Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciemna Strona Mocy: Spalacze z Efedryną, Geranium i Johimbiną

Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim głośne postanowienia. Aktualnie trend w pogoni za masą raczej zostaje w tyle, na rzecz odchudzania, redukcji tkanki tłuszczowej oraz utraty zbędnych kilogramów. Chyba trafne będzie stwierdzenie - "Nowy Rok - Nowa/Nowy znacznie lżejsza/lżejszy Ja". Dla branży oznacza to nic innego, jak szeroko pojęty szał zakupów spalaczy tłuszczu. Są osoby, które mają pojęcie, jak sprawnie przeprowadzić redukcję, bądź też opierają się na poradach osób wykwalifikowanych - dietetyków czy trenerów. Jednak mnóstwo osób nadal nie ma pojęcia z czym co się je. Klienci wielokrotnie dzwonią do Nas i pytają jaki spalacz wybrać. Czy tani spalacz oparty na ekstraktach roślinnych będzie skuteczny lub czy na własny debiut z tymi suplementami wrzucić coś z dodatkiem agresywnych stymulantów?

Mnie osobiście najbardziej przeraża fakt, że przy okazji takiej porady - ludzie, dla których będzie to pierwsza w życiu redukcja przeprowadzona na spalaczu coraz częściej pytają o jeszcze mocniejsze środki! 

-"Proszę Pana przecież fora pękają w szwach od pochlebnych komentarzy o skuteczności środków z Efą, Gerą czy Johimbą! Może lepiej załatwić sobie od razu coś z szarej strefy!"

Dzisiaj właśnie chciałbym się skupić na powyższym aspekcie. Postaram się Wam nakreślić pokrótce jak działają spalacze zawierające niedozwolone w Polsce substancje i przede wszystkim jakie zagrożenia niesie za sobą stosowanie takich środków, zwłaszcza dla osób, które nie miały w ogóle styczności z reduktorami tkanki tłuszczowej.

spalacze z efedryną i johimbiną

Jak to działa - Geranium, Efedryna i Johimbina

Geranium - znane również jako 1,3 dimethylamylamine, metyloheksanamina czy Geranamina to substancja, która intensywnie stymuluje centralny układ nerwowy i działa termogenicznie. Substancja działa na neuroprzekaźniki i blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny, co prowadzi do pobudzenia układu nerwowego. Pełna koncentracja, euforyczny wręcz nastrój, zniwelowanie uczucia zmęczenia i symptomy bólowe, stabilny wzrost energii, podkręcona przemiana materii i termogeneza to główne atuty tej substancji. To wszystko sprawia, że trening przenosi się na jeszcze wyższy poziom. Warto również zaznaczyć, że popularna Gera jest w linii prostej nieco słabszą pochodną Amfetaminy. Działanie Geranium bywa zbliżone do tego narkotyku, jak również można porównać je z mocnymi farmaceutykami stosowanymi w leczeniu różnych chorób o podłożu neurologicznym. Składnik ten mogliście znaleźć w legendarnych Mesomorphie i Bombshell, jak również starych wersjach suplementów jak Black Burn. W 2010 roku geranium zostało wciągnięta przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) na listę środków zakazanych w zawodowym sporcie.

geranium w spalaczu

Efedryna - to kolejna substancja wchodząca w skład wielu zakazanych w Polsce spalaczy. Stymulant ten również oddziałuje bardzo mocno na układ nerwowy i równocześnie na układ krążenia. Medycznie efedryna, jak i jej toksyczne pochodne - pseudoefedryna czy noefedryna stosowane są do leczenia astmy oskrzelowej czy infekcji dróg oodechowych. Dlatego znajdziecie ją bez trudu w znanych preparatach typu Gripex czy Tussipect. "Efa" zwiększa kompleksowo wydolność organizmu. A jej działanie polega ma pdobiciu ciśnienia tętniczego, zwiększeniu objętości wyrzutowej serca, rozszerzeniu pęcherzyków płucnych, podniesieniu temperatury ciała, zwiększeniu zużycia energii w organizmie, zmniejszenie apetytu oraz znacznym podkręceniu tempa przemiany materii (nawet o ponad 10%). To wszystko wpływa na spotęgowanie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Niedostępny w PL kultowy spalacz Thermal Pro to chyba najlepsza wizytówka Efedryny. Podobnie jak Geranium znajduje się na liście substancji zakazanych WADA.

spalacze z efedryną

Johimbina - ten związek pochodzenia roślinnego uzyskiwany z kory afrykańskiego drzewa Johimby lekarskiej lub azjatyckiej Rauwolfii żmijowej. W społeczeństwach afrykańskich znane jest jej oddziaływanie na libido i jest używana jako afrodyzjak. Oprócz tego ma szerokie zastosowanie jako "cudowny" składnik spalaczy tłuszczu. Johimbina to kolejny bloker receptorów alfa-2-adrenergicznych. Powoduje wzrost poziomu adrenaliny w organizmie, co przekłada się na potęgowanie przemian tłuszczowych i podwyższenie termogenezy. Przyjęło się, że wspomaga proces lipolizy w takich newralgicznych miejscach, jak brzuch, pośladki i uda. W Polsce johimbina dopuszczona jest jedynie do obrotu w aptekach i sprzedawana tylko na receptę. Zanim wprowadzono obostrzenia dotyczące sprzedaży środków zawierających Johimbinę, można było ją znaleźć w starych wersjach suplementów - przedtreningówki i spalacza Stimul8 czy lipo i termogenika Lipo 6 firmy NUTREX.

Skutki uboczne stosowania Johimbiny, Efedryny i Geranium

Zdaję sobie sprawę, że każdy chce osiągnąć efekty - wymarzoną sylwetkę w jakim najkrótszym czasie. Niestety ludzie spożywają preparaty zawierające środki zakazane coraz częściej i więcej. Nie tędy droga, bez pracy nie ma kołaczy! Wyżej wymienione substancje nie są to zabawki dla każdego i z pewnością nie powinny ich stosować osoby dopiero co rozpoczynające przygodę ze spalaczami tłuszczu. Korzyści płynące z ich stosowania nie przekładają się nad skutki uboczne. Gra nie jest warta świeczki. Stosując Johimbinę, Efedrynę czy Geranium w celu utraty kilku kilogramów, można równocześnie wyrządzić sobie znaczne szkody w organizmie. Nie bez przyczyny środki zawierające te związki zostały zakazane przez Światową Agencję Dopingową (WADA), ale przede wszystkim kompletnie wycofane z legalnego obrotu handlowego przez instytucje sanitarne - a co najmniej została ograniczona ich dostepność do aptek i służby zdrowia.

Należy pamiętać, że spożywanie suplementów zawierających te substancje może wiązać się z wystąpieniem wielu negatywnych skutków. Począwszy od banalnej wpadki dopingowej - dla sportowców wyczynowych (przykładowo takie geranium wykazuje w testach moczu metabolity identyczne, jak amfetamina), a skończywszy na stałej utracie zdrowia czy nawet życia. Tak właśnie... znane są przypadki udarów mózgu, wylewów, zawałów, a nawet śmierci. Patologiczne przyspieszenie częstotliwości skurczu serca, nadciśnienie, bezsenność to tylko część z niepożądanych skutków nadmiernego stosowania Geranium.

spalacze z Johimbina

Inna strona medalu jest taka, że organizm dość szybko przyzwyczaja się do substancji i amatorzy takich cukierków muszą suplementować się coraz wiekszymi dawkami, co z kolei jeszcze bardziej potęguje negatywny oddźwięk. Ryzyko wzrasta kilkukrotnie, kiedy użytkownik równocześnie przyjmuje inne stymulanty (nawet te legalne) lub inne farmaceutyki. Stosowanie przez dłuższy czas Efedryny powoduje przede wszystkim uzależnienie i przyzwyczajenie, bóle głowy, arytmię serca, bezsenność, podwyższenie poziomu insuliny we krwi, może prowadzić do nadciśnienia, uszkodzenia mózgu czy nawet wyniszczenia organizmu analogicznego, jak w przypadku przedawkowania amfetaminy. Wyjątkową ostrożność w kontakcie z suplementem powinny zachować osoby borykające się ze schorzeniami układu krążenia, cukrzycą, przypadłościami natury psychiatrycznej czy chorobami neurologicznymi. Jako że nic w przyrodzie nie ginie, znane są przypadki, kiedy po dłuższym spożywaniu wyższych dawek efedryny organizm musiał odreagować i taki delikwent był wyłączony na kilkanaście godzin - bardzo długi i twardy sen, utraty świadomości, bądź reakcja była zbliżona do napadu padaczkowego. Johimbina również nie pozostaje dłużna - nadmierne pobudzenie, drgawki, stany depresyjne, niepokój, halucynacje czy zawał serca to najważniejsze symptomy.

Ponadto kupując "spod lady" suplementy zawierające Geranium, Efedrynę czy Johimbinę, tak naprawdę kupujemy kota w worku. Preparaty te nie są dopuszczone do obrotu, a więc nie sa przebadane, a ich skład, zawartość nie jest w żadnym stopniu poddawana jakiejkolwiek kontroli.

Ważny jest również fakt, iż osoby mające po raz pierwszy styczność z reduktorami tłuszczu od razu rzucają się z motyką na słońce i wprowadzają do organizmu zbyt mocne specyfiki. Takie suplementy należy wprowadzać stopniowo od tych najsłabszych pozbawionych mocnych stymulantów i opartych na wyciągach roślinnych. Organizm osoby, która wcześniej nie używała spalacza i tak będzie zaskoczony taką mieszanką. Jak najbardziej mogę takim osobą polecić:

W wielu przpadkach przy odpowiedniej aktywności fizycznej oraz diecie nawet użycie najzwyklejszej L-Karnityny uruchomi wykorzystwanie przez organizm zapasów tłuszczu. Znakomitymi preparatami w tej kategorii są:

W miarę upływu czasu, przyzwyczajenia i uodpornienia organizmu można sięgnąć po mocniejsze, aczkolwiek legalne spalacze typu:

Myślę, że powyższe argumenty są oczywiste i wystarczające, aby w trakcie odchudzania czy redukcji stosować tylko i wyłącznie legalne - zatwierdzone przez odpowiednie instytucje suplementy, które znajdziecie w bogatej ofercie sklepu MusclePower.pl. Ujęliśmy je również w ciekawym Rankingu Najlepszych Spalaczy.


K.D.


Data publikacji:

Polecane

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

EXTRIFIT Carni 120000mg Liquid - 1000ml

79,90 zł15980 pkt.
0,08 zł / szt.
Oszczędzasz0,69 zł
TREC Clenburexin - 90caps

TREC Clenburexin - 90caps

56,00 zł55,31 zł11580 pkt.
UNIVERSAL Animal Cuts - 42pack

UNIVERSAL Animal Cuts - 42pack

220,33 zł51800 pkt.
pixel