Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dostarczenie najlepszego budulca mięśniowego - porównanie białek wołowych!

Nie od dziś wiadomo, że miłośnicy sportów sylwetkowych skupiają się na dostarczeniu do organizmu olbrzymich ilości wołowiny w celu rozbudowy masy mięśniowej, a także wzrostu siły. To wręcz doskonały budulec, który zapewnia nieustanny postęp treningowy.W naszym najnowszym artykule chcemy się w głównej mierze skupić na porównaniu obecnie dwóch najlepszych białek wołowych, które w znaczącej mierze przyczyniają się do rozbudowy masy mięśniowej, a także lepszej odnowy uszkodzonych komórek mięśniowych.

Pierwszym z produktów, które chcielibyśmy zaprezentować jest Hydro Pro.
To produkt firmy Muscle Excellence, którego główną zaletą jest to, że dostarcza on zarówno hydrolizatu, jak i izolatu białka wołowego. Dodatkowo jedna porcja produktu zawiera aż 30,5g białka i mniej niż 0,5g węglowodanów! Natomiast Carnivor firmy Muscle Meds dostarcza tylko jednej frakcji białka, niemniej jest to jednak izolat białka wołowego. W przeciwieństwie do Hydro Pro zawiera on ?zaledwie? 23g białka w porcji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w skład porcji Carnivora wchodzi również aż 6g węglowodanów, co jest dużą dawką jeśli chodzi o skład odżywki białkowej. Tak czy inaczej jest to maltodekstryna, która na szczęście nie powoduje wyrzutu insuliny, a co za tym idzie ? nie odkłada się zbędna tkanka tłuszczowa. W związku z powyższym Carnivor może być stosowany zaraz po treningu, jako że będzie w stanie uzupełnić niedobory glikogenu powstałe w wyniku wzmożonych treningów siłowych.


W przeciwieństwie do białek serwatkowych ? białko pochodzenia wołowego charakteryzuje się lepszym profilem aminokwasowym, a także tym, że przyczynia się do szybszej regeneracji uszkodzonych wiązadeł oraz włókien mięśniowych. To właśnie te odżywki białkowe szybciej odnawiają mikrouszkodzenia mięśniowe, po których mięsień staje się silniejszy i grubszy niż wcześniej.

Wartym uwagi jest również fakt, że zarówno Carnivor, jak i Hydro Pro nie dostarczają ani grama tłuszczy nieznanego pochodzenia, toteż nie zostanie zakłócony dzienny bilans makroskładników odżywczych. Kolejną istotną sprawą jest to, że wołowina dostarcza sporych dawek kreatyny, która dodatkowo potęguje zdolności anaboliczne, a także przyczynia się do katabolizmu. To właśnie również w głównej mierze dzięki kreatynie organizm jest w stanie zbudować większą masę mięśniową.

Oprócz tego, kolejnym atutem przemawiającym na korzyść zarówno Hydro Pro, jak i Carnivor?a jest to, że dostarczają one bogactwa aminokwasów rozgałęzionych, które mają nieprzeciętny wpływ na zahamowanie katabolizmu, a także ograniczenie wydzielania się kortyzolu (hormon stresu).

Zatem jeśli dalej zastanawiacie się, czy zdecydować się na wybór białka wołowego to mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości. Pamiętajcie jednak o tym, aby białko było jak najwyższej jakości i dostarczało do organizmu tylko tych makroskładników, które są konieczne.
Data publikacji:

Polecane

4+ NUTRITION Hydro Beef+ - 900g

4+ NUTRITION Hydro Beef+ - 900g

189,00 zł37800 pkt.
0,21 zł / g
OLIMP Gold Beef Pro-Tein - 700g

OLIMP Gold Beef Pro-Tein - 700g

133,23 zł28398 pkt.
0,19 zł / g
REAL PHARM Beef Protein 85 - 1800g

REAL PHARM Beef Protein 85 - 1800g

206,50 zł45438 pkt.
0,11 zł / g
EXTRIFIT PEPTIBEEF - 2000g

EXTRIFIT PEPTIBEEF - 2000g

192,69 zł38538 pkt.
0,10 zł / g
pixel