Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Historia Kennetha „Flexa” Wheelera. Część I: Flex.

Historia Kennetha ?Flexa? Wheelera.
Część I: Flex.W naszym artykule pragniemy wam przybliżyć postać jednej z ikon kulturystyki.
Opowiemy wam historię człowieka, który będąc boleśnie doświadczanym przez życie, nigdy się nie poddał. W jego gablotce z dziesiątkami trofeów zdobytych podczas osiemnastoletniej historii startów brakuje w prawdzie statuetki Sandowa, pomimo to uważa się, że jest jednym z najbardziej uznanych, genetycznie obdarzonych i utalentowanych kulturystów. 23. sierpnia 1965 roku, Fresno w stanie Kalifornia, jako wcześniak, przyszedł na świat Kenneth Wheeler, przyszła gwiazda kulturystki profesjonalnej.

Kenneth jako dziecko był mocno doświadczany przez los. Nie było łatwo i kolorowo. Bieda, przemoc, seksualne molestowanie. Te przykre doświadczenia przyczyniły się do jego skłonności samobójczych.
W wieku lat czternastu Kenny próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście ? ze skutkiem negatywnym. Na szczęście ? wybrał życie. W szkole Ken również nie radził sobie świetnie, miał dysleksję. Za to okazał się bardzo utalentowanym sportowcem. Walcząc z przeciwnościami losu, znalazł ujście dla swych emocji w lokalnym centrum rekreacji, gdzie jako nastoletni dzieciak miał możliwość potrenować zupełnie za darmo. Nie chodzi tutaj o fakt, że trenerzy zlitowali się nad chudym, bardzo nieśmiałym chłopakiem pogrążającym się we łzach i cierpieniu. Ci ludzie dostrzegli w nim to coś, potencjał i siłę woli, toteż umożliwili Kenny?emu wzięcie kilku lekcji sztuk walki, co odmieniło jego postrzeganie siebie, a dokładniej swojej wątłej postury, która tutaj okazała się zaletą.
Jego ożywione przez sport poczucie własnej wartości spowodowało, że Ken porzucił plany zastania następnym Brucem Lee ? odkrył kulturystykę. Właściciel miejscowej siłowni dostrzegł niezwykły dar szesnastoletniego Kena i zaprosił go w skromne progi swej kuźni talentów. Pomógł mu trenować i wykrzesać z siebie pełnię swoich możliwości. Treningi błyskawicznie zaczęły przynosić rezultaty i jeszcze w tym samym roku Ken pojechał na zawody. Nie miał o tym zbyt wielkiego pojęcia, toteż popełnił małe faux pas wychodząc na scenę w bieliźnie, zamiast spodenkach do pozowania. Poważne starty zaczęły się w wieku lat osiemnastu, zaczął wygrywać lokalne zawody, aczkolwiek dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych wstrzelił się w czołówkę kulturystycznego świata, zdobywając trofeum za zajęcie pierwszego miejsca w 1989 na California Championships.
Po krótkiej karierze policjanta, Flex skoncentrował się na tym, by zostać profesjonalnym kulturystą ? już na cały etat.
Potrzebował ksywy, która odzwierciedliłaby jego nową, masywną sylwetkę. Będąc zdumionym, jak jego ciało nabrało masy z 45 kg jako nastolatek do prawie 136 kg jako mężczyzna. Kenny miał w nawyku notoryczne prężenie i napinanie się (ang. flex), stąd wziął się przydomek ?Flex?Wheeler.  Warto tutaj wspomnieć, że właśnie przygoda ze sztukami walki (de facto trwająca do dziś) przyczyniła się do jego wybitnej rozciągliwości i gibkości i tak czy , pełny szpagat dla Flexa nigdy nie stanowił problemu.  Ciekawostką tutaj może być fakt, iż Flex wpisał się w karty historii kulturystyki, jako pierwszy profesjonalny kulturysta IFBB będący mistrzem sztuk walki jednocześnie.

W roku 1991 próbował zdobyć kartę zawodowca na NPC USA Championships i NPC Nationals. Niestety na NPC USA Championships przegrał z Mike?iem Matarazzo, z kolei na NPC Nationals kartę zgarnął Kevin Levrone, spychając Flexa na drugie miejsce. W 1992 roku Flex ponowił starania o kartę: wygrał USA Championships i został zawodowcem.

W 1993 roku kariera Flexa nabiera niesamowitego pędu: bierze udział w aż sześciu zawodach, dwukrotnie zajmuje drugie miejsce (w tym na Mr. Olympia), natomiast w aż czterech (Arnold Classic, Grand Prix France, Germany, Ironman Pro) odnosi zwycięstwo?Data publikacji:

Polecane

MUTANT Mutant Mass - 6800g

MUTANT Mutant Mass - 6800g

259,76 zł57800 pkt.
0,04 zł / g
BioTech USA Beef Protein - 1816g

BioTech USA Beef Protein - 1816g

206,08 zł42980 pkt.
0,11 zł / g
pixel