Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj naszych Partnerów !

Saints Częstochowa

?Święci? to bezapelacyjni faworyci w swojej grupie. Rok temu zajęli trzecie miejsce, tuż za plecami Tytanów Lublin i Tychów Falcons. Obaj rywale wywalczyli awans do PLFA I. Teraz czas na częstochowian. Włodarze i sztab szkoleniowy są zadowoleni z postępów swoich zawodników. Progres widać chociażby w meczach sparingowych. Wszyscy są nastawieni optymistycznie i liczą na udany sezon.

Saints Częstochowa vs Pretorians Skoczów

W niedzielę 23.06.2013r. w Częstochowie rozegrany zostanie mecz futbolu amerykańskiego, miejscowi Saints Częstochowa podejmą Pretorians Skoczów - ekipę, która zaczęła grę w PLFA II od sensacyjnego zwycięstwa. Spotkanie, oprócz wagi punktowej, ma swoją stawkę prestiżową.Święci przed własną publicznością spróbują kontynuować ligową serię zwycięstw. Możemy spodziewać się pełnego wrażeń meczu. Swoje ostatnie spotkania obie drużyny zakończyły zwycięstwami.

Poprzedni mecz Pretorians Skoczów z ekipą Devils Wrocław zyskał miano ligowej niespodzianki . Drużyna ze Skoczowa odniosła zwycięstwo nad bardziej doświadczoną drużyną grupy południowej. Spotkanie zdominowały formacje obronne. Wrocławianie natknęli się na problemy w grze podaniowej natomiast również w grze biegowej działania przeciwników dawały się im we znaki. Druga i trzecia kwarta nie przysporzyły dodatkowych punktów ale obfitowały w ciekawe zagrania techniczne. Po tych akcjach na tablicy punktowej widniał wynik 14:14. Z emocjonującej dogrywki zwycięsko wyszli futboliści Pretorians Skoczów.

W ostatnią niedzielę maja w Rybniku  rozegrano mecz między Saints Częstochowa a Rybnik Thunders. Zwycięstwo odnieśli Święci. Spotkanie zaczęło się bardzo emocjonująco. Już po paru minutach obie ekipy zapisały kolejno 6 i 8 punktów. Świetnie spisywała się formacja defensywna Świętych. Dzięki temu Thunders nie udało się wyjść na prowadzenie. Jedną z najciekawszych akcji meczu był 30-yardowy bieg Łukasza Dobosza. W trzeciej odsłonie role się odwróciły. Tym razem defensywa rybniczan nie dawała przebiec wystarczającej długości. W końcu udało się przełamać formację obronną i zdobyć 8 punktów. Święci zakończyli mecz jako wygrani z wynikiem 12 : 36.
Już 23 czerwca o godzinie 14:00 trybuny stadionu lekkoatletycznego w Częstochowie  rozgrzeją się do czerwoności, a futboliści zostawią serce na boisku aby nie zawieść swoich zagorzałych kibiców. Mecz nie będzie należał do łatwych, oba zespoły liczą na punkty. Saints Częstochowa to zupełnie inna ekipa niż rok temu ,widać to w ilości oczek, które przywożą  ale również w stylu gry jaki narzucają przeciwnikom.  Natomiast Pretorians Skoczów to drużyna, która przebojem wdarła się na futbolowe murawy. To spotkanie jest obowiązkową pozycją nie tylko dla kibiców ale również fanatyków futbolu amerykańskiego.

Zobacz co Robert Burneika - Hardcorowy Koksu - myśli na temat Saints Częstochowa i najbliższego meczu !! Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć.