Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Moja pierwsza dieta - z Muscle Power to prostsze niż myślisz!

Zapewne wielu z Was, czytających ten wpis, stosowało przynajmniej raz w życiu dietę. Nieważne czy był to okres 48 godzin, czy też 48 miesięcy. Faktem jest jednak to, że dążyliście do zmian dzięki którym poczujecie się lepiej, a Wy sami odczujecie komfort fizyczny i psychiczny.
Niestety część osób nie odniosła zamierzonego celu ? każdemu się zdarza, jednakże nie załamujcie rąk, gdyż nie ma rzeczy niemożliwych, a niepowodzenia wiążą się przede wszystkim ze złych założeń dietetycznych, braku określonego działania, złego zapotrzebowania kalorycznego, czy z doboru nieodpowiednich suplementów. Aby rozwiązać ten problem, postanowiłem przedstawić krok po kroku, co należy zrobić, żeby dana sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

Krok Pierwszy ? ustalenie zapotrzebowania kalorycznego


Musimy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak łatwo się domyślić, kaloria jest energią która zostaje spalona, nie tylko podczas wysiłku, ale podczas każdej czynności, którą wykonujemy w ciągu dnia ? nawet odpoczynku (jednym z produktów, który wzmaga spalanie kalorii jest Black Bombs).


Sposobów liczenia dziennego zapotrzebowania jest na prawdę sporo, ja chciałbym przedstawić Wam ten, którego dokładność jest największa:

Całkowita przemiana materii ? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT:

BMR ? podstawowa przemiana materii:

a. Mężczyźni:
BMR = (9.99 * waga [kg]) + (6.25 * wzrost [cm]) ? (4.92 * wiek) + 5
b. Kobiety
BMR = (9.99 * waga [kg]) + (6.25 * wzrost [cm]) ? (4.92 * wiek) ? 161

TEF ? efekt termiczny pożywienia:

TEF = BMR * 0.1

TEA ? kalorie, które zostają spalone podczas aktywności fizycznej:

a. Niewielki bądź średni wysiłek:
TEA = BMR * 0.3
b. Duży wysiłek:
TEA = BMR * 0.5

NEAT ? pozostałe kalorie:

a. Osoby początkujące: 300 kcal
b. Średnio-zaawansowani oraz zaawansowani: 400 kcal

Jeśli Wasz bilans kaloryczny jest ujemny oraz potrzebujecie zgubić kilka dodatkowych kilogramów, to warto zainteresować się produktem Iron Horse - Burn & Shape.Krok Drugi - Cel

Kiedy obliczyliśmy już nasze zapotrzebowanie, warto się zastanowić, czego od siebie oczekujemy. Czy może interesuje nas redukcja tkanki tłuszczowej, czy może jednak zwiększenie masy mięśniowej?

a. W przypadku odchudzania ? od CPM odejmujemy 25% wartości wyniku,
a. W przypadku budowy mięśni ? do CPM dodajemy 25% wartości wyniku.

W taki o to prosty sposób obliczyliśmy nasze zapotrzebowanie kaloryczne w zależności od wymagań. Warto również dodać, że aby uniknąć rozbudowy masy tłuszczowej należałoby się zaopatrzyć w kwas linolowy - CLA, który odpowiedzialny jest za hamowanie wzrostu komórek tłuszczowych. Jednym z takich produktów jest CLA+Green Tea plus L-Carnitine marki Olimp.
Krok Trzeci ? Obliczenie białek, tłuszczy i węglowodanów w diecie

Białka:
Z racji tego iż należymy do osób aktywnych, należy dostarczyć minimum 2 do 2.5 grama na kilogram masy ciała pełnowartościowego białka. Mogą to być mięsa, ryby, jaja. Nie wliczamy do tego białek roślinnych.
Należy pamiętać, że 1 g białka = 4 kcal.
2 ? 2.5 * waga [kg] = Liczba gram białka.

Liczba gram białka * 4 kcal = Kcal.

Tłuszcze:
Ich zawartość powinna stanowić ok. 20 ? 25% CPM.
W tym przypadku jeden gram tłuszczu to aż 9 kcal.

CPM * 20 ? 25% = Kcal.
Kcal / 9 kcal = Liczba gram tłuszczu.

Węglowodany:
Wypełniają one całą resztę kalorii (1 g = 4 kcal), czyli:

Kcal węglowodanów = CPM ? Kcal białka ? Kcal tłuszczu.
Kcal / 4 kcal = Liczba gram węglowodanów.
Mając odpowiednio wyliczone makroskładniki, dzielimy je na 6 posiłków (może być więcej, może być mniej, wszystko zależne jest od liczby godzin snu). Ilość białek, tłuszczy oraz węglowodanów powinna zostać podzielona równo na każdy posiłek.
A więc udało się. Twoja pierwsza dieta została ułożona. Życzę wszystkim przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu. Pamiętajcie! Dieta nie może być nudna ani monotonna. Jeśli zadbacie o to, aby Wasze posiłki były zróżnicowane i apetyczne, jestem przekonany, że pozostaniecie przy niej bardzo długo i będzie ona nieodzowną częścią Waszego życia. Warto również nadmienić, że aby uzyskać jak najlepszy efekt niezbędne będzie zastosowanie suplementów redukujących tkankę tłuszczową oraz podnoszących termogenezę, jak Hydroxycut.
Data publikacji:

Polecane

HIRO.LAB MCT Oil Olej MCT 400ml

HIRO.LAB MCT Oil Olej MCT 400ml

39,00 zł7800 pkt.
0,10 zł / szt.
pixel