnityny jest inny więc pewnie dlatego te wariacje cenowe.

Jednak zapewne wiele ze specjalistycznych produktów, leków czy innych nie odnajdziemy w zwykłych sklepach z suplementami, dlatego też warto się posiłkować takimi sklepami, a jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy podpytać u naszego weterynarza.

Łatwiej właścicielom psów

Nie podlega żadnej dyskusji, że kiedy jesteśmy świadomi braków lub doskonale rozeznajemy się i bilansujemy dietę naszemu zwierzęciu, to łatwiejszy do takich dietetycznych ekscesów będzie oczywiście pies. Podsuwanie psiakowi frykasów wraz z witaminami czyli np. warzywami lub chodź by z wyżej wspomnianymi syntetycznymi produktami, które możemy przemycić w gęstym stosie mięsa. Gorzej wydaje mi się z postępowaniem wobec kotów, gdzie pozostaje im tylko podstępne mieszanie syntetycznej suplementacji. Należy pamiętać oj ściśle wyznaczonym dawkowaniu dla zwierząt - waga psa czy też kota jest parokrotnie niższa od wagi człowieka. Nawet witaminy podane w za dużej ilości mogą spowodować ogromne problemy trawienne, zapalenie żołądka, problem z wydalaniem i zakończą się konieczną wizytą u weterynarza.

Dobra karma to połowa sukcesu

Warto również zainteresować się specjalistyczną karmą. Karma ta już sama w sobie posiada dobry bilans składników mikro i makro. Niestety w mojej opinii ciężko o takie produkty na sklepowych półkach. Zmiana karmy ze zwykłej na specjalistyczną przyczyni się do lepszego stanu zdrowia naszego pupila, a co w długotrwałym efekcie pozwoli mu na realnie dłuższe życie, gdyż uniknie słabej jakości, zanieczyszczonej karmy. Faktem jest, że cena takiego pożywienia jest przynajmniej dwu lub czterokrotnie wyższa, lecz gdy dysponuje się możliwościami finansowymi warto zainwestować, po czym zobaczymy jak zmienia się w pierwszej kolejności stan sierści naszego kochanego zwierzaka.

Pamiętajcie, warto dbać o siebie i wszystkich innych, którymi postanowiliśmy się opiekować. W oczywisty sposób wszystko do nas wróci, bo karma zawsze wraca.

Data publikacji:

Polecane

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

79,90 zł15980 pkt.
0,08 zł / szt.
HIRO.LAB MCT Oil Olej MCT 400ml

HIRO.LAB MCT Oil Olej MCT 400ml

39,00 zł7800 pkt.
0,10 zł / szt.
pixel