Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czas na rzeźbę - redukcja tkanki tłuszczowej

Nasz kolejny artykuł z serii jak rozbudować masę mięśniową może wydawać się zgoła odmienny, jednakże tym razem postanowiliśmy skupić się na redukcji zbędnych kilogramów i odpowiednim wyrzeźbieniu sylwetki.Mimo iż sezon letni powoli zbliża się ku końcowi nie oznacza to wcale, aby zaprzestać poprawie swojej sylwetki. Być może teraz jest właśnie ten okres, dzięki któremu weźmiecie się w garść i pozbędziecie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oczywiście znaczna większość z osób nie znosi okresu redukcyjnego. Nie ma się co dziwić. Jest to czas wielu wyrzeczeń i obowiązków wobec samego siebie, jednakże przynosi on doskonałe korzyści dla naszego ciała ? zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Dlaczego zewnętrzne chyba wszyscy wiemy i raczej nie musimy się zbytnio na ten temat rozpisywać. Doskonała sylwetka charakteryzuje osoby ambitne, które śmiało kroczą do wyznaczonego celu i chcą poprawić swoją masę mięśniową.

Korzyści wewnętrzne jednak wydają się być znacznie ważniejsze w tym aspekcie. Wiadomym jest, że większość z nas chce wyglądać rewelacyjnie bez koszulki, ale najważniejsze jest to jak czuje się nasz organizm wewnątrz. Pamiętajmy że utrata tkanki tłuszczowej wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem miażdżycy i chorób serca. Nasze serce nie jest aż tak bardzo obciążone i funkcjonuje prawidłowo. Poza tym nadwaga powoduje problemy z kręgosłupem i może doprowadzić do uszkodzenia stawów. Zbędne kilogramy bardzo często mają przełożenie na ryzyko zachorowania na cukrzycę.Przestańmy jednak filozofować i pouczać, gdyż nasz artykuł nie skupia się na problemach z nadwagą. Docelowym punktem jest umiejętność poradzenia sobie z niepotrzebnymi kilogramami, zmniejszeniu objętości i zapobiegnięciu ponownego wzrostu poziomu tkanki tłuszczowej.

Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej niezbędny będzie ? RUCH. Tak. Tłuszcz należy po prostu wytopić, wychodzić, wybiegać, etc. Bardzo często można się spotkać z opinią, że osoba otyła ma wystarczająco dużo ruchu. Być może tak jest, ale na pewno coś jest przyczyną stanu otyłości. Może być to zarówno spowolniony metabolizm, jak i złe odżywianie. Szczególnie to drugie jest niezwykle ważne, gdyż aby redukować tkankę tłuszczową, należy do organizmu dostarczyć mniejsze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne niż potrzebuje tego nasz organizm (na początku ok. 10% mniej od CPM).

Na początek osoby chcące wyrzeźbić swoje mięśnie i pozbyć się nadmiaru kilogramów powinny do treningu siłowego dorzucić ok. 3 sesji aerobowych w tygodniu. Każda sesja aerobowa powinna trwać mniej więcej 30-45 minut, a jej intensywność powinna wynosić 60-75% HR. Z czasem treningi aerobowe mogą ulec wydłużeniu, a najbardziej wymagający powinni rozważyć dorzucenie jeszcze jednej sesji aerobowej (2 dziennie).

Jakie ćwiczenia wykonywać podczas ćwiczeń aerobowych? Jak najbardziej męczące!
Podczas treningów aerobowych nie chodzi jedynie o to, aby przejechać te 30 minut na rowerze przy niskiej intensywności. Wasz trening może opierać się o pływanie, bieganie, czy nawet skakanie na najprostszej skakance.
Do treningów aerobowych zaliczyć możemy również trening interwałowy. Inaczej zwany HIIT czyli trening o zmiennej intensywności ćwiczeń i powstał z myślą o poprawie wyników siłowych, wytrzymałościowych i wydolnościowych sportowców. Jego efektem ?ubocznym? jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do standardowego cardio trening interwałowy charakteryzuje się tym, że jest niezwykle wysokiej intensywności, jednakże trwa znacznie krócej. Dzięki temu negatywny efekt  w postaci podwyższonego poziomu kortyzolu po długim treningu siłowym może zostać błyskawicznie zminimalizowany.

Jak ćwiczyć HIIT? Aby ćwiczyć trening interwałowy nie potrzeba będzie żadnych specjalnych przyrządów. Można go wykonywać ćwicząc podstawowe przysiady, czy zajmując się joggingiem. Trening interwałowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które skupiają się na rozbudowie beztłuszczowej masy mięśniowej, gdyż bardzo często dochodzi do ubytku tkanki tłuszczowej bez naruszenia tkanki mięśniowej.

Należy pamiętać, że aby poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej w jeszcze szybszym czasie niezbędna może być suplementacja. Podstawowym składnikiem odżywczym będzie białko, które oprócz tego, że jest podstawowym budulcem mięśniowym, wspomaga uzyskać dodatni bilans azotowy niezbędny podczas likwidacji zbędnych kilogramów. Nie dajcie sobie wmówić, że istnieją jakieś cudowne odżywki na rzeźbę, gdyż takich po prostu nie ma.
Są suplementy diety, ułatwiające spalanie tkanki tłuszczowej najczęściej nazywane spalaczami, czy reduktorami tłuszczu. Charakteryzują się one tym, że przyspieszają metabolizowanie tłuszczy, redukują komórki tłuszczowe, podnoszą termogenezę. Nie ma jednak żadnego złotego środka, gdyż każdy produkt jest inny i działa inaczej na odrębną osobę. Jeden może mieć problemy z ciśnieniem, inny z potliwością. Trzeci natomiast może nie mieć żadnych objawów. Każdy z produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest bezpieczny, ale wybór pozostawiamy tylko i wyłącznie Wam.

Osoby, które już poradziły sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcą utrzymać aktualną wagę, bez wystąpienia efektu 'jo-jo' powinny zainteresować się kwasem linolowym CLA odpowiedzialnym za hamowanie wchłaniania tłuszczy.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam czym jest spalanie tkanki tłuszczowej. Pamiętajcie, że na efekty zawsze trzeba czekać. Ci najbardziej cierpliwi z pewnością zostaną wynagrodzeni.
Data publikacji:

Polecane

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

79,90 zł15980 pkt.
0,08 zł / szt.
EXTRIFIT SYNE - 60tabs

EXTRIFIT SYNE - 60tabs

29,00 zł5800 pkt.
pixel