Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prawdziwy Kozak

Prawdziwy Kozak

Kilka lat temu znajomi z siłowni oraz innych miejsc treningowych, dali mi pierwsze sygnały o powstaniu nowej dyscypliny sportowej, która dość wstydliwym i niepewnym krokiem wchodziła w progi naszego kraju. Crossfit z początku był spychany na margines a potem bagatelizowany. Mimo to, dzięki popularyzacji w Internecie, szybko dostał się do krwioobiegu sportu postrzeganego z poważaniem i szacunkiem. Ci, którzy próbowali swoich sił w crossficie, przekonali się, że ten rodzaj ćwiczeń stawia przed nimi duże wyzwanie sprawnościowe i wydolnościowe. Mocny, wytrzymałościowy i wielofunkcyjny – właśnie taki jest crossfit.

Kiedy pierwszy raz poznałem Pawła, nie musiałem odnajdywać w nim charakterystycznych oznak sportowca. Mocna i dobrze zbudowana sylwetka, pewny chód i bezkompromisowe spojrzenie – takie, które niejednokrotnie służyło jako narzędzie do zakończenia dyskusji podczas treningu z podopiecznymi. Cała moja ocena tego człowieka była już kompletna, ponieważ zanim udało mi się z nim porozmawiać, byłem naocznym świadkiem jego niezwykle ciężkiego i efektywnego treningu. Wystarczyło popatrzeć, by dotarło do mnie, że mam do czynienia z prawdziwym Kozakiem.


Sylwetka Mistrza

Paweł Kozak 27 letni zawodnik i reprezentant Reebok Crossfit. Sportowiec z wieloletnim doświadczeniem, mający za sobą 11-letnią praktykę w pływaniu zawodowym, które od dziecka uprawiał z zaangażowaniem. W 2012 roku, jeszcze jako pływak, pierwszy raz uczestniczył w zawodach Crossfit Championship Kraków, które były dla niego zupełnie nową przygodą.

Fizycznie, atleta - doskonałej budowy sylwetka z proporcjonalnymi kończynami. Mocne i gęste mięśnie zamknięte w obudowie 92-u kilogramowego mężczyzny o wzroście 183 cm. Mentalny wojownik i gladiator, kochający upadlać się na własnych treningach. 49 dni treningowych pod rząd to wynik Kozaka który daje do myślenia. Miał to już zakorzenione w charakterze, by nieustannie przekraczać granice własnego ciała. Jednym słowem - tytan pracy. To dzięki swojej determinacji, może pochwalić się imponującymi osiągnięciami:

  • W 2015 roku 24 w Regionie (Meridian Regional) – Mistrzostwa Europy / 3 wynik w Polsce
  • W 2016 roku 26 na 27.000 startujących w Regionie (Meridian Regional) – Mistrzostwa Europy
  • W 2017 roku 29 w Regionie (Meridian Regional) – Mistrzostwa Europy
Warto wspomnieć, że Paweł jest jednym z nielicznych Polaków, którzy już 3-krotnie zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy. Paweł Kozak należy do elity TOP 5 – Polaków, startujących w profesjonalnych zawodach Crossfit. Dzięki swojej pasji i świetnemu usposobieniu prawdziwego motywatora, Kozak zyskał rzesze naśladowców. Doskonały i wymagający trener, całkowicie oddany pracy. Postać, która jest obecnie niedoścignionym wzorem dla wielu sportowców.


Jak się uczyć, to od najlepszych

Nie ukrywam, że możliwość zapoznania się z Pawłem oraz kilka godzin wspólnych treningów, pozwoliło mi zobaczyć, jak wiele dobrego niesie ze sobą Crossfit. Jednocześnie nabrałem pokory i poczułem narastającą obawę. Wynikała ona ze wspomnień dotyczących ćwiczeń domorosłych trenerów, czy treningów ze znajomymi, podczas których powtarzaliśmy nieudolnie sekwencje ruchów, umożliwiające wykonanie skomplikowanych elementów treningowych danego WoD'u – Workout of the Day.

Zaleta a jednocześnie problem dotyczący Crossfitu, wynika z jego wielofunkcyjności i złożoności. Jako trener, posiadający już doświadczenie i chęci do przekazywania wiedzy, postanowiłem poczynić odpowiednie kroki, aby móc daną wiedzą podzielić się z podopiecznymi. Dzięki ogromnej pracy wielu osób, zaangażowaniu firmy Muscle Power i poświeceniu czasu przez Pawła Kozaka, mogliśmy przygotować dla odbiorców:

- pełnowartościowe artykuły o tematyce Crossfit
- systemy treningowe
- pełen zestaw filmów instruktażowych. Pozwalający wykonywać ćwiczenia prawidłowo.


Stały dostęp do nowych informacji o Crossficie oraz przegląd unikatowych ćwiczeń – to jest dobro, którym chętnie się z Wami dzielimy. Zasialiśmy ziarno niepewności, które niebawem da obfite plony w postaci Waszych udanych treningów i nie tylko!

Całą statystykę oraz przegląd osiągnięć zawodnika Pawła Kozaka, można zobaczyć TUTAJ.

Data publikacji:

Polecane

IRON HORSE High Kick - 420g

IRON HORSE High Kick - 420g

105,08 zł24898 pkt.
0,25 zł / g
IRON HORSE Show Time 3.0 - 360g

IRON HORSE Show Time 3.0 - 360g

105,07 zł24518 pkt.
0,29 zł / g
pixel