Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maca - suplement również dla kobiety!

MACA - SUPLEMENT RÓWNIEŻ DLA KOBIETY !

Do niedawna w świecie suplementacyjnym większość produktów stworzonych z korzenia maca była przeznaczona dla mężczyzn. Często połączona z tribulusem, kozieradką mają na celu podnieść naturalny poziom testosteronu, zwiększyć libido oraz płodność. Ale od jakiegoś czasu coraz częściej mówi się również o innych właściwościach maca. Sprawdza się idealnie w suplementacji kobiet. Dlaczego? Dowiesz się więcej w blogu. Zapraszam do czytania

MACA - A CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Maca to roślina z rodziny korzeniowej, która pochodzi z Peru. Można spotkać się również z jej innymi nazwami, takimi jak na przykład: peruwiański żeń-szeń, trawa pieprzowa i pieprzowe ziele. Maca zalicza się do aptogenów. Dla przypomnienia - adaptogeny to substancje tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego. Są to różnego rodzaju wyciągi, ekstrakty ziołowe. Ich działanie obowiązuje głównie nasz układ nerwowy i mózg. Pomaga zwalczyć stres, sprawia, iż organizm staje się na niego bardziej odporny.

Adaptogeny coraz większym uznaniem cieszą się wśród sportowców. Dlaczego? Udowodniono, że częste i zbyt intensywne treningi, mocno restrykcyjna dieta oraz niedostateczna regeneracja to mocno stresogenne czynniki dla naszego organizmu. Można nawet spotkać adaptogeny w składzie potreningówek – co według mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie to miało wpływ na lepszą i szybszą regenerację organizmu.

KTÓRE EKSTRAKTY MOŻEMY NAZWAĆ ADAPTOGENAMI?

Zioła muszą spełniać trzy podstawowe właściwości, abyśmy mogli uznać je za adaptogeny. Jakie to cechy charakterystyczne?

1. Nietoksyczność dla organizmu

Nie powinny wywoływać żadnych negatywnych efektów ubocznych dla naszego zdrowia - zarówno psychicznego jak i fizycznego. Dodatkowo nie mogą powodować uzależnienia.

2. Wzmacnianie układu nerwowego na zewnętrzne niekorzystne czynniki środowiskowe

Antystresowe właściwości wynikają z regulacji układu nerwowego, endokrynnego oraz immunologicznego. Jego podstawowym działaniem jest budowanie odporności na stresujące sytuacje.

3. Ma regulujący wpływ na organizm

Adaptogeny powinny przywracać homeostazę w organizmie - odnowić jego naturalną równowagę. Jego działania są dobroczynne dla całego organizmu.

4. Ekstrakty

Ekstrakty z tych roślin zwiększają witalność oraz poprawiają funkcje seksualne przy ich zaburzeniu.


KORZEŃ MACA - DZIAŁANIE


ZMNIEJSZA OBJAWY MENOPAUZY

Już wiele stuleci temu korzeń maca wykorzystywany był do uzyskania równowagi hormonalnej na wszystkich poziomach (przysadka i podwzgórze mózgu). Badania wykazują, iż dodanie korzenia maca do diety, bądź do codziennej suplementacji kobiet zmniejsza wiele uciążliwych objawów menopauzy. Niweluje uczucie nagłego gorąca, zaburzenia snu, bezsenność, nadmierne poty oraz stany depresyjne.

POZYTYWNY WPŁYW NA LIBIDO

Już w zamierzchłych czasach ludzie szukali odpowiednich środków na leczenie zaburzeń seksualnych. Środki te nazwano afrodyzjakami, do których między innymi zaliczamy korzeń maca. Działanie afrodyzyjne zawdzięcza obecności metabolitów wtórnych (glukozynolany, alkaloidy, steroidy, macamidy, izotiocyjaniany oraz taniny). W badaniach wykazano efektywność suplementacji korzeniem maca w sferze redukcji zaburzeń seksualnych u kobiet. Poddana badaniom była grupa kobiet, których libido znacznie się zmniejszyło po regularnym przyjmowaniu leków SSRI ( środki antydepresyjne). Przy codzienny przyjmowaniu 3g maca poprawa pożądania i satysfakcji seksualnej znacznie wzrosła.

Warto dodać, że nadaje się również doskonale w celu poprawy zaburzeniom erekcji u mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ zawiera duże ilości argininy, która działa relaksacyjnie na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. Aminokwas ten jest głównym składnikiem (80%) białka płynu nasiennego - zatem odpowiednia suplementacja korzeniem maca ma również korzystny wpływ na produkcję spermy u mężczyzn.

WALKA Z PMS

Każda Pani, którą dotyka comiesięczny PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego), powinna spróbować tego naturalnego suplementu. Na pewno nic nie zaszkodzi, a może znacząco pomóc! Łagodzi dolegliwości związane z menstruacją - zmniejsza ból w podbrzuszu, redukuje napięcie, stany depresyjne, rozdrażnienie. Spróbuj, bo może okazać się to zbawienne!

PRAWIDŁOWA GĘSTOŚĆ KOŚCI

U każdego z nas wraz z wiekiem zaczyna się problem z prawidłową gęstością kości. Badania wpływu korzenia maca na objawy menopauzy wykazały, że znacząco zwiększa on markery związane ze zdrowiem układu szkieletowego. Suplement ten może okazać się pomocny dla kobiet, u których w rodzinie występowała osteoporoza, a także dla wszystkich tych, którzy chcą profilaktycznie chronić swoje kości.

Data publikacji:

Polecane

DIET FOOD Bio Maca - 200g

DIET FOOD Bio Maca - 200g

23,18 zł4678 pkt.
0,12 zł / g
NOW Maca 500mg - 100vcaps

NOW Maca 500mg - 100vcaps

35,14 zł8098 pkt.
BioTech USA Maca - 60caps.

BioTech USA Maca - 60caps.

45,16 zł10158 pkt.
pixel